Jak usunąć negatywne znaki z raportu kredytowego

17 lutego 2021
Category: Swój Raport

Kumiko Ehrmantraut

Kumiko EhrmantrautOstatnio dodane przez Kumiko Ehrmantraut (zobacz wszystkie)
 • 6 kroków, które powinni podjąć wszyscy kupujący po raz pierwszy w domu – 23 września 2020 rOcena kredytowa ma znaczenie. Im wyższa liczba (idealnie 850), tym lepiej.

  Kiedy ostatnio ubiegałeś się o pożyczkę? Niesamowite jest myślenie, że Twoja zgoda na pożyczkę, RRSO, którą będziesz płacić za okres pożyczki, oraz długość pożyczki mogą opierać się wyłącznie na Twojej zdolności kredytowej.

  Twoja zdolność kredytowa może być tylko liczbą, ale jest to liczba, która wpływa na wiele finansowych aspektów Twojego życia.

  Czy zdarzały Ci się sytuacje, w których przegapiłeś termin płatności rachunku? Istnieje duża szansa, że ​​ta nieodebrana płatność została zgłoszona do biur kredytowych i przekazana do windykacji. To nie jest dobra rzecz!

  Potraktuj raport kredytowy jako kartę raportu dotyczącą przeszłości finansowej. Usunięcie negatywnych informacji z raportu kredytowego jest trudne, ale nie niemożliwe.

  Jeśli szukasz sposobów na poprawę swojego kredytu, oto kilka strategii usuwania negatywnych informacji z raportu kredytowego.

  NAJPIERW SPRAWDŹ RAPORT KREDYTOWY

  Istnieją darmowe zasoby, takie jak Credit Karma, gdzie możesz przeglądać i śledzić swój kredyt co miesiąc. Warto sprawdzać co miesiąc, aby upewnić się, że w raporcie nie ma żadnych niespodzianek!

  Wypadki się zdarzają, a czasami obraźliwe uwagi mogą pojawić się w wyniku błędu ludzkiego. Wywołaj te błędy i napraw je. Jeśli to możliwe, nigdy nie zostawiaj negatywnych informacji w raporcie kredytowym!

  Masz prawo do bezpłatnego otrzymywania raportu kredytowego co 12 miesięcy od wszystkich trzech głównych biur kredytowych. Skorzystaj z tego!

  A więc jakich rzeczy powinieneś szukać?

  Nierzadko zdarza się, że konta, które nie należą do Ciebie, pojawiają się w raporcie. Przydarzyło mi się to w przeszłości. Upewnij się, że wszystkie konta wymienione w raportach kredytowych są faktycznie Twoje.

  Spójrz na rzeczywiste szczegóły wymienionych kont. Czy są jakieś otwarte konta, które są zgłaszane jako zamknięte? Czy są niedokładne salda kont?

  ZADZWONIĆ

  Jeśli wyciągniesz raport kredytowy i zobaczysz złe lub negatywne oceny, nie panikuj. Następną najlepszą rzeczą do zrobienia jest skontaktowanie się z biurem informacji kredytowej, które pokazuje negatywną ocenę i dowiedzieć się, dlaczego jest on widoczny w Twoim raporcie.

  Porozmawiaj z nimi na temat oceny negatywnej i po prostu ZAPYTAJ, co możesz zrobić, aby usunąć ocenę negatywną.

  Tak, zacznij od pytania. Chociaż biuro informacji kredytowej nie jest zobowiązane do zrobienia nic dla Ciebie, ma możliwość pomocy.

  Wystarczy zapytać, a może się okazać, że są chętni do współpracy, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy w raporcie uzyskano ocenę negatywną.

  Pytając, co możesz zrobić, aby usunąć to z raportu kredytowego, daje im to możliwość rozważenia. Były przykłady negatywnych znaków, które usuwano jedynie poprzez zapisanie się na automatyczne spłaty zadłużenia co miesiąc. To nie tylko gwarancja otrzymania zaległych pieniędzy, ale także gwarancja, że ​​znak zostanie usunięty po pełnej spłacie.

  ZGŁOŚ SPOR DO BIURA KREDYTOWEGO

  Ze względu na ustawę o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej masz prawo do dokładnego raportu kredytowego, a dzięki temu możesz kwestionować błędy w biurze informacji kredytowej.

  FCRA określa również, jakiego rodzaju informacje mogą być wymienione w raporcie kredytowym i na jak długo (zwykle siedem lat). Jeśli zauważysz informacje, które znajdują się w Twoim raporcie od ponad siedmiu lat, musisz postarać się o ich usunięcie.

  Istnieją dwa sposoby kwestionowania informacji zawartych w raporcie kredytowym z dowolnym z trzech biur kredytowych – online lub listownie.

  Pamiętać; musieli Państwo niedawno zamówić kopię raportu kredytowego, aby złożyć wniosek. Ponieważ możesz otrzymać raport kredytowy od wszystkich trzech biur kredytowych, upewnij się, że złożyłeś spór z biurem informacji kredytowej, które dostarczyło raport. Oto linki do wszystkich trzech biur kredytowych, w których można złożyć wniosek online:

  Jeśli zamiast tego zdecydujesz się napisać list, pamiętaj, aby szczegółowo opisać zgłoszenie i błąd oraz przedstawić wszelkie dowody, jakie możesz mieć. Zachowaj kopie wszystkiego, co im wysyłasz, do wykorzystania w przyszłości. Jeśli wysyłasz jakiekolwiek dokumenty potwierdzające, zrób kopie, aby je wysłać i zachowaj oryginały w swojej dokumentacji.

  Wszystkie biura informacji kredytowej mają zazwyczaj 30 dni na zbadanie sporu i udzielenie odpowiedzi. Jest to jedyny powód, dla którego sugeruję wysyłanie czegokolwiek pocztą listem poleconym. Będziesz mieć nie tylko dowód daty wysłania sporu, ale także pomoże Ci śledzić czas, w którym biuro informacji kredytowej otrzymało Twój pisemny spór.

  STWÓRZ SPOR BEZPOŚREDNIO Z Pożyczkodawcą

  Możesz ominąć wszystkie biura informacji kredytowej i spór bezpośrednio z firmą, która zgłosiła błąd lub negatywną ocenę do biur informacji kredytowej. Może to być wystawca karty kredytowej, bank lub windykator.

  Pożyczkodawca jest zobowiązany przeprowadzić dochodzenie, podobnie jak biura kredytowe. Jeśli stwierdzą, że błąd rzeczywiście został zgłoszony w ich imieniu, muszą powiadomić wszystkie biura informacji kredytowej, aby informacje mogły zostać poprawione.

  Co się stanie, jeśli informacje są dokładne, ale jest to znak ujemny, który chcesz po prostu usunąć?

  Możesz złożyć dwa wnioski o usunięcie dokładnych, ale negatywnych ocen z raportu kredytowego.

  Oferta Pay for Delete to strategia, której można użyć w przypadku kont zaległych lub zaległych. Proponujesz pełną spłatę konta w zamian za usunięcie negatywnych ocen z raportu kredytowego. Nigdy nie boli prosić. Jeśli więc masz do czynienia z negatywnymi ocenami z powodu opóźnionych płatności lub przeterminowanych rachunków, zadzwoń do pożyczkodawcy i sprawdź, czy zaakceptuje tę ofertę.

  Jeśli opłaciłeś już zaległe konto, oferta zapłaty za usunięcie jest bezużyteczna, ponieważ nie masz już możliwości negocjacyjnych. Następnym krokiem jest to, co lubię nazywać „Listem Miłosierdzia. Goodwill Żądanie może zostać wysłana do pożyczkodawcy, wyjaśniając, dlaczego byliśmy późno, i co masz zrobić, aby upewnić się, że jesteś dobrym płaci klient. Poproś pożyczkodawcę o korzystniejsze przedstawienie zgłoszonego rachunku.

  Pamiętaj, że nie muszą się do tego stosować. Niektórzy będą, a niektórzy nie. Ale jeśli w końcu porozmawiasz z właściwą osobą, niektórzy wierzyciele dokonają tych usunięć za Ciebie. Nigdy nie boli prosić.

  WNIOSEK

  Negatywne oceny na Twoim raporcie kredytowym mogą naprawdę być kłopotliwe. Konieczne jest upewnienie się, że rachunki płacisz na czas.

  Chociaż może wydawać się to teraz dla ciebie nieistotne, nadejdzie czas w twoim życiu, kiedy twój raport kredytowy będzie miał znaczenie, a wynik, który się zapełni, albo pomoże ci, albo zrani w procesie zakupu.

  Ujemne oceny w raporcie kredytowym oznaczają wyższe RRSO, a uzyskanie pożyczki na przedmioty, których możesz potrzebować w życiu, może być trudniejsze.

  Poświęć trochę czasu na napięty harmonogram, aby upewnić się, że często sprawdzasz raporty kredytowe. Jeśli zauważysz zmianę, przyjrzyj się jej.

  Bądź dumny ze swojego raportu kredytowego i upewnij się, że jest najlepszy z możliwych. Zaufaj mi; praca się opłaca!

  Kiedy ostatnio sprawdzałeś swój raport kredytowy? Daj mi znać w komentarzach poniżej!

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy