Jak zainwestować 100 000 GBP, aby uzyskać najlepszy zwrot

17 lutego 2021
Category: Uzyskać Dostęp

Jak zainwestować 100 000 GBP w rozwój?

Chcę zainwestować 100 000 funtów w rozwój. Cieszę się, że nie mam dostępu do pieniędzy przez 5 do 10 lat, ponieważ nadal pracuję. Zastanawiam się więc, jak zainwestować 100 000 funtów, aby uzyskać jak najlepszy zwrot. Chętnie sam zarządzam pieniędzmi, ponieważ nie chcę płacić za doradcę finansowego. Czy można na przykład zainwestować 100 000 GBP, aby bezpiecznie zarobić 1 milion?

Odpowiedź Damiena:

(Poniższa odpowiedź pochodzi od Damiena Fahy, jednego z najczęściej cytowanych ekspertów inwestycyjnych w brytyjskiej prasie krajowej).

To naprawdę jest pytanie za milion funtów. Skuteczne inwestowanie polega na zarządzaniu ryzykiem w celu optymalizacji zwrotu z inwestycji. Oznacza to więc inwestowanie w szereg aktywów w celu uzyskania jak najlepszego zwrotu na poziomie ryzyka, na jakie chętnie się decydujesz. Jeśli chcesz zainwestować 100 000 funtów, aby zarobić 1 milion funtów w ciągu 10 lat, musisz co roku osiągać ponad 25% zwrotu. To się po prostu nie stanie, chyba że podejmiesz nadmierne ryzyko, w którym to przypadku bardziej prawdopodobne jest, że stracisz pieniądze, niż cokolwiek zarobisz.

W tym artykule pokażę Ci, jak zainwestować 100 000 funtów, aby uzyskać jak najlepszy zwrot oraz pomogę Ci zbudować przykładowy portfel inwestycyjny w oparciu o Twój wiek i stosunek do ryzyka. Ponadto pokażę, jak zainwestowałbym 100 000 funtów z własnych pieniędzy.

Najlepszy sposób na zainwestowanie 100 000 funtów

Aby uzyskać najlepszy zwrot z inwestycji 100 000 GBP, należy:

 1. zdecyduj, czy chcesz samodzielnie zarządzać pieniędzmi, czy też poprosić kogoś innego, aby zarządzał nimi za Ciebie
 2. określić poziom ryzyka inwestycyjnego (a tym samym potencjalną stratę), jakiego chcesz doświadczyćzdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny (aby Twoje jajka nie były w jednym koszyku)zminimalizować koszty i podatkiregularnie monitoruj i przeglądaj swoje portfolioPoniżej wyjaśnię, jak to zrobić.

  1. Zdecyduj, czy zaprosić kogoś (GSI), czy zrobić to sam (zrób to sam)Tylko dlatego, że nie chcesz szukać porady finansowej, nadal możesz cieszyć się oszczędnościami związanymi z inwestowaniem w majsterkowanie, a jednocześnie poprosić kogoś innego o zainwestowanie pieniędzy za Ciebie. Te gotowe rozwiązania mają tę zaletę, że nie musisz decydować o środkach, w które chcesz inwestować, ani podejmować strategicznych decyzji inwestycyjnych. Można je również monitorować online, aw niektórych przypadkach za pośrednictwem aplikacji.

  Jedną z takich ofert jest firma Wealthsimple *, która jest jednym z największych cyfrowych menedżerów majątku online (robo-doradców) w Wielkiej Brytanii. Byłem pod ich wrażeniem, kiedy opiekowałem się ich procesem inwestycyjnym. Możesz przeczytać moją pełną recenzję ich usług tutaj, w której również analizuję ich działanie. Inwestują w fundusze notowane na giełdzie (ETF) i przez pierwszy rok będą zarządzać do 10 000 funtów bezpłatnie (więcej szczegółów znajdziesz w naszej bezstronnej recenzji). Oferują akcje i udziały ISA, emeryturę, a także ogólne konto inwestycyjne. Podoba mi się również to, że rejestracja jest bezpłatna i posiadanie portfela zaprojektowanego dla Ciebie bez obowiązku inwestowania.

  2. Określ swoje ryzyko inwestycyjneWiększość inwestorów nie ma realistycznego pojęcia o swoim podejściu do ryzyka. Przy każdej inwestycji zawsze istnieje ryzyko utraty pieniędzy. Im większe ryzyko inwestycyjne podejmiesz, tym większa szansa na zysk, ale istnieje również większa szansa na poniesienie straty. Inwestorzy muszą określić, jaki jest ich stosunek do ryzyka (na ile są w stanie zaryzykować, aby zwiększyć swoje szanse na zarobienie pieniędzy), ponieważ będzie to dyktować rodzaje aktywów, w które inwestują.

  Dostępnych jest kilka przydatnych narzędzi, które pomogą Ci to rozwiązać, niektóre są bezpłatne, a inne będą Cię kosztować. Finametrica to popularne narzędzie do profilowania ryzyka preferowane przez profesjonalnych doradców finansowych do użytku z klientami. Możesz kupić jednorazową ocenę profilu ryzyka za 30 £. Alternatywną bezpłatną opcją jest zarejestrowanie się w serwisie robo-porad, takim jak Wealthsimple * lub Nutmeg i wypełnienie kwestionariusza oceny ryzyka, aby zobaczyć swoje podejście do profilu ryzyka (tj. Niskiego, średniego lub wysokiego).

  3. Zbuduj zdywersyfikowany portfel inwestycyjnyJeśli w kroku 1 zdecydujesz się skłonić kogoś do zainwestowania Twoich pieniędzy, będziesz mieć gotowy zdywersyfikowany portfel do zainwestowania. Ale zakładając, że wolisz sam zainwestować pieniądze, będziesz musiał zbudować portfolio siebie. (Inwestowanie w celu wzrostu wymaga innego podejścia do inwestowania w celu uzyskania dochodu. Jeśli chcesz zobaczyć, jak inwestować w celu uzyskania dochodu, przeczytaj artykuł Jak zainwestować 100 000 GBP w celu uzyskania dochodu).

  Inwestując na rzecz wzrostu, istnieje szereg aktywów, w które możesz zainwestować, a poniżej wymieniam najpopularniejsze. Jeśli klikniesz linki, możesz przejść do każdej sekcji, aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w ten konkretny rodzaj aktywów.

  Akcje można również podzielić na regiony geograficzne, takie jak akcje amerykańskie, europejskie, japońskie itp. Podobnie jest z obligacjami i nieruchomościami. Największą kwestią, jaką mają inwestorzy, jest określenie kombinacji aktywów, w które powinni zainwestować. Jakie są zatem najlepsze inwestycje, w które można zainwestować 100 000 funtów w rozwój? Jednym ze sposobów określenia tego jest rozważenie swojego wieku i stosunku do ryzyka (z których to ostatnie określiłeś w kroku 2, jeśli jeszcze tego nie wiedziałeś). Im jesteś młodszy i im dłuższe są ramy czasowe inwestycji (czas, zanim będziesz musiał spieniężyć swoją inwestycję), tym większe ryzyko możesz podjąć. Dzieje się tak, ponieważ jeśli wartość Twoich inwestycji spadnie, nadal masz dużo czasu na ich odzyskanie. I odwrotnie, im jesteś starszy i bardziej unikasz ryzyka, tym bardziej będziesz chciał inwestować w aktywa o niskim ryzyku.Powyższa lista jest uporządkowana od aktywów niskiego ryzyka (gotówka) do aktywów wysokiego ryzyka (akcje). Aby pomóc zorientować się, ile należy zainwestować w każdy rodzaj aktywów, stworzyliśmy następujący kalkulator inwestycyjny.

  Alokacja aktywów Kalkulator inwestycjiOtwórz kalkulator inwestycji i wprowadź swój wiek oraz adres e-mail (aby otrzymać wyniki). Kalkulator przedstawi przykładowy portfel zakładający portfel o średnim ryzyku. Na stronie wyników możesz następnie przesunąć linijkę, aby zwiększyć lub zmniejszyć poziom ryzyka, które chcesz podjąć, a portfolio zostanie automatycznie zaktualizowane. Wyniki opierają się na analizie alokacji aktywów niektórych z najlepszych pasywnych funduszy inwestycyjnych. Pamiętaj, że kalkulator służy wyłącznie jako wskazówka i nie jest poradą.

  Inwestuj za pomocą funduszyNa tym etapie osiągnąłeś więcej niż większość inwestorów DIY, czyli mieć pojęcie, gdzie zainwestować 100 000 funtów pod względem alokacji aktywów. Jeśli zdecydowałeś się na ścieżkę GSI (zdobądź kogoś), możesz nawet zacząć inwestować teraz. Jeśli chcesz kontynuować ścieżkę inwestowania w DIY, masz teraz kilka opcji faktycznego zakupu poszczególnych aktywów (pamiętaj, że możesz zrobić mieszankę GSI i DIY). Inwestorzy typu „zrób to sam mogą na przykład kupować pojedyncze akcje, ale ja wolę inwestować za pośrednictwem funduszy.

  Fundusze to zbiorowe inwestycje, które łączą pieniądze inwestorów w celu uzyskania korzyści skali. Fundusz może być zarządzany przez zarządzającego funduszem (nazywany funduszem aktywnym) lub przez komputer (nazywany funduszem pasywnym). Tak czy inaczej, będą mieli mandat inwestycyjny, który jest zasadniczo zobowiązaniem do tego, jak będą zarządzać funduszem. Na przykład może się zdarzyć, że będą inwestować tylko w akcje brytyjskie. Każdy fundusz może posiadać akcje setek firm, co oznacza, że ​​nie są one nadmiernie narażone na fortuny jednej firmy. Pomaga im to zarządzać ryzykiem i potencjalnie płynnymi zwrotami. Fundusze mogą inwestować w różnego rodzaju aktywa, w tym nieruchomości i obligacje. Dlatego używam ich ja i inni inwestorzy DIY. W rzeczywistości, jeśli szukasz porady finansowej, Twój doradca również by je polecił.

  Fundusze dzielą się na trzy rodzaje: fundusze powiernicze, fundusze inwestycyjne i fundusze typu ETF. Różnice między nimi obejmują szybkość, z jaką można nimi handlować, a także ich koszty. Fundusze ETF są zazwyczaj najtańszą i najłatwiejszą w obrocie inwestycją z tych trzech. Fundusze powiernicze pozostają jednak głównym sposobem inwestowania przez inwestorów w fundusze, ponieważ są one szerzej dostępne.

  Inwestowanie pasywne vs aktywneDużo się pisze o pasywnych i aktywnych funduszach inwestycyjnych. Badania wykazały, że inwestowanie pasywne jest lepsze niż kupowanie i utrzymywanie najaktywniej zarządzanych funduszy w perspektywie długoterminowej. Większość ludzi zakłada, że ​​inwestowanie pasywne oznacza po prostu zakup trackera FTSE 100 lub ETF, co nie jest prawdą. W rzeczywistości możesz zwiększyć pasywne zwroty z inwestycji, stosując kilka prostych strategii. Stworzyłem przewodnik do pobrania zatytułowany Jak skutecznie zainwestować 100 000 funtów – utrzymanie niskich kosztów, który obejmuje:

  • Dwie strategie do wykorzystania w celu zwiększenia zwrotu z inwestycji pasywnych
  • Zaawansowane strategie inwestycyjne ETF (Exchange Traded Fund)Prosty sposób na prowadzenie aktywnego portfela ETFProste, aktywnie zarządzane rozwiązanie ETFIdealny portfel pasywny typu „kup i zapomnij – w tym jeden fundusz, który każdy powinien posiadaćOsobiście inwestuję zarówno w fundusze aktywne, jak i pasywne i nie rozróżniam między nimi. Wszystkie badania, które twierdzą, że inwestowanie pasywne przewyższa aktywne fundusze inwestycyjne, są błędne, ponieważ zakładają, że kupujesz i trzymasz ten sam fundusz na zawsze. To absurdalne założenie, ponieważ każda strategia jest skuteczniejsza w innym czasie. Kluczem do udanego inwestowania jest wybranie odpowiedniej strategii we właściwym czasie, niezależnie od tego, czy będzie to aktywna, czy pasywna (poprzez regularne przeglądanie portfela). Możesz dowiedzieć się, jak to robię, w poniższej sekcji zatytułowanej Śledź mnie, gdy inwestuję własne 50 000 GBP.

   4. Minimalizuj koszty i podatkiPodczas inwestowania ważne jest, aby utrzymać niskie koszty, zminimalizować podatki, zdywersyfikować portfel i zoptymalizować zyski. Kompromis między kosztami a zwrotami z inwestycji jest interesujący. Koszt nie wpływa bezpośrednio na zwroty z inwestycji, ale wysokie opłaty ostatecznie zjadają Twoje zyski, jeśli nie towarzyszą im dobre wyniki.

   Kiedy inwestujesz w fundusze, będziesz potrzebować platformy funduszy, za pośrednictwem której będziesz inwestować, zakładając, że nie zdecydujesz się na inwestowanie za pomocą czegoś bardziej ezoterycznego, jak obligacja inwestycyjna. Utrzymuję swoje inwestycje w ISA dla akcji i udziałów (na platformie funduszu), ponieważ oznacza to, że nie musisz płacić podatku od zysków kapitałowych ani podatku dochodowego od dochodów. Poniższe linki wyjaśniają najlepsze i najtańsze platformy inwestycyjne.

   Wybierając fundusze bazowe do inwestowania, są one klasyfikowane razem według rodzajów aktywów, w które inwestują. Dlatego te fundusze, które inwestują w akcje brytyjskie, zostaną pogrupowane w sektor taki jak UK All Companies. Jednak w każdym sektorze istnieje duży wybór funduszy, więc może być trudno wiedzieć, w które zainwestować. Skąd wiesz, które fundusze są najlepsze na rozwój? Platformy funduszy oferują własne krótkie listy lub oceny, których możesz użyć, aby Cię poprowadzić.

   6. Regularnie monitoruj i przeglądaj swoje portfolioGdy masz już punkt wyjścia dla swojego portfela, musisz podjąć decyzję, czy trzymać się pierwotnego zestawu aktywów i wyborów dotyczących finansowania, czy też pozwolić naturze podążać własnym tokiem. Ponieważ zestaw aktywów portfela odbiega w czasie od pierwotnej alokacji aktywów, zmienia się również jego profil ryzyka. Jeśli korzystasz z menedżera majątku online (jak wspomniano wcześniej), prawdopodobnie zrównoważy on Twój portfel (tj. Kupi i sprzeda udziały, aby zapewnić utrzymanie pierwotnego zestawu aktywów). Będą również okresowo sprawdzać, czy Twoja alokacja inwestycji jest odpowiednia. Zakładając jednak, że sam prowadzisz swój portfel, będziesz musiał go na bieżąco monitorować i przeglądać. Badania wykazały, że regularne przeglądanie portfela może nie tylko zmniejszyć ryzyko jego utraty, ale także zwiększyć zwroty.

   W następnej sekcji wyjaśniam, skąd wiem, które fundusze kupić na rozwój, jak je przeglądam i jak decyduję, które sprzedać.

   Obserwuj mnie, jak inwestuję własne 50 000 funtów

   Miejmy nadzieję, że teraz powinieneś być pewien, że możesz zacząć inwestować. Wiesz już, w jakie aktywa powinieneś inwestować i jak kupować fundusze, za pomocą których możesz to zrobić. Jeśli jednak decydujesz się na prowadzenie własnych inwestycji, nadal masz kilka dylematów. Skąd wiesz, które fundusze są najlepsze do rozwoju? Skąd wiesz, kiedy zmienić swoje inwestycje, aby uzyskać najlepszy zwrot z 100 000 GBP? Poniższa tabela pokazuje, w jaki sposób moja własna inwestycja w wysokości 50 000 funtów, którą prowadzę na żywo dla 80–20 członków Inwestorów, przewyższyła rynek oraz większość pasywnych strategii i profesjonalnie zarządzanych funduszy. Dokładnie w ten sam sposób zainwestowałbym 100 000 funtów. W rzeczywistości zarobiłbym milion funtów dokładnie w ten sam sposób. Po prostu zainwestowałbym więcej w każdy z 10 funduszy, które posiadam.

   Pomimo tego, że jestem szeroko cytowanym ekspertem inwestycyjnym w prasie krajowej, rozczarował mnie fakt, że żaden inny komentator ani IFA nie prowadzili otwartego portfela, aby pokazać, jak dobrze inwestują. Z tego powodu zacząłem inwestować na żywo 50 000 funtów z własnych pieniędzy dla 80-20 członków Inwestorów. 80-20 Inwestor to moja usługa inwestowania zrób to sam, która uczy ludzi, jak zarządzać własnymi pieniędzmi i upewnić się, że znajdują się w najlepszych funduszach za pomocą unikalnego algorytmu. Nieustannie informuję subskrybentów o zakupionych przeze mnie środkach i dlaczego.

   Zarządzam portfelem od ponad pięciu lat i osiągnąłem niższy zwrot pomimo załamania chińskiego kapitału, Brexitu, niespodziewanego zwycięstwa w wyborach Trumpa, wojny handlowej między USA a Chinami i szeregu wyprzedaży na giełdzie, w tym ostatniej, która rozpoczął się w lutym 2020 r. Wynik ten został osiągnięty dzięki alokacji aktywów sugerowanej przez algorytm Inwestora 80-20 i posiadaniu skoncentrowanego portfela funduszy. Czasami oznacza to, że tylko 27% moich aktywów zostało zainwestowanych w akcje, a mimo to mój portfel wciąż przewyższa profesjonalnych zarządzających funduszami, którzy podjęli prawie dwa razy większe ryzyko, ale bez dodatkowej nagrody.

   Aby umieścić powyższy powrót w kontekście, gdybym zainwestował 100 000 funtów w marcu 2015 r., Byłoby to teraz warte 135 780 funtów.

   Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej (w tym o funduszach z mojego portfela), możesz skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego 80-20 Inwestora. Alternatywnie, przygotowałem krótką serię e-maili, które uczą najlepszej strategii, jaką należy zastosować, aby odnieść sukces jako inwestor i jak wykorzystać przewagę nad profesjonalnymi inwestorami.

   Najlepszy sposób na bezpieczne zainwestowanie 100 000 GBP przy minimalnym ryzyku

   Jeśli przeczytałeś tak daleko i zdecydowałeś, że inwestowanie nie jest dla Ciebie, najbezpieczniejszym sposobem na zainwestowanie 100 000 GBP jest zdeponowanie środków na koncie oszczędnościowym. Teraz to nie musi oznaczać marnej stopy procentowej. Poniższe linki prowadzą do naszych najlepszych stołów oszczędnościowych.

   Alternatywnie sugeruję przeczytanie mojego przewodnika 7 kroków, aby uzyskać największe odsetki od oszczędności powyżej 100 000 £. Przewodnik powie ci:

   • Czego szukać w tabelach best buy
   • 7 kluczowych zasad oszczędzania dużych sum powyżej 100 000 funtówJeśli wolisz proste rozwiązanie online, to usługa o nazwie Raisin oferuje dostęp do najwyższych stawek oszczędności za pośrednictwem jednego konta internetowego, co oznacza, że ​​nie musisz rozglądać się za szukaniem najlepszych stóp oszczędności.

    Jeśli oprocentowanie rachunków oszczędnościowych nadal wydaje się nieatrakcyjne, to o krok w górę w porównaniu ze zwykłymi rachunkami gotówkowymi są oszczędności typu peer to peer (p2p), które omówię poniżej w części zatytułowanej Inwestowanie za pośrednictwem pożyczkodawców P2P.

    Najlepszy sposób na zainwestowanie 100 000 funtów przez rok

    Często otrzymuję to pytanie, ale odpowiedź znowu jest gotówka. Nie powinieneś inwestować w nic innego niż gotówka, jeśli chcesz uzyskać dostęp do swoich pieniędzy za mniej niż pięć lat.

    Podsumowanie rodzajów aktywów i ich zwrotów

    Omówiłem to szczegółowo w dwóch powyższych sekcjach.

    Inwestowanie za pośrednictwem pożyczkodawców p2pKonta oszczędnościowe typu peer-to-peer, czasami nazywane pożyczkami P2P lub peer-to-peer, mają miejsce, gdy inwestorzy pożyczają pieniądze osobom fizycznym lub firmom za pośrednictwem usługi kojarzenia online w zamian za atrakcyjne oprocentowanie. Jedną z zalet jest to, że możesz uzyskać wyższy zwrot w porównaniu ze zwykłym kontem oszczędnościowym. Należy pamiętać, że rachunki oszczędnościowe typu peer to peer nie są objęte systemem rekompensat usług finansowych (FSCS), więc jeśli coś pójdzie nie tak, polegasz na firmie, która będzie w stanie Ci spłacić. Ponieważ pożyczasz pieniądze, oznacza to, że istnieje wyższe ryzyko niewypłacalności, chociaż jest ono ograniczane poprzez dywersyfikację wśród wielu różnych pożyczkobiorców.

    Inwestowanie w nieruchomościKupno na wynajem często było inwestycją, gdy ludzie mają duże sumy pieniędzy. W ciągu ostatniego stulecia ceny domów w Wielkiej Brytanii rosły średnio o 3% rocznie. Jednak maskuje to niektóre duże spadki. Również rentowność wynajmu była atrakcyjna, zwłaszcza że w niektórych częściach Wielkiej Brytanii wynosi aż 5%. Jednak inwestowanie w nieruchomości pod wynajem stało się mniej atrakcyjne, gdy rząd ogłosił wyższe opłaty skarbowe dla właścicieli i niższe ulgi podatkowe. Najlepszym sposobem na zainwestowanie 100 000 funtów w nieruchomość jest zakup nieruchomości bez kredytu hipotecznego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący kupowania na wynajem. Osobiście wolałbym inwestować tak, jak opisano powyżej, ponieważ wtedy mogę w każdej chwili zainwestować, a inwestycje są płynne i zróżnicowane. Nie możesz zbyt dobrze spieniężyć części domu, jeśli potrzebujesz szybkiego dostępu do gotówki.

    Inwestowanie w obligacjeObligacje to zasadniczo pożyczki dla firm lub rządów, którymi można handlować. Są to zazwyczaj inwestycje o niskim ryzyku, przy założeniu, że pożyczkobiorca ma zdolność kredytową. Zwrot z obligacji był atrakcyjny od czasu obniżenia stopy bazowej Banku Anglii w następstwie kryzysu finansowego. W ostatnich latach średni roczny zwrot wynosił około 3%. Jednak w świecie, w którym rośnie inflacja, a wzrost gospodarczy podnosi obligacje, płatności o stałym dochodzie stają się nieatrakcyjne.

    Inwestowanie w akcjeInwestowanie 100 000 funtów w akcje jest całkowicie wykonalne, ale jeśli nie masz czasu i doświadczenia, aby analizować rachunki i raporty firmy, jest to ryzykowna strategia. Badanie Barclays Equity Gilt wykazało, że średni zwrot z akcji w Wielkiej Brytanii wynosi około 5% (w porównaniu z 0,8% w przypadku gotówki), ale maskuje to lata, w których nastąpiłyby znaczne straty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w akcje, proponuję zapoznać się z poniższym przewodnikiem, jak wybrać akcje. Fundusze inwestycyjne, jak opisano powyżej, oferują możliwość inwestowania w akcje bez konieczności samodzielnego wybierania firm, w które chcą zainwestować.

    Szukasz doradcy finansowego w Twojej okolicy?Potrzebujesz porady finansowej? Niezależny doradca finansowy może pokazać, jak najlepiej

    wykorzystać swoje pieniądze. Znajdź najbliższego wykwalifikowanego i regulowanego doradcę za pomocą tego narzędzia wyszukiwania VouchedFor.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy