Jak wynająć za zły kredyt

17 lutego 2021
Category: Historia Kredytowa

Phil Spencer

Uzyskaj bezpłatny dostęp do moich przydatnych wskazówek i narzędzi zaprojektowanych, aby pomóc Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, niezależnie od tego, czy kupujesz dom, sprzedajesz, wynajmujesz, przeprowadzasz, czy jesteś właścicielem nieruchomości.

Czy zauważyłeś, że Twoja historia kredytowa uniemożliwia Ci wynajęcie nieruchomości? A może martwisz się, że może?

Nie jesteś sam. W takiej sytuacji znajduje się wiele osób.

Jednak nie ma jednej uniwersalnej zasady. Niektórzy właściciele i agenci wynajmujący będą postrzegać to jako ogromną przeszkodę, podczas gdy inni nie.

A więc przejdźmy do sedna problemu! Oto kilka wskazówek dotyczących wynajmu ze złym kredytem .

Jak mogę wynająć ze złym kredytem?

Oto kilka porad, jak wynająć dom ze złym kredytem:

  1. Sprawdź swoją zdolność kredytową
  2. Dowiedz się, co może zobaczyć właściciel
  3. Bądź szczery i szczery
  4. Zdobądź poręczyciela
  5. Pozwól na zmiany w umowie najmu
  6. Podaj referencje
  7. Przedstaw dowody dochodów
  8. Zaoferuj duży depozyt
  9. Spróbuj zbudować związek

Czy możesz wynająć ze złym kredytem?

„Chcę wynająć dom, ale mam zły kredyt! to coś, co słyszeliśmy już wiele razy.

Nie każdy wynajmujący zajrzy do Twojej sytuacji finansowej. Jest to bardziej prawdopodobne w przypadku wynajmu prywatnego. Nie oznacza to, że prywatni właściciele lokali nie sprawdzają zdolności kredytowej, ale należy pamiętać, że nie ma jednej zasady, która ma zastosowanie.

Tak więc, wbrew temu, co niektórzy mogą sądzić, możliwy jest wynajem ze złą zdolnością kredytową. Nie oznacza to jednak, że zawsze jest to proste. Nie lekceważ wagi swojej zdolności kredytowej podczas wynajmu.

Aby dać ci wyobrażenie o tym, na czym stoisz, przeprowadź kontrolę zdolności kredytowej.

Sprawdzenie zdolności kredytowej najemcy – na czym polega weryfikacja najemcy?

Czy właściciele mogą więc sprawdzać zdolność kredytową? Odpowiedź: tak i nie.

To normalne, że większość wynajmujących lub agentów wynajmujących przeprowadza weryfikację, zwaną przeglądem najemców. Mogą one obejmować sprawdzenie zdolności kredytowej lub nie.

Oto zarys sprawdzeń, których czasami możesz się spodziewać:

Dowód tożsamości

Jeśli stać Cię na czynsz, np. Dochód, Twoje rachunki bankowe

Jeśli masz prawo do pobytu i wynajmu w Wielkiej Brytanii

Historia kredytowa

Referencje od poprzednich właścicieli

Informacje o poręczycielu

Raport kredytowy nie jest jedyną rzeczą, którą interesuje się potencjalny właściciel. Więc jeśli zostaniesz odrzucony za wynajem nieruchomości, może to nie być jedyny powód.

Wynajem ze złym kredytem – najważniejsze wskazówki

Realistycznie, tylko dlatego, że przegapiłeś kilka płatności kartą kredytową, nie oznacza, że ​​pominiesz płacenie czynszu.

Jednak niektórzy właściciele mogą tego nie widzieć w ten sposób. W przypadku niektórych właścicieli zła historia kredytowa może pobudzić alarm. Może sprawić, że pomyślą, że być może nie możesz lub po prostu nie możesz dotrzymać swoich zobowiązań finansowych.

Ale to nie znaczy, że to koniec. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić!

Oto bliżej, jak wynająć dom ze złym kredytem:

1. Sprawdź swoją zdolność kredytową

Po pierwsze, dowiedz się, z czym masz do czynienia.

Znajomość zdolności kredytowej pomoże Ci uporządkować finanse i przejąć kontrolę. Poza tym, jak przekonasz wynajmującego, że jesteś odpowiedzialnym najemcą, jeśli nie znasz swojej zdolności kredytowej?

Jeśli rozumiesz swoją sytuację – możesz ją złagodzić.

2. Dowiedz się, co zobaczy właściciel

W większości przypadków nieodebrane lub opóźnione płatności nie będą widoczne w publicznej ocenie kredytowej. Tak więc właściciele i agenci wynajmu nie będą mogli ich zobaczyć. Jeśli tylko one wpływają negatywnie na Twój wynik – masz szczęście!

Jednak oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Orzeczenia CCJ lub sądu okręgowego będą widoczne w Twoim publicznym wyniku, podobnie jak upadłość.

Jest jednak wyjątek. Jeśli jesteś zarejestrowany w programie Rent Reporting, możesz zobaczyć pominięte płatności. Są one zwykle używane do podwyższenia czyjejś zdolności kredytowej, ale mogą działać przeciwko tobie, jeśli zalegasz z czynszem.

3. Powiadom z góry wynajmującego

Jeśli wynajmujący lub agent wynajmu będą mogli zobaczyć Twoją zdolność kredytową podczas sprawdzania lokatora – bądź z góry.

Powiedz im, co muszą wiedzieć, zanim się dowiedzą!

Otwartość i szczerość zawsze powinna być jednym z pierwszych kroków dla tych, którzy zastanawiają się, jak wynająć dom ze złym kredytem. Dzięki temu będziesz wyglądać na bardziej godnego zaufania i rzetelnego najemcę.

4. Zdobądź poręczyciela

W niektórych przypadkach, takich jak wynajem studentom, zwykle oczekuje się poręczyciela. Ale niektórzy potencjalni najemcy nie są o to proszeni.

Jeśli jednak wynajmujesz ze słabym kredytem, ​​możesz zostać poproszony o posiadanie poręczyciela. Możesz również zaoferować tę opcję potencjalnemu wynajmującemu, jeśli ma wątpliwości, czy cię przyjąć. Twój poręczyciel będzie odpowiedzialny za czynsz, jeśli będziesz zalegać, więc może pomóc uspokoić wynajmującego.

W większości przypadków Twoim poręczycielem będzie:

Mieszkanie w Wielkiej Brytanii

Zatrudniony

5. Zezwalaj na zmiany umowy najmu

Czasami, gdy wynajmujesz ze złym kredytem, ​​potrzebny jest mały kompromis.

Jeśli wynajmujący dokona zmian w Twojej umowie najmu przed jej podpisaniem, rozsądne może być zezwolenie mu na to. To oczywiście jest w granicach rozsądku. Zezwalaj tylko na takie zmiany, które pomogą właścicielowi chronić się.

Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby wyglądać na miłego i bezproblemowego najemcę.

6. Referencje ofertowe

Jeśli wynajmujesz mieszkanie przed uzyskaniem referencji lub aprobaty od poprzedniego wynajmującego, to świetny sposób na przekonanie potencjalnych właścicieli do zaufania.

W idealnym przypadku powinny one pokazać Cię w świecącym świetle, potwierdzając, że jesteś godny zaufania, możesz płacić czynsz na czas i dobrze dbać o nieruchomość.

7. Przedstaw dowody dochodów

Głównym priorytetem wynajmującego lub agenta będzie terminowa zapłata czynszu. Więc pokaż im, że możesz to zrobić!

Przedstaw swoje miesięczne dochody, udowadniając, że jesteś osobą odpowiedzialną za wynajem nieruchomości.

8. Zaoferuj wyższą kaucję

To nie będzie możliwość dla wszystkich. Jeśli jednak właściciel lub agent wynajmujący ma wątpliwości, czy cię przyjąć, ułatw im to.

Zakładając, że możesz sobie na to pozwolić, zaoferowanie nieco wyższego depozytu niż żądany może pomóc złagodzić obawy wynajmującego. Ewentualnie, jeśli pozwalają na to finanse, zaproponuj zapłacenie czynszu za dwa lub trzy miesiące z góry.

9. Zbuduj relację

Jeśli chcesz, aby potencjalny właściciel postrzegał Cię jako wiarygodnego, pozwól mu Cię poznać.

Czasami, ubiegając się o czynsz, trudno będzie spojrzeć w przeszłość ze złą historią kredytową. Dlatego staraj się temu przeciwdziałać, demonstrując swoją efektywność i entuzjazm, utrzymując otwarte linie komunikacyjne, będąc zawsze responsywnym i przyjaznym.

Wskazane jest, aby nie dawać im powodów, by wątpić, że byłbyś świetnym najemcą. Dobry kredyt to jedno, nie musi oznaczać, że ktoś zapłaci czynsz na czas. Budowanie relacji z wynajmującym pozwoli im postrzegać Cię jako odpowiedzialnego i niezawodnego.

Twoja historia kredytowa nie jest Twoim jedynym zmartwieniem jako potencjalnego najemcy! Być może nie kupujesz w okolicy, ale nadal upewnij się, że lubisz tam mieszkać. Będziesz chciał zebrać jak najwięcej informacji, od wskaźników przestępczości po to, kim są sąsiedzi. Raport dotyczący nieruchomości może ci to wszystko powiedzieć, a nawet więcej. Pobierz pełny raport tutaj.

Dołącz do programu „My Move iQ Phila Spencera

Zarejestruj się ZA DARMO i uzyskaj dostęp

DARMOWE zestawy narzędzi do przeprowadzek w domu

Ekskluzywne oferty i rabaty

BEZPŁATNE bilety na największe nieruchomości i pokazy domowe

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy