Jak usunąć alert o oszustwie kredytowym z każdego z 3 głównych biur kredytowych

17 lutego 2021

W epoce, w której powszechne są kradzieże tożsamości i oszukańcze działania kredytowe, konieczne jest, aby konsumenci mieli narzędzia do ochrony swojego życia finansowego. W ostatnich latach trzy główne biura kredytowe – Equifax, Experian i TransUnion – wraz z rządem federalnym wdrożyły kroki, które konsumenci mogą podjąć, aby chronić swoje dane osobowe.

Pierwszą linią obrony przed nieuczciwym wykorzystaniem danych osobowych jest umieszczenie ostrzeżenia o oszustwie kredytowym w pliku kredytowym przed kradzieżą tożsamości lub krótko po niej.

Co to jest alert o oszustwie kredytowym?

Alert o oszustwie kredytowym to tymczasowe powiadomienie umieszczane w pliku kredytowym, które zachęca wierzycieli do składania nowych wniosków kredytowych o podjęcie odpowiednich kroków w celu zweryfikowania Twojej tożsamości przed otwarciem konta. Niezależnie od tego, czy jest to nowa karta kredytowa, pożyczka osobista, kredyt hipoteczny czy linia kredytowa, ostrzeżenie o oszustwie stanowi dodatkową barierę między kradzieżą tożsamości a nieświadomym wierzycielem.

Powiadomienia o oszustwach są dostarczane bezpłatnie osobom fizycznym, niezależnie od tego, czy padły ofiarą kradzieży tożsamości lub oszukańczej działalności kredytowej, i obowiązują przez rok. Podczas gdy tymczasowe ostrzeżenia o oszustwach są wystarczające dla większości osób, ofiary kradzieży tożsamości mogą zażądać przedłużonego ostrzeżenia o oszustwie trwającego siedem lat, również bez żadnych kosztów.

Proces umieszczania ostrzeżenia o oszustwie różni się w trzech głównych biurach kredytowych, ale najczęściej jest realizowany poprzez złożenie wniosku za pośrednictwem strony internetowej agencji, telefonicznie lub listem poleconym.

Usuwanie alertu o oszustwie kredytowym

Każde z trzech głównych biur kredytowych różni się nieznacznie sposobem skutecznego usuwania tymczasowych i trwałych alertów o oszustwach kredytowych przed datą ich wygaśnięcia. Po złożeniu wniosku o usunięcie ostrzeżenia o oszustwie w jednym biurze informacji kredytowej firma ta powinna powiadomić pozostałe dwa biura kredytowe, abyś nie musiał powielać swoich wysiłków.

Ważne jest jednak, aby sprawdzić, czy usunięcie zostało zakończone we wszystkich trzech agencjach. Postępuje zgodnie z tymi krokami dla każdej z wymienionych poniżej agencji informacji kredytowej.

Alerty dotyczące oszustw EquifaxTymczasowe ostrzeżenie o oszustwie może zostać usunięte poprzez pozostawienie go do wygaśnięcia 12 miesięcy od złożenia wniosku lub poprzez złożenie pisemnego wniosku. Pisemna prośba powinna obejmować weryfikację twoich danych osobowych i może zostać wysłana na adres Equifax:

Adres usunięcia EquifaxEquifax Information Services LLC

PO Box 105069

Atlanta, GA 30348-5069

Możesz również zadzwonić do Equifax pod numer 1-800-525-6285, aby uzyskać pomoc. Dodatkowe informacje na temat alertów o oszustwach można znaleźć na stronie internetowej Equifax.

Experian Fraud AlertsExperian wymaga, aby prośba o usunięcie ostrzeżenia o oszustwie została złożona na piśmie, również jeśli wniosek został złożony przed datą wygaśnięcia ostrzeżenia. W liście pisemnym należy uwzględnić weryfikację danych osobowych, na przykład kopię dowodu osobistego lub prawa jazdy, wraz z imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia i danymi socjalnymi.

Wzór listu można znaleźć tutaj i można go wysłać bezpośrednio do Experian na następujący adres:

Adres przeprowadzki ExperianExperian

PO Box 9554

Allen, TX 75013

Więcej informacji o alertach o oszustwach można znaleźć w witrynie Experian.

Alerty o oszustwach TransUnionW przeciwieństwie do Equifax i Experian, ostrzeżenie o oszustwie można usunąć z raportu kredytowego TransUnion, przesyłając formularz wniosku online. Żądanie wymaga podania danych osobowych i jest przetwarzane natychmiast po rozpatrzeniu. Dostęp do systemu usuwania ostrzeżeń o oszustwach TransUnion można znaleźć na stronie internetowej TransUnion.

Możesz jednak zadzwonić do TransUnion pod numer 1-800-680-7289 lub wysłać list pocztą na poniższy adres.

Adres usunięcia TransUnionTransUnion LLC

PO Box 2000

Chester, PA 19016

Jeśli masz problemy, daj nam znać.

Powiązana zawartość:
  • Zapytania twarde i miękkie – jak każdy z nich wpływa na Twój raport kredytowy i wynik
  • Co to jest kredyt i jaki ma na Ciebie wpływ6 ważnych powodów, dla których potrzebujesz kredytuDlaczego wszystkie wyniki kredytowe nie są takie sameWysłane 11 lipca 2019 r. Przez Melissa w Monitorowanie kredytów

    Aktualizacje e-mailem

    Otrzymuj gorące wskazówki, ekskluzywne oferty i najnowsze wiadomości wysyłane bezpośrednio do Ciebie.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy