Jak przenieść Bitcoin z portfela online do portfela sprzętowego (i odwrotnie)

17 lutego 2021
Category: Więc Jeśli

Portfele Bitcoin mogą czasami być trudne – jest ich tak wiele i wszystkie wydają się być przeznaczone dla różnych stylów handlu. Na przykład portfel online jest odpowiedni dla inwestorów, którzy dopiero rozpoczynają działalność lub testują nową giełdę po raz pierwszy. Z drugiej strony portfel sprzętowy, chociaż może być nieco droższy, jest bardziej idealny dla inwestorów, którzy posiadają znaczną ilość bitcoinów.

Wszyscy zaczynaliśmy jako pierwsi – testowanie giełd i rozpoczynanie nowej podróży handlowej. Co jednak zrobimy, gdy zdecydujemy, że jesteśmy gotowi, aby przejść na następny poziom? Niektórzy z nas mogą znajdować się w tym momencie, gdy aktywa są zbyt duże, aby przechowywać je w portfelu online. Mając to na uwadze, jak przenieść nasze cenne aktywa do portfela sprzętowego?

Jeśli nie wiesz, czym są portfele sprzętowe, są to małe urządzenia, które wyglądają jak dyski flash USB, które przechowują Twoje bitcoiny w bezpiecznej lokalizacji offline. Dodatkowo chronią Twoje klucze prywatne. Chociaż niektóre mają ekrany, a inne nie, zaleca się zakup portfela sprzętowego z ekranem. Posiadanie ekranu w portfelu sprzętowym zapewni dodatkowe bezpieczeństwo, weryfikując i wyświetlając ważne szczegóły portfela. Ponieważ praktycznie nie da się ich zhakować, przedstawione dane są bardziej wiarygodne niż te wyświetlane na Twoim komputerze.

Ogólnie proces przesyłania bitcoinów różni się w zależności od konkretnego portfela sprzętowego, którego używasz. W tym artykule jako przykładu użyjemy Ledger Nano S.

Przegląd Ledger Nano S

Zanim przejdziemy do przelania Twoich środków z portfela internetowego do Ledger Nano S, przejdźmy szybko do urządzenia.

Ledger Nano S to jeden z najpopularniejszych portfeli sprzętowych kryptowalut na rynku. Obsługuje wiele monet (Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Monero, Ethereum Classic, Ripple, Litecoin, Dogecoin, Zcash i Dash) i jest prawdopodobnie najbardziej przystępnym cenowo spośród dostępnych (w cenie 59 USD bez podatków). to jeden z najbardziej przyjaznych dla początkujących portfeli.

Jest mały i kompaktowy (tak mały, że zmieści się w kieszeni), z metalową obudową, dzięki czemu jest trwalszy niż inne portfele sprzętowe. Dla porównania, Ledger Nano S działa podobnie do innych portfeli sprzętowych – podłączając go do komputera i ustawiając PIN. Po wykonaniu tej czynności otrzymasz 24-wyrazową frazę początkową, która będzie działać jako Twój klucz prywatny (należy go zapisać i przechowywać w miejscu, do którego tylko Ty masz dostęp).

Po skonfigurowaniu urządzenia możesz zainstalować Ledger Live, aplikację, która umożliwia korzystanie z operacji wysyłania i odbierania urządzenia.

Przesyłanie BTC z giełdy do Twojego Ledger Nano S.

Teraz, gdy masz już ogólny przegląd Ledger Nano S, możemy teraz przejść do pokazania, jak przenieść Twoje bitcoiny z portfela online do portfela sprzętowego bitcoin. Weźmy jako przykład Paxful.

Konfigurowanie portfela sprzętowego do otrzymywania BTC

Przed wysłaniem BTC z Paxful upewnij się, że Twój Ledger Nano S jest skonfigurowany do odbioru.

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do Ledger Live, aplikacji komputerowej dla urządzenia. Następnie kliknij „Menedżer i zainstaluj preferowaną monetę (w tym przypadku bitcoin), wybierając ją z „Katalogu aplikacji. Po zainstalowaniu go w Ledger Live ikona monety powinna pojawić się na urządzeniu. Przed kontynuowaniem upewnij się, że utworzyłeś konta dla każdej drugiej monety w Ledger Nano S (jeśli twoje urządzenie jest nowe).

Następnie kliknij znak plus obok „Konta, kliknij bitcoin i kontynuuj. Na ekranie powinny pojawić się komunikaty o treści „Podłącz i odblokuj swoje urządzenie Ledger i „Przejdź do aplikacji Bitcoin na swoim urządzeniu. Na swoim urządzeniu przejdź do ikony bitcoin i wybierz ją, naciskając oba przyciski. Gdy to zrobisz, urządzenie powinno powiedzieć „Użyj portfela do przeglądania kont, co pozwoli ci kontynuować korzystanie z Ledger Live. W tym momencie będziesz mógł zmienić nazwę konta. Po zmianie nazwy potwierdź ją i zamknij wyskakujące okienko.

Wysyłanie BTC z Paxful do portfela sprzętowego

W tym momencie powinieneś móc otrzymywać monety na swoim koncie. Aby rozpocząć wysyłanie, kliknij „Odbierz w Ledger Live i wybierz konto, które będzie odbierać monety (w tym przypadku konto bitcoin). Następnie na urządzeniu wybierz walutę, której będziesz używać, naciskając oba przyciski, a na ekranie powinien pojawić się komunikat „Użyj portfela do przeglądania kont. Następnie zweryfikuj adres portfela w Ledger Live, sprawdzając, czy urządzenie wyświetla ten sam adres (upewnij się, że kilka ostatnich cyfr jest takich samych).

Po zweryfikowaniu przejdź do Paxful, zaloguj się i kliknij przycisk „Portfel u góry strony.

Następnie kliknij przycisk „Wyślij Bitcoin.

W wyskakującym okienku wprowadź, ile BTC chcesz wysłać, wklej swój adres z Ledger Live i przejdź przez niezbędne procesy 2FA.

Kliknij „Kontynuuj, a zostaniesz przeniesiony do przeglądu transakcji – ilości wysyłanych bitcoinów i opłat, które będziesz musiał zapłacić za sieć Bitcoin. Najpierw zostaniesz poproszony o uwierzytelnienie 2FA, ale po weryfikacji Twoje pieniądze powinny być w drodze!

Wysyłanie BTC z Ledger Nano S

Podobnie jak wysyłanie BTC na swoje urządzenie, jest to równie łatwe wysyłanie z urządzenia!

Aby rozpocząć wysyłanie BTC z portfela sprzętowego, uruchom aplikację Bitcoin Portfel Ledger na pulpicie, podłącz urządzenie i odblokuj je. Po połączeniu zapyta Cię, którego łańcucha Bitcoin chcesz użyć – w naszym przypadku jest to „Bitcoin. Następnie poprosi Cię o wybranie między typem adresów „Legacy lub „Segwit. Wybierz „Legacy, jeśli Twój bitcoin znajduje się pod adresem Legacy (adresy zaczynające się od cyfry „1) i „Segwit, jeśli Twój bitcoin znajduje się pod adresem Segwit (adresy zaczynające się od cyfry „3).

Po zsynchronizowaniu portfela z aplikacją powinieneś zobaczyć główny interfejs użytkownika aplikacji Bitcoin Portfel Ledger. Następnie kliknij przycisk „Wyślij w lewym górnym rogu interfejsu użytkownika. Wpisz kwotę BTC, którą chcesz wysłać, wklej adres odbiorcy (zalecamy zeskanowanie kodu QR zamiast wklejania, aby uniknąć błędów) i kliknij „Wyślij. Na tej stronie możesz również wybrać wysokość opłat transakcyjnych – im niższa opłata transakcyjna, tym wolniejsze potwierdzenie. Możesz nawet wybrać jedną z kilku opcji „Opłat niestandardowych.

Wyślij swoje środki do portfela sprzętowego!

Jak widać, przesyłanie bitcoinów do iz Twojego portfela nie jest trudne. Jeśli jesteś doświadczonym traderem, wiesz, że portfele sprzętowe są najbezpieczniejszymi opcjami przechowywania na rynku – więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przenieś je teraz i zabezpiecz portfel bitcoin!

Zespół Paxful

Paxful to rynek, na którym ludzie mogą kupować i sprzedawać bitcoiny bezpośrednio między sobą. Możesz natychmiast otrzymać bitcoiny i płacić debetem, kredytem, ​​gotówką, Paypal i dowolną walutą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy