Jak uzyskać kredyt na budowę nieruchomości inwestycyjnej

17 lutego 2021

Ponieważ istnieje tak wiele opcji finansowania dostępnych dla dzisiejszych nabywców domów i inwestorów w nieruchomości, podjęcie właściwego wyboru może być trudne. Jeśli chodzi o modernizację nieruchomości, a nawet budowę nowej, jedną z opcji wartych rozważenia sąpożyczki na remont.

Pożyczki na remont lub budowę można wykorzystać na wiele projektów, ale prawie zawsze pozwalają one użytkownikowi dostosować przestrzeń lub nieruchomość. Każdy zainteresowany nową budową lub dużym remontem powinien potraktować to jako realną opcję finansowania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy te pożyczki są odpowiednie dla Ciebie, i dowiedzieć się, jak możesz się do nich kwalifikować.

[Potrzebujesz pieniędzy na inwestycje w nieruchomości?Weź udział w DARMOWYCH zajęciach dotyczących nieruchomości w Twojej okolicy, aby dowiedzieć się, jak finansować transakcje dotyczące nieruchomości za niewielkie lub żadne własne pieniądze. ]

Czym są kredyty budowlane?

Pożyczki budowlane to krótkoterminowe opcje finansowania nowych nieruchomości lub projektów remontowych. Są wykorzystywane do pokrycia kosztów budowy nowego domu lub modernizacji istniejącej nieruchomości. Pożyczki na budowę mają zastosowanie tylko na czas potrzebny do ukończenia projektu, a użytkownicy pożyczają tylko to, czego potrzebują. Pożyczki te są dystrybuowane bezpośrednio do kontrahenta (zamiast pożyczkobiorcy) w segmentach zwanych „remisami. Rysunki są oznaczane jako ukończone niektóre elementy projektu, takie jak wylewanie fundamentu czy budowa ramy.

Główną zaletą kredytów budowlanych jest to, że umożliwiają nabywcom domów lub inwestorom budowę nowej nieruchomości; jednak wolność dostosowywania nieruchomości ma swoją cenę. Na przykład wiadomo, że kredyty budowlane mają wyższe niż średnie stopy procentowe. Struktura jest zwykle tworzona w celu ochrony pożyczkodawców, którzy ufają, że projekt zostanie ukończony poprawnie i że po zakończeniu będzie on wart pewnej kwoty. Właściciele domów nie powinni jednak wykluczać tej opcji, ponieważ ta forma finansowania ma wiele zalet.

Do czego można wykorzystać kredyt budowlany?

Kredyt budowlany można wykorzystać na wiele projektów, w zależności od wymagań pożyczkodawców i warunków umowy. Oto kilka sposobów wykorzystania kredytu na budowę nieruchomości inwestycyjnej:

Zakup surowej ziemi

Budowa dodatku do nieruchomości

Kadrowanie i wykończenie domu

Budowanie szop lub innych konstrukcji

Dodanie garażu

Jaka jest różnica między kredytem budowlanym a kredytem mieszkaniowym?

Kredyt na budowę i kredyt mieszkaniowy różnią się pod względem tego, na co można je wykorzystać; i jako takie, wymagania dotyczące homologacji będą nieco inne dla każdego. Kredyt budowlany służy do budowy nowych obiektów lub renowacji istniejących, podczas gdy kredyt mieszkaniowy to tylko tradycyjny kredyt hipoteczny. Oba rodzaje finansowania będą wymagały sprawdzenia zdolności kredytowej i innych informacji finansowych, ale kredyt budowlany będzie również wymagał zatwierdzenia planów projektu przed udzieleniem kredytu.

Ponadto pożyczki budowlane można wykorzystać tylko na czas trwania projektu. Z kolei kredyty mieszkaniowe są udzielane na określony czas, dopóki nie zostaną spłacone. Pożyczkobiorcy, którzy polegają na kredytach budowlanych, zazwyczaj refinansują swoją nieruchomość po zakończeniu projektu i zaciągną się w bardziej tradycyjny kredyt. Aby to zrobić, właściciele domów przejdą kontrolę i wycenę nieruchomości.

Jaka jest różnica między kredytem budowlanym a kredytem na remont?

Różnica między kredytami na budowę a kredytami na remont polega na rodzaju projektu. Kredyty budowlane są wykorzystywane w przypadku nowych nieruchomości z ostatecznymi planami projektowymi. Osoby korzystające z kredytów budowlanych zazwyczaj przechodzą na zwykły kredyt hipoteczny po zakończeniu projektu budowlanego. Z kolei pożyczki renowacyjne dla inwestorów są wykorzystywane do zakupu cholewek do naprawy lub renowacji istniejących nieruchomości. Pożyczki te można wykorzystać zarówno na poprawki kosmetyczne, jak i konstrukcyjne, takie jak ocieplenie domu lub modernizacja kuchni.

Czy możesz otrzymać kredyt budowlany na nieruchomość inwestycyjną?

Tak. Możesz otrzymać kredyt budowlany na nieruchomość inwestycyjną, o ile plany i finanse Twojego projektu spełniają określone wymagania pożyczkodawcy. W przeciwieństwie do niektórych kredytów mieszkaniowych, nie ma procedury stwierdzającej, że kredyt budowlany musi być zastosowany do głównego miejsca zamieszkania. W rzeczywistości kredyty budowlane mogą być świetną opcją finansowania nieruchomości inwestycyjnej z wielu powodów. Przede wszystkim inwestorzy w nieruchomości prawdopodobnie mają już doświadczenie w pracy z wykonawcami i nadzorowaniu projektów remontowych. Dlatego mogą się dobrze nadawać do nadzorowania budowy nowej nieruchomości.

Istnieją również kredyty remontowe na nieruchomości inwestycyjne, które można uzyskać w podobny sposób. Inwestorzy zainteresowani kredytem na remont uznają, że kredyt jest rozłożony na podstawie wartości posprzedażowej danej nieruchomości. W tym miejscu przyda się Twój zestaw narzędzi dla inwestorów. Polegaj na dobrym kalkulatorze wynajmu nieruchomości i wykonawcy przy określaniu, czy pożyczka na remont jest właściwym posunięciem w przypadku konkretnego projektu.

Jak zakwalifikować się do kredytu budowlanego

Aby zakwalifikować się do kredytu budowlanego, pożyczkobiorcy muszą spełnić szereg wymagań finansowych, oprócz zatwierdzenia planów projektów. Na początek pożyczkodawcy zazwyczaj dokonują przeglądu wskaźnika zadłużenia do dochodów i kredytu. Podczas gdy konkretne wymagania różnią się w zależności od pożyczkodawcy, wielu prosi o zdolność kredytową 650 lub więcej. Pożyczkobiorcy muszą również mieć przedpłatę podczas ustanawiania kredytu budowlanego, która zwykle powinna wynosić od 20 do 30 procent. Poszukując pożyczkodawcy, rozejrzyj się; istnieje wiele możliwości uzyskania kredytu budowlanego, a każda z nich będzie miała inne wymagania.

Aby uzyskać ostateczną akceptację kredytu budowlanego lub remontowego, należy również przedłożyć plany budowy dla projektu. Kredytodawcy będą chcieli zobaczyć szczegółowe plany nieruchomości, a zespół wykwalifikowanych budowniczych dołączony do projektu. Ważne jest, aby wiedzieć, że chociaż potrzebujesz gotowych planów do ostatecznego zatwierdzenia kredytu, możesz uzyskać wstępną akceptację kredytu budowlanego przed zakupem nieruchomości.

streszczenie

Pomysł personalizacji nieruchomości od początku do końca może wydawać się niemożliwy zarówno dla właścicieli domów, jak i inwestorów. Jednak tak nie jest. Dzięki opcjom finansowania, takim jakkredyty nabudowę iremont, budowa nowej nieruchomości nie musi być odległym marzeniem. Chociaż istnieją wymagania dotyczące zatwierdzenia tej formy finansowania, może ona otworzyć nowe drzwi każdemu zainteresowanemu zakupem surowej ziemi lub cholewek do naprawy. Zastanów się nad pożyczką na budowę lub remont przy następnym planowaniu projektu, może to przynieść niesamowite rezultaty.

Brak środków powstrzymuje Cię przed inwestowaniem w nieruchomości? Nie pozwól!

Jedną z przeszkód, z którymi boryka się wielu nowych inwestorów, jest znalezienie finansowania dla swoich transakcji na rynku nieruchomości. Nasza nowa klasa nieruchomości online, prowadzona przez doświadczonego inwestora Than Merrill, została zaprojektowana, aby pomóc Ci zacząć poznawać wiele opcji finansowania dostępnych dla inwestorów, a także najbardziej dochodowe obecnie strategie inwestowania w nieruchomości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy