Jak przelać pieniądze z konta bankowego na przedpłaconą kartę debetową

17 lutego 2021
Category: Musisz Mieć

Data modyfikacji: 20 lipca 2020 r

Wielu konsumentów korzysta z przedpłaconych kart debetowych, aby pomóc im zarządzać niektórymi wydatkami. Możliwe jest również wykorzystanie tych kart do przyznania zasiłku dzieciom w sposób, który pomoże im zrozumieć, jak używać plastiku i wysyłać pieniądze krewnym mieszkającym daleko.

Jednak w pewnym momencie musisz ponownie doładować przedpłaconą kartę debetową. Wykorzystanie przelewu bankowego do dodania pieniędzy może być jednym ze sposobów, aby to osiągnąć. Oto, co musisz wiedzieć, aby przelać pieniądze z konta bankowego na przedpłaconą kartę debetową.

Spis treści:

Uzyskaj numer konta i numer rozliczeniowy przedpłaconej karty debetowej

Mimo że jest to przedpłacona karta debetowa, wydała ją instytucja finansowa. Musisz więc uzyskać informacje związane z przedpłaconą kartą debetową. Czasami numer konta, który identyfikuje Twoją kartę debetową, różni się od numeru karty. Będziesz także potrzebować numeru rozliczeniowego banku, który wydał kartę.

Aby uzyskać te informacje, masz dwie możliwości:

 1. Zaloguj się na swoje konto: Czy możesz zalogować się na swoje konto przedpłaconej karty debetowej online? W większości przypadków konto zakłada się podczas aktywacji karty. Pozwala to zobaczyć saldo i zarządzać innymi aspektami przedpłaconej karty debetowej. Poszukaj pozycji menu, która pozwoli Ci przelać pieniądze na swoją kartę. W tym miejscu prawdopodobnie znajdziesz potrzebne numery rozliczeniowe i konta.
 2. Zadzwoń do obsługi klienta przedpłaconej karty debetowej: Możesz również uzyskać informacje, dzwoniąc pod numer obsługi klienta. Upewnij się, że masz pewność, że chcesz dodać pieniądze do karty debetowej przelewem bankowym. Powinni być w stanie powiedzieć, jak to zrobić, lub powiedzieć, gdzie znaleźć te informacje na koncie online.Gdy już to zrobisz, będziesz mógł ustawić bezpośrednią wpłatę i wykonywać inne zadania poza dodawaniem pieniędzy przelewem bankowym.

  Dodaj przedpłaconą kartę debetową do swojego zwykłego konta bankowego

  Wiele kont bankowych umożliwia podłączenie kont zewnętrznych. Najprawdopodobniej będziesz mógł to ustawić w pozycji nawigacyjnej, która umożliwia przelewanie pieniędzy.

  Przesyłanie pieniędzy między wieloma kontami w jednym banku jest dość łatwe. Jeśli jednak chcesz przelać pieniądze poza bank, musisz poszukać konta „zewnętrznego w witrynie swojego banku.

  Dobra wiadomość jest taka, że ​​po skonfigurowaniu konta zewnętrznego jest ono zwykle zapisywane. Tak więc za każdym razem, gdy musisz przelać pieniądze, możesz po prostu kliknąć dane przedpłaconej karty debetowej i przejść dalej bez konieczności ponownego wprowadzania danych konta.

  Pamiętaj, że zanim będziesz mógł przenieść swoje pieniądze, Twój bank prawdopodobnie wyśle ​​wpłaty testowe. Są to zazwyczaj depozyty poniżej dolara, a wiele banków przesyła dwa z nich. Ma to na celu sprawdzenie, czy podane przez Ciebie informacje są prawidłowe.

  Zanim będziesz mógł kontynuować, musisz sprawdzić swoje konto przedpłacone, aby zobaczyć, czy wpłaty zostały dokonane, a następnie wprowadzić je na stronie internetowej swojego banku w wymaganym miejscu. Konfiguracja przedpłaconej karty debetowej jako konta zewnętrznego w Twoim banku może zająć od trzech do pięciu dni roboczych, więc upewnij się, że masz na to pozwolenie.

  Przelej pieniądze

  Po skonfigurowaniu przedpłaconej karty debetowej jako konta zewnętrznego w banku możesz przesłać pieniądze. Po prostu przejdź do strony transferu, wybierz konto i zacznij.

  W zależności od banku możesz mieć możliwość skonfigurowania przelewu cyklicznego. Może to mieć sens, jeśli chcesz przenieść pieniądze z konta bankowego na przedpłaconą kartę debetową.

  Jest to szczególnie przydatne w przypadku korzystania z przedpłaconej karty na zasiłek lub wysyłania stypendium na utrzymanie dziecka uczęszczającego do college’u. Wybierz zwykły dzień miesiąca lub tygodnia, aby przelać pieniądze i nie musisz pamiętać, że czas wykonać przelew.

  Zrozum jednak, że wiele przelewów bankowych trwa od trzech do pięciu dni roboczych, więc pieniądze mogą nie dotrzeć tam szybko. Planuj z wyprzedzeniem, abyś nie był w sytuacji wrażliwej na czas.

  Możesz szybciej wysyłać pieniądze przelewem bankowym, ale może to Cię kosztować. Wiele banków pobiera 20 USD lub więcej za przelewy bankowe.

  Pamiętaj, że ta metoda może potrwać kilka godzin, a jeśli nie ustalisz dziennej godziny granicznej, przelew może nie zostać zrealizowany do następnego dnia. Przed skorzystaniem z przelewu bankowego ustal, czy warto zapłacić tę opłatę.

  Netspend to popularna doładowywalna karta przedpłacona dla tych, którzy chcą zarządzać swoimi pieniędzmi. Oferuje aplikację mobilną do śledzenia swoich finansów. Za pomocą aplikacji można również zdeponować czeki.

  Zasoby: Sprawdź nasze zalecenia dotyczące jednych z najlepszych przedpłaconych kart debetowych.

  Alternatywy dla transferu środków na przedpłaconą kartę debetową

  Są inne sposoby uzyskania pieniędzy na przedpłaconej karcie debetowej poza przelewem bankowym. Dzięki tak wielu unikalnym produktom i usługom finansowym możesz wypróbować różne opcje dodawania pieniędzy do przedpłaconej karty debetowej bez konieczności korzystania z tradycyjnego banku.

  Bezpośredni depozytJednym ze sposobów jest skorzystanie z wpłaty bezpośredniej. Możesz ustawić bezpośrednią wpłatę za pośrednictwem swojego pracodawcy. Będziesz potrzebować informacji o banku i numerze konta powiązanych z przedpłaconą kartą debetową, ale gdy już ją skonfigurujesz, możesz przesłać część – lub całość – wypłaty na przedpłaconą kartę debetową.

  PayPalInnym sposobem dodawania pieniędzy do przedpłaconej karty debetowej jest PayPal. PayPal pozwala teraz dodać kartę debetową do konta i przelać na nią pieniądze. Potrzebujesz tylko numeru karty debetowej, daty ważności i kodu zabezpieczającego.

  Dzięki temu PayPal może przelać pieniądze z Twojego konta na kartę debetową. Transfer zwykle trwa od 10 do 30 minut. Opłata wynosi 1% z limitem 10 USD, więc jest tańsza niż wiele przelewów z tradycyjnych banków.

  Płatności P2PMożesz również podłączyć przedpłaconą kartę debetową do aplikacji do płatności między osobami. Venmo to dobry przykład. Dodaj informacje o przedpłaconej karcie debetowej do aplikacji Venmo, aby ludzie przesyłali Ci pieniądze na swoją kartę debetową. Dzieje się to szybko i wiąże się ze stałą opłatą w wysokości poniżej dolara.

  Podsumowanie

  Jeśli korzystasz z przedpłaconej karty debetowej w ramach zarządzania finansami, musisz mieć możliwość przelania pieniędzy na kartę debetową. Znając swoje możliwości, możesz doładować kartę przelewem bankowym lub jedną z kilku innych opcji.

  Dokładnie zbadaj swoje opcje, ich koszty i dowiedz się, co będzie dla Ciebie najbardziej korzystne w dłuższej perspektywie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy