Jak ubiegać się o kartę kredytową bez numeru ubezpieczenia społecznego (SSN)?

17 lutego 2021
TransferWise
Jeśli nie masz numeru ubezpieczenia społecznego (SSN), może się okazać, że istnieją karty kredytowe, których nie możesz otrzymać. Wielu dostawców kart kredytowych wymaga Twojego numeru SSN do rozpatrzenia wniosku. Jednak dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka kart, które są dostępne z alternatywnymi formami identyfikacji, takimi jak ITIN (Indywidualny Numer Identyfikacyjny Podatnika).

W tym przewodniku omówiono opcje kart kredytowych dostępne dla klientów, którzy nie mają numeru SSN. Podkreślimy również kilka alternatywnych typów kart, w tym kartę wielowalutową TransferWise – idealną, jeśli chcesz wydawać pieniądze podczas podróży. Zacznijmy.

Do czego potrzebny jest numer ubezpieczenia społecznego?

Numer ubezpieczenia społecznego (SSN) jest nadawany przez rząd USA obywatelom USA i uprawnionym mieszkańcom. Jest to 9-cyfrowy numer – zazwyczaj będziesz mieć ten sam numer ubezpieczenia społecznego przez całe życie zawodowe. Twój numer PESEL jest używany jako unikalny identyfikator, dzięki któremu rząd może śledzić, jak długo pracowałeś i ile zarobiłeś w ciągu swojego życia. Informacje te są następnie wykorzystywane do obliczania wszelkich świadczeń emerytalnych lub rentowych, do których możesz być uprawniony.

Twój numer SSN jest używany w wielu różnych sytuacjach, od potwierdzenia Twojej tożsamości po opłacenie podatków. Często będziesz proszony o podanie numeru SSN podczas otwierania konta bankowego, ubiegania się o pożyczkę lub ubiegania się o kartę kredytową. Dzieje się tak, ponieważ firmy finansowe używają Twojego numeru SSN do sprawdzania historii kredytowej.

Historia kredytowa i ocena zdolności kredytowejTwój numer ubezpieczenia społecznego jest jednym z unikalnych identyfikatorów używanych przez banki do sprawdzania Twojej tożsamości i zdolności kredytowej. Zanim przejdziemy dalej, przyjrzyjmy się, jak Twoja historia kredytowa lub ocena kredytowa jest wykorzystywana podczas ubiegania się o karty kredytowe.

Firmy obsługujące karty kredytowe muszą sprawdzić Twoją historię kredytową, zanim zaoferują Ci kartę. Chcą mieć pewność, że spłacisz swoje długi i oceniają to na podstawie Twojej wcześniejszej historii. Jeśli widziano Cię, jak mądrze zarządzać długiem, więcej firm będzie chciało zaoferować Ci kartę – a warunki, które uzyskasz, również będą lepsze.

Jeśli masz ograniczoną historię kredytową, ponieważ nigdy wcześniej nie korzystałeś z kredytu lub masz słabą zdolność kredytową, możesz mieć trudności z uzyskaniem karty kredytowej. Niestety może to być również problematyczne, jeśli jesteś obcokrajowcem mieszkającym w USA. Nawet jeśli masz nienaganną zdolność kredytową w domu, ponieważ Twoja historia kredytowa nie jest lokalna, może nie być brana pod uwagę, gdy banki decydują, czy zaoferować Ci kartę.

Jak mogę otrzymać kartę kredytową bez numeru SSN?

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją alternatywy dla korzystania z numeru SSN podczas ubiegania się o kartę kredytową lub konto online. Niektóre firmy pozwolą wnioskodawcom na użycie alternatywnej formy identyfikacji, takiej jak paszport, wiza lub prawo jazdy. Inni przyjmą numer identyfikacji podatkowej, taki jak numer ITIN, który można wydać na wniosek legalnego rezydenta zagranicznego w USA.

Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP lub ITIN)Jedną z opcji dla osób, które nie kwalifikują się do otrzymania numeru SSN, jest uzyskanie indywidualnego numeru identyfikacyjnego podatnika – zwykle skracanego do numeru NIP lub ITIN. karta.

Numery ITIN są używane do płacenia podatków w USA. Oznacza to, że mogą być wydawane zarówno rezydentom, jak i nierezydentom w USA, ponieważ istnieją okoliczności, w których nawet nierezydenci mogą potrzebować złożyć zeznanie podatkowe w USA².

Aby uzyskać numer ITIN, należy wypełnić formularz W-7, a następnie przekazać go lub przesłać pocztą do urzędu skarbowego. Możesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do otrzymania numeru ITIN, online i uzyskać wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia procesu składania wniosku .

Karty kredytowe, które można otrzymać bez numeru SSN

Jeśli więc nie masz numeru SSN, jakie masz możliwości?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest bardzo niewiele kart, o które można się ubiegać bez danych dotyczących ubezpieczenia społecznego. W trakcie naszych badań odkryliśmy, że większość dostawców wymaga numeru SSN podczas składania wniosku online. Jednak to nie wszystko. Jeśli nie masz numeru SSN, mogą nadal być w stanie zaoferować Ci kartę kredytową – wystarczy, że zadzwonisz i porozmawiasz z zespołem obsługi lub odwiedź oddział, aby omówić swoją sytuację i omówić alternatywne opcje .

Jedną ważną rzeczą do rozważenia jest skorzystanie z alternatywnego dostawcy, takiego jak TransferWise. Z TransferWise możesz otrzymać wielowalutową kartę debetową, która jest połączona z kontem walutowym, co daje Ci dostęp do ponad 40 walut. Ponieważ ich karta i konto są przeznaczone dla osób, które prowadzą życie międzynarodowe, będzie zawierało wiele wspaniałych funkcji, jeśli chcesz przenieść pieniądze lub zapłacić w więcej niż jednym kraju. Poniżej omówimy tę kartę bardziej szczegółowo.

Wielowalutowa karta Mastercard TransferWise może być do 4 razy tańsza podczas dokonywania zakupów za granicą w porównaniu z bankami i PayPal
Jeśli znalazłeś kartę lub dostawcę, z którego chcesz skorzystać, warto skontaktować się z zespołem obsługi klienta i zapytać, czy może Ci pomóc. Oto kilka opcji, które znaleźliśmy, na dobry początek.

Capital One Platinum Kiedy skontaktowaliśmy się z Capital One, aby zapytać o złożenie wniosku o kartę bez numeru SSN, dowiedzieliśmy się, że numer ITIN powinien być akceptowany dla wniosków, jeśli nie masz żadnych danych ubezpieczenia społecznego. Numer ITIN jest sformatowany w taki sam sposób, jak numer PESEL, co powinno oznaczać, że można go po prostu wprowadzić do wniosku online pod adresem. Jeśli jednak napotkasz jakiekolwiek trudności, skontaktuj się bezpośrednio z Capital One w celu omówienia.

Istnieje wiele różnych kart kredytowych Capital One do wyboru w zależności od twoich preferencji i innych czynników osobistych, takich jak dochód. Nasz wybór to Capital One Platinum Card⁴, która jest dostępna dla klientów, którzy mogą nie mieć pełnej historii kredytowej. Nie ma opłaty rocznej, a dostęp do wyższej kwoty kredytu możesz uzyskać po dokonaniu 5 terminowych płatności.

Jeśli nie możesz uzyskać karty Platinum, alternatywą jest najpierw skorzystanie z karty Capital One Secured Mastercard⁵, która pomoże Ci zbudować zdolność kredytową. W przypadku zabezpieczonej karty musisz wpłacić zwrotną kaucję, zanim będziesz mógł aktywować swoją kartę, aby uzyskać dostęp do kredytu. Jest to jednak dobry sposób na budowanie historii kredytowej, jeśli używasz jej mądrze – a później możesz przejść na zwykłą kartę kredytową.

Karta kredytowa CreditStacks MastercardAby ubiegać się o tę kartę, nie potrzebujesz numeru SSN ani lokalnej historii kredytowej w USA. Nie ma opłaty rocznej, a karta może pomóc w zbudowaniu historii kredytowej i poprawieniu zdolności kredytowej⁶. W momencie badania * oferowana RRSO wynosi 16,99% – rozsądne w porównaniu z innymi dostępnymi kartami kredytowymi. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka innych opłat, takich jak opłaty za opóźnienia w płatnościach. Przeczytaj wszystkie szczegóły przed złożeniem wniosku.

Citi Secured MastercardCiti oferuje szeroką gamę opcji kart kredytowych. Gdy zapytaliśmy o składanie wniosku bez numeru SSN, zespół obsługi klienta Citi poinformował nas, że zamiast tego powinno być możliwe złożenie wniosku z numerem ITIN – jednak musisz osobiście porozmawiać z członkiem zespołu, aby potwierdzić, jak złożyć wniosek.

Jeśli potrzebujesz stworzyć historię kredytową, Citi Secured Mastercard⁷ może być odpowiednią kartą dla Ciebie. Aby karta działała, musisz wpłacić depozyt, który zostanie zwrócony po zamknięciu konta lub przejściu na zwykłą kartę kredytową w Citi. Nie ma jednak żadnej opłaty rocznej do uiszczenia, a RRSO w momencie badania wynosi 23,99% *. ⁸

Karty kredytowe bez numeru SSN dla studentów zagranicznychJeśli przyjechałeś do USA na studia, musisz uporządkować swoje finanse – ale prawdopodobnie nie będziesz mieć numeru ubezpieczenia społecznego ani lokalnej historii kredytowej. Na szczęście nadal istnieje kilka mocnych opcji, jeśli chcesz, aby karta kredytowa ułatwiła codzienne wydatki, na przykład karta Deserve EDU Mastercard.

Dowiedz się więcej o najlepszych kartach kredytowych dla studentów zagranicznych dzięki temu poręcznemu przewodnikowi.

Zasługują na kartę EDU Mastercard dla studentówNie potrzebujesz numeru SSN, aby ubiegać się o kartę Deserve EDU online⁹, a otrzymasz korzyści przyjazne studentom, takie jak ochrona telefonu komórkowego, brak opłaty rocznej i 1% zwrotu gotówki za zakupy. Nie ma opłaty za transakcje zagraniczne, gdy wydajesz za granicą, a także możesz uzyskać bezpłatny dostęp do Amazon Prime Student przez rok.

Ta karta ma kilka ograniczeń. Na przykład nie możesz otrzymać zaliczki gotówkowej ani przenieść istniejącego salda na kartę, a jeśli przegapisz rachunek, zostanie naliczona opłata za opóźnioną płatność.

Inne karty, które można otrzymać bez numeru SSN

Korzystanie z karty może być wygodne w przypadku zakupów w sklepie i dokonywania wypłat z bankomatów. Ale tradycyjna karta kredytowa nie jest jedyną opcją. Oto kilka pomysłów do przemyślenia.

Karta wielowalutowa TransferWiseJeśli lubisz podróżować, karta wielowalutowa TransferWise może być dla Ciebie dobrą opcją.

Jest to opcja karty debetowej, a nie karty kredytowej, co oznacza, że ​​nie można przypadkowo przepłacić. A ponieważ nie musisz się martwić o opłatę za obsługę ani kary za zwłokę, możesz znacznie obniżyć opłaty, które musisz zapłacić.

Nie ma również opłaty za transakcje zagraniczne, co jest zawsze ważną cechą przy wydawaniu lub wysyłaniu pieniędzy za granicę.

Karta jest połączona z inteligentnym kontem wielowalutowym, które pozwala na przechowywanie dziesiątek różnych walut i przełączanie się między nimi, gdy chcesz skorzystać z średniego kursu wymiany. Otrzymuj bezpłatne płatności na konto w dolarach amerykańskich, australijskich i nowozelandzkich, euro i funtach brytyjskich oraz łatwo wydawaj, korzystając z połączonej karty debetowej wszędzie tam, gdzie zobaczysz logo Mastercard.

Karty przedpłaconeInną opcją, jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej karty kredytowej dla swoich potrzeb, jest uzyskanie karty przedpłaconej.

Przedpłacone karty debetowe umożliwiają doładowanie salda, a następnie wydanie do tej kwoty. Nie możesz uzyskać dostępu do linii kredytowej, co ułatwia budżetowanie i może obniżyć opłaty – chociaż często nadal istnieją opłaty związane z uzyskaniem, doładowaniem i używaniem karty przedpłaconej. Przeczytaj uważnie wszystkie warunki, zanim wybierzesz jeden.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kartach przedpłaconych i o tym, jak z nich korzystać, znajdziesz w tym przydatnym przewodniku.

Uzyskanie karty kredytowej bez numeru SSN może być nieco bardziej skomplikowane, ponieważ musisz znaleźć odpowiedniego dostawcę i kartę do swoich potrzeb. Można to jednak zrobić – zwłaszcza jeśli masz numer ITIN do wykorzystania zamiast numeru SSN. Przeprowadź badania, aby zobaczyć, które karty mogą Ci się przydać, i nie zapomnij też przyjrzeć się alternatywnym opcjom, takim jak wielowalutowa karta TransferWise, aby sprawdzić, czy możesz zaoszczędzić.

Wszystkie źródła ostatnio sprawdzane 6 lutego 2020 r

Niniejsza publikacja służy wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych i nie ma na celu omówienia wszystkich aspektów tematów, którymi się zajmuje. Nie ma stanowić porady, na której należy polegać. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie treści niniejszej publikacji lub powstrzymaniem się od nich należy zasięgnąć profesjonalnej lub specjalistycznej porady. Informacje zawarte w tej publikacji nie stanowią porady prawnej, podatkowej ani innej profesjonalnej porady firmy TransferWise Limited lub jej podmiotów stowarzyszonych. Wcześniejsze wyniki nie gwarantują podobnego wyniku. Nie składamy żadnych oświadczeń, zapewnień ani gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, że treść publikacji jest dokładna, kompletna lub aktualna.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy