Jak zainwestować 2000 $ i sprawić, by rosły

17 lutego 2021
Category: Jeśli Masz

Ostatnia aktualizacja: 22 maja 2020 r., Paul Moyer

2000 dolarów może być świetną inwestycją za pierwszym razem.

Ta kwota nie tylko sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś inwestował znaczną ilość pieniędzy, ale otwiera wiele możliwości, które nie są dostępne dla tych, którzy mają mniej do zainwestowania.

Ponieważ jest tak wiele opcji, przyjrzymy się kilku sposobom zainwestowania 2000 USD i sprawienia, aby rosły.

Sposoby inwestowania 2000 $

Rachunki oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu

Konta oszczędnościowe mogą być najbardziej nudnym miejscem do przechowywania pieniędzy. Chociaż jest to inwestycja o bardzo niskim ryzyku, stopy procentowe były również bardzo niskie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​internet wszystko zmienił. Oszczędności online o wysokim oprocentowaniu zapewniają znacznie wyższe stopy procentowe i są bardzo rozsądnym miejscem do przechowywania pieniędzy przy konkurencyjnej cenie.

Jeśli nie masz funduszu awaryjnego, to z pewnością jest to miejsce, w którym chcesz ulokować swoje pieniądze. Kilka tysięcy dolarów w funduszu awaryjnym sprawi, że życiowe problemy finansowe i siniaki będą o wiele mniej bolesne.

Te konta są również ubezpieczone przez FDIC, więc wiesz, że Twoje pieniądze są bezpieczne.

FundriseREIT (fundusze inwestycyjne w nieruchomości) były kiedyś czymś, do czego tylko ludzie z aktywami przekraczającymi 1 000 000 dolarów mieli łatwy dostęp, ale te inwestycje zmieniły się dramatycznie, odkąd Fundrise załamał ich imprezę.

Fundrise pozwala Ci zainwestować zaledwie 500 USD i pozwolić im zainwestować Twoje środki w ramach znacznie większej inwestycji w różne rodzaje nieruchomości. To trochę jak fundusz inwestycyjny lub ETF, z wyjątkiem tego, że inwestują bezpośrednio tylko w nieruchomości.

Fundrise to łatwy sposób na dywersyfikację z dala od bycia wyłącznie na giełdzie i nadal uzyskiwanie dużego zwrotu z pieniędzy.

DoskonalenieJeśli nie chcesz zajmować się wszystkimi badaniami dotyczącymi wyboru własnych inwestycji w akcje i obligacje, a przy inwestycji w wysokości 2000 USD większość planistów finansowych nie będzie chciała zatrudniać Cię jako klienta, możesz zrealizować swoje inwestycje za pośrednictwem robo-doradca.

Betterment jest jednym z najlepszych doradców robotów i wystarczy kilka minut, aby odpowiedzieć na pytania, aby ocenić swoją tolerancję na ryzyko inwestycyjne.

Po uzyskaniu tych informacji po prostu wpłacasz pieniądze, a platforma zajmie się wszystkimi inwestycjami, ponownym równoważeniem i korektami podatkowymi. To naprawdę jest opcja typu „ustaw i zapomnij.

Najlepsze jest to, że Betterment jest w stanie pomóc wszystkim inwestorom. Niezależnie od tego, czy zaczniesz od zainwestowania 100 dolarów, czy nawet inwestycji w wysokości 100 000 USD, ułatwiają one inwestowanie.

LendingClubLendingClub jest zdecydowanie największą z firm P2P i jest świetnym sposobem na dywersyfikację inwestycji o wartości 2000 USD. Działa to w ten sposób, że inwestujesz w pożyczki dla osób, które finansują swoją małą firmę, konsolidują zadłużenie, refinansują samochód lub z jakiegokolwiek innego powodu, dla którego potrzebują pożyczki.

Zamiast płacić odsetki bankowi, zwracają je osobom, które sfinansowały pożyczkę (inwestorom). Najlepsza część LendingClub, w którą możesz kupić za jedyne 25 USD na każdą pożyczkę, w którą zainwestujesz.

Oznacza to, że mając 500 USD do zainwestowania, możesz wziąć udział w 20 różnych pożyczkach i upewnić się, że jeśli jedna upadnie, nie zrujnuje Twojej inwestycji.

ETF to inicjały dla funduszy giełdowych. Fundusz to miejsce, w którym możesz zainwestować pieniądze w grupę inwestycji, a część podlegająca wymianie oznacza, że ​​możesz kupić te środki za pośrednictwem biura maklerskiego, takiego jak akcje na giełdach (zwanych również giełdą).

M1 Finance to najtańsze miejsce na zakup funduszy ETF. Ten dom maklerski szybko stał się jednym z najpopularniejszych, ponieważ nie ma żadnych opłat za handel którymkolwiek z ich ponad 2000 ETFów.

M1 Finance zezwala również na ułamkowe udziały, co oznacza, że ​​możesz kupować części ETF za całe dolary, zamiast kupować pełne udziały.

Mają minimalny depozyt w wysokości 100 USD dla kont standardowych i tylko 500 USD dla kont emerytalnych.

Fundusze inwestycyjneFundusze powiernicze istnieją od prawie 100 lat. Pozwalają grupom inwestorów na „wzajemne finansowanie serii inwestycji.

Oznacza to, że możesz posiadać setki akcji lub innych inwestycji w jednym funduszu. Wszystkie te fundusze są zarządzane przez profesjonalnych zarządzających funduszami i mają długą historię, aby pokazać, kto dobrze zainwestował.

Dom maklerski Ally Invest umożliwia inwestowanie w ton różnych funduszy inwestycyjnych za niewielką opłatą transakcyjną. Będziesz musiał spełnić minimum, aby zainwestować w każdy fundusz inwestycyjny. To znacznie się różni w zależności od funduszu.

Fundusze inwestycyjne za pośrednictwem Ally Invest to świetny sposób na dywersyfikację inwestycji w akcje.

DybyAkcje mogą być ryzykowne, ale każdy, kto chce przeprowadzić badania, może BARDZO dobrze zrobić indywidualny handel akcjami. Jeśli szukasz najlepszych narzędzi i dostępu do pełnego spektrum opcji podczas inwestowania w akcje, skorzystałbym z Ally Invest.

Jedynym minusem Ally jest to, że pobierają opłatę transakcyjną w wysokości 4,95 USD, ale jest to warte tego, co dostajesz dzięki platformie.

Jeśli nie masz nic przeciwko ograniczonej liczbie akcji (ponad 3500) i chcesz uniknąć płacenia jakichkolwiek opłat transakcyjnych, możesz skorzystać z M1 Finance. Podobnie jak w przypadku ich ETF-ów, możesz kupić ułamkowe ułamki akcji za pomocą M1 Finance.

Konta emerytalneWszystkie powyższe inwestycje można dokonać za pomocą konta emerytalnego. Zaletą zainwestowania 2000 $ w konto emerytalne jest potrącenie podatkowe, jakie będzie miało każde konto emerytalne.

W przypadku każdego konta, które ma przed nazwą „Roth, wpłacasz pieniądze, na które już zapłaciłeś podatki, a gdy przejdziesz na emeryturę, pieniądze te zostaną zwolnione z podatku. Obejmuje to rachunki

Tradycyjne rachunki do inwestowania w emeryturę mają również korzyści podatkowe. Dzięki tym kontom wpłacasz pieniądze bez podatku (odejmując składki od podatków).

Pieniądze rosną wolne od podatku i płacisz od nich podatek dochodowy, kiedy wypłacasz pieniądze. Typowe konta emerytalne przed opodatkowaniem obejmują:

 • IRA
 • 401 (k)403 (b)WRZ IRASolo 401 (k)Prosta IRAŚwiadectwa depozytowe to nieco dłuższy depozyt od kuzynów z konta oszczędnościowego. W przeciwieństwie do oszczędności, blokujesz swoje pieniądze na określony czas.

  W zamian za zablokowanie pieniędzy bank oferuje wyższe oprocentowanie niż można uzyskać na koncie oszczędnościowym. Jeśli masz zamiar siedzieć z pieniędzmi przez rok lub dłużej, płyta CD może być dobrym miejscem do bezpiecznego przechowywania gotówki.

  Wyeliminuj długJeśli masz zadłużenie o wysokim oprocentowaniu, takie jak karty kredytowe lub pożyczki do spłaty, nie ma lepszego miejsca na zabranie 2000 dolarów niż spłata tego długu. Powodem jest to, że oprocentowanie tych długów jest tak wysokie, że w dłuższej perspektywie zaoszczędzisz pieniądze, usuwając je ze swojego życia.

  Nie tylko to, poczujesz się o wiele swobodniej, nie mając ciężaru zadłużenia.

  Rozwijaj swoją wiedzęWiedza może sprawić, że w przyszłości zarobisz znacznie więcej pieniędzy. Niezależnie od tego, czy chodzi o uczęszczanie na kurs w college’u, inwestowanie w naukę online, czy dołączanie do grupy ludzi, którzy współpracują, aby się doskonalić.

  Wszystko to jest wspaniałą inwestycją w Twoją przyszłość i może pozwolić Ci zamienić inwestycję 2000 USD w znacznie więcej.

  Jak zainwestowałbym 2000 $

  Ilekroć myślę o zainwestowaniu określonej kwoty pieniędzy, zaczynam od przejrzenia różnych scenariuszy w mojej głowie.

  Z tego powodu pomyślałem, że może to być pomocne przy dokonaniu inwestycji o wartości 2000 USD. W tym ćwiczeniu wychodzę z założenia, że ​​spłaciłem już wszystkie zadłużenie o wysokim oprocentowaniu, mam pieniądze w funduszu awaryjnym i maksymalizuję swoje konta emerytalne (co teraz robię).

  Jeśli nie ukończyłeś żadnego z tych elementów, zacznę od tego.

  Betterment >>500 dolarówBetterment to świetna usługa, dzięki której inwestowanie jest tak proste. Ponieważ nie wierzę w umieszczanie wszystkich moich jajek w jednym koszyku, otrzymają 25% mojej całkowitej inwestycji w wysokości 2000 dolarów, więc nie mogę myśleć o tych pieniądzach w przyszłości.

  Fundrise >>500 $Dywersyfikacja jest kluczem do inwestowania, a Fundrise pozwala mi wejść na rynek nieruchomości bez konieczności faktycznego zarządzania nimi.

  M1 Finance >>1000 USDPodzieliłbym tę inwestycję 1000 $ na połowy. Pierwsze 500 dolarów trafiłoby do ETF-ów, więc mam szeroką dywersyfikację na akcje. Pozostałe 500 dolarów trafiłoby do wybranych przeze mnie akcji. To daje mi trochę kontroli nad wzrostem.

  Jak zainwestować 2000 dolarów Bottom Line

  Inwestowanie nie musi być trudne ani przerażające. Najważniejsze jest to, że inwestujesz długoterminowo i zaczynasz inwestować już dziś.

  Niezależnie od tego, czy zaczynasz od inwestycji w wysokości 1500 USD, 2000 USD, czy 20000 USD, chcesz mieć pewność, że dokonujesz dywersyfikacji i będziesz nadal odkładać swoją długoterminową strategię inwestycyjną.

  Więc weź swoje 2 tysiące dolarów i zainwestuj je w sposób, który zapewni Ci komfort. Następnie dodawaj dalej i patrz, jak rośnie.

  Pierwsza publikacja 5 stycznia 2019 r. Zapisano pod: Inwestowanie

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy