Jak wygląda certyfikat kredytu hipotecznego

17 lutego 2021
Category: Twojej Okolicy

Cholernie dobry interes, ot co. I mniej więcej o tej porze każdego roku rozumiem, dlaczego certyfikat kredytu hipotecznego (MCC) był jedną z najmądrzejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek podejmowałem.

Czym właściwie jest Świadectwo Kredytu Hipotecznego i dlaczego jest tak cenne?

MCC: definicjaW zależności od tego, gdzie mieszkasz, prawdopodobnie dostępnych jest wiele programów dla początkujących nabywców domu. Jednym z najlepszych programów (jeśli istnieje w Twoim regionie) jest program Certyfikatu Kredytu Hipotecznego. Znalazłem dobrą, zwięzłą definicję na stronie Century 21:

Program kredytów hipotecznych umożliwia nabywcom domu po raz pierwszy skorzystanie ze specjalnej federalnej ulgi podatkowej. Ten program umożliwia kupującym przyznanie ulgi podatkowej, którą otrzymają po zakupie domu.

Kwota kredytu jest powiązana z lokalną formułą, której musi przestrzegać każde miasto posiadające program MCC. Kredyt MCC, który może wynieść 2000 USD lub więcej, zmniejsza federalne zobowiązanie podatkowe pożyczkobiorcy o kwotę zależną od spłacanych rocznych odsetek od kredytu hipotecznego. Zarówno dochód kredytobiorcy, jak i cena zakupu domu muszą mieścić się w ustalonych wytycznych. [Źródło]

W naszym przypadku MCC oznacza, że ​​rząd federalny przyznaje nam co roku 50% zwrotu odsetek od kredytu hipotecznego (maksymalnie do 2000 USD). Pieniądze przychodzą do nas za pośrednictwem ulgi podatkowej, której żądamy, składając federalne podatki dochodowe.

Skakanie przez obręczePomyśl o tym, jakie odsetki od kredytu hipotecznego płaci przeciętna rodzina rocznie, a zobaczysz, dlaczego konto MCK jest tak cholernie cenne. W tym roku dwa tysiące dolarów. dwa tysiące dolarów w przyszłym roku. tysiąc dziewięćset dolców w następnym roku. wkrótce mówisz o prawdziwych pieniądzach.

Uzyskanie konta MCK nie jest łatwe – trzeba przejść przez wiele przeszkód. Ale to jest tego warte.

? Przychody i ograniczenia cenowe

Jak wspomniano powyżej, kupujący po raz pierwszy muszą spełniać określone ograniczenia dochodów, aby kwalifikować się do otrzymania Świadectwa Kredytu Hipotecznego, a dom, który kupują, musi spełniać określone ograniczenia cenowe.

Kupiliśmy nasz dom w 1996 r. W tamtych czasach, o ile dobrze pamiętam, dochód gospodarstwa domowego musiał być niższy niż 25 000 USD, aby kwalifikować się do MCK. Skrobaliśmy pod tym poziomem. i ledwo. Ale kiedy już się zakwalifikujesz, MCK będzie Twoje, dopóki nie sprzedasz domu, niezależnie od tego, jak wysokie wzrosną Twoje dochody po tym momencie.

? Ograniczona liczba certyfikatów na obszar

Każdy obszar (miasto, hrabstwo itp.) Ma ograniczoną liczbę certyfikatów kredytu hipotecznego do wystawienia. Certyfikaty są wydawane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy. Tak więc, jeśli masz szczęście robić zakupy w domu, gdy pojawi się MCK, musisz być gotowy porzucić wszystko, co robisz – w tej chwili – i udać się do lokalnego biura MCC Administration i zarejestrować się.

Kiedy dostałem telefon od naszego pośrednika, natychmiast wyszedłem z pracy (dzięki Bogu mój kierownik był bardzo wyrozumiały) i udałem się do lokalnego biura MCC.

Byłem tam i miałem nasze nazwiska na Liście w ciągu pięciu minut.

? Inne

Wnioskodawcy muszą kupić dom jednorodzinny. Wnioskodawcy muszą być pierwszymi nabywcami domu. Dom musi być przeznaczony wyłącznie do zamieszkania.

Obowiązuje miesięczna „opłata administracyjna, którą należy uiścić (i automatycznie pobrać z konta bankowego) przez cały okres obowiązywania certyfikatu kredytowego. W naszym przypadku opłata ta wynosi mniej niż 15 USD.

Jeśli jesteś kupującym po raz pierwszy w domu (lub znasz kogoś takiego) i masz pytania dotyczące MCK w Twojej okolicy, po prostu skontaktuj się z pośrednikiem w handlu nieruchomościami, brokerem hipotecznym lub poszukaj w Yellow Pages lub Google.

Za tysiąc lub więcej dolarów rocznie każdy czas poświęcony na poznanie MCK będzie tego wart.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy