Jak sprawdzić status wniosku o kartę kredytową Capital One

17 lutego 2021

Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową Capital One, możesz nie otrzymać natychmiastowej decyzji, chociaż niektóre decyzje są wydawane w ciągu 60 sekund. Jeśli nie otrzymasz natychmiastowej decyzji, możesz sprawdzić status swojego wniosku o kartę kredytową Capital One.

Wiele lub wszystkie przedstawione firmy zapewniają LendEDU rekompensatę. Dzięki tym prowizjom zapewniamy naszym klientom bezpłatną usługę. Odszkodowanie, wraz z godzinami dogłębnych badań redakcyjnych, określa, gdzie i jak firmy pojawiają się w naszej witrynie.

Ubieganie się o kartę kredytową w Capital One jest stosunkowo łatwe i można to zrobić online w ciągu zaledwie kilku minut. Aby złożyć wniosek, musisz podać swoje imię i nazwisko, numer ubezpieczenia społecznego, datę urodzenia i adres. Będziesz musiał również podać szacunkowy roczny dochód brutto i być może informacje o koncie czekowym lub oszczędnościowym.

Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową, czy to od Capital One, czy innej firmy, dzieje się kilka rzeczy. Najpierw firma musi zweryfikować Twoją tożsamość. Gdy to zrobisz, możesz otrzymać decyzję w sprawie swojego wniosku w ciągu minuty online. Jeśli tego nie zrobisz, nie oznacza to, że odmówiono.

Firma obsługująca kartę prawdopodobnie przyjrzy się bliżej Twojej historii kredytowej, zwracając szczególną uwagę na historię płatności i kwoty, które jesteś winien na innych kartach.

Gdy Capital One zakończy przegląd Twojego kredytu, otrzymasz decyzję. Zawsze otrzymasz odpowiedź od tej firmy, gdy będziesz ubiegać się o kartę kredytową, niezależnie od tego, czy jest to zatwierdzenie, czy odmowa. Po zatwierdzeniu, nawet jeśli nie zostałeś natychmiast zatwierdzony, otrzymasz list pocztą z kartą i warunkami umowy karty.

Jeśli odmówiono Ci karty Capital One, otrzymasz list od firmy wyjaśniający, dlaczego odmówiono. Firma jest do tego prawnie zobowiązana. Capital One twierdzi, że wnioskodawcy są powiadamiani na piśmie o swojej decyzji w ciągu siedmiu do 10 dni od złożenia wniosku.

Jak sprawdzić status wniosku o kartę kredytową Capital One

Jeśli nie chcesz czekać na otrzymanie nowej karty lub listu odmownego, istnieją inne sposoby sprawdzenia statusu wniosku w Capital One.

Najlepiej zadzwonić bezpośrednio do firmy. Capital One radzi wnioskodawcom, aby skontaktowali się z nimi pod numerem 1-800-903-9177 w celu sprawdzenia statusu wniosku o kartę kredytową. Kiedy zadzwonisz do firmy, prawdopodobnie poprosi Cię o numer ubezpieczenia społecznego.

Capital One, w przeciwieństwie do innych firm obsługujących karty kredytowe, nie pozwala aplikantom sprawdzać swojego statusu online. Numer telefonu Capital One to jedyna obecnie dostępna opcja sprawdzania statusu. Capital One nie udostępnia również kontaktowego adresu e-mail do sprawdzania statusu wniosku.

Jeśli odmówiono Ci wydania karty kredytowej Capital One, możesz otrzymać kopię listu odmowy online. Jeśli nie, możesz skontaktować się z firmą pod tym samym numerem co powyżej, a prześlemy Ci kolejną kopię.

Następne kroki

Jeśli dowiesz się, że odmówiono Ci karty Capital One, może to nie być spowodowane Twoją historią kredytową. Może to być również z innych powodów. Na przykład czasami Capital One odrzuca kandydatów, ponieważ próbowali ubiegać się o zbyt wiele kart od firmy w krótkim czasie.

Jeśli odmówiono ci i chcesz ubiegać się o kartę z innej firmy, spróbuj sprawdzić, czy kwalifikujesz się wstępnie, zanim faktycznie złożysz wniosek. Za każdym razem, gdy składasz wniosek o kartę w jakiejkolwiek firmie, będą one mocno obciążać Twój kredyt, co może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Jeśli możesz dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się wstępnie bez trudnego zapytania, lepiej będzie dla Twojego kredytu.

W międzyczasie, jeśli jesteś w trakcie ubiegania się o Capital One, możesz mieć pewność, że istnieją sposoby na sprawdzenie statusu aplikacji, abyś mógł zaplanować kolejne kroki ze swoimi finansami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy