Jak kupić motocykl ze złym kredytem

17 lutego 2021

W końcu jesteś gotowy, aby kupić motocykl, ale jest jedna rzecz, która Cię powstrzymuje. Kiepskie decyzje kredytowe, które myślałeś, że zostawiłeś. Zły kredyt będzie miał duży wpływ na dostępne opcje finansowania, ale nie zniechęcaj się. Nadal możesz znaleźć sposób na zakup motocykla, nawet ze złym kredytem.

1. Zrozum swoje finanse.

Zanim kupisz motocykl warto wiedzieć, na co Cię stać . Obejmuje to, ile pieniędzy możesz odłożyć i maksymalną miesięczną płatność, jaką możesz dokonać. Rozważ swoje inne obowiązki finansowe i określ, ile masz dochodu do dyspozycji po opłaceniu rachunków. Powinieneś także znać swoją zdolność kredytową. Istnieje mnóstwo bezpłatnych zasobów online, które mogą określić Twoją zdolność kredytową, takich jak aplikacja do bankowości mobilnej i Credit Karma.

Jeśli pójdziesz na spotkanie z potencjalnym pożyczkodawcą z tymi liczbami, możesz ustawić oczekiwania. Przejrzenie teraz twoich finansów pomoże ci również stworzyć budżet, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jeśli kupienie motocykla nie jest teraz dla Ciebie możliwe, nowy budżet może pomóc Ci zwiększyć kredyt, tak abyś mógł w przyszłości kupić motocykl, którego potrzebujesz.

2. Zbadaj opcje pożyczki.

Jeśli planujesz sfinansować swój motocykl , przejdź do tego procesu, wiedząc, że jesteś w niekorzystnej sytuacji . Więc bądź przygotowany. Miej pod ręką swoją historię kredytową i bankową. Przedstaw również dowód stabilnego zatrudnienia. Im bardziej wiarygodny możesz się pokazać, tym większe masz szanse na akceptację.

Możesz spotkać się z kilkoma przeciwwskazaniami, ale może być pożyczkodawca, który zechce z tobą pracować. ChopperExchange wymienia motocykle z salonów w całych Stanach Zjednoczonych, które współpracują z kupującymi w celu stworzenia przystępnych opcji finansowania.

Jeśli nie kwalifikujesz się do finansowania motocykla od sprzedawcy lub zewnętrznego pożyczkodawcy, najlepszym rozwiązaniem może być pożyczka osobista. Forbes podaje, że istnieją dobre opcje pożyczki osobistej, nawet przy średniej lub niskiej zdolności kredytowej. Ta opcja jest najlepsza w przypadku niedrogich zakupów motocykli i powinna być traktowana jako ostateczny wynik. Możesz nie kwalifikować się do otrzymania dużej kwoty z powodu złego kredytu, więc być może będziesz musiał kupić używany motocykl. Kupno używanego motocykla online pozwala na porównanie cen i znalezienie dokładnie tego, czego szukasz, bez konieczności rozliczania się.

Nie bierz pierwszej oferowanej pożyczki. Zawsze porównuj opcje pożyczki. Pamiętaj o stopach procentowych i planach płatności . Posiadanie złego kredytu oznacza, że ​​możesz mieć oprocentowanie wyższe niż przeciętne, ale nie akceptuj pożyczki z oprocentowaniem dwukrotnie wyższym niż średnia. Nie chcesz dać się wciągnąć w pożyczkę, której nie możesz spłacić na czas. Wpłynie to jeszcze bardziej na Twój kredyt. Upewnij się, że rozumiesz umowę i że podwyżki stawek nie są uwzględnione drobnym drukiem, dokładnie czytając każdy dokument.

3. Dokonaj wyższej zaliczki.

Jeśli sprzedajesz stary motocykl, aby zrobić miejsce na nowy, wpłacenie większej zaliczki jest oczywiste. Po prostu użyj wszystkich pieniędzy ze starego motocykla, aby odłożyć na nowy. Odkładanie większej ilości pieniędzy oznacza mniej zadłużenia . Nawet jeśli masz zły kredyt, sprzedawca może czuć się bardziej komfortowo, wiedząc, że płatności jest mniej i mieszczą się one w Twoim budżecie. Większa zaliczka może również pomóc obniżyć stopę procentową.

4. Weź pod uwagę współsygnatariusza.

Jeśli nie możesz uzyskać pożyczki za pomocą samego kredytu, rozważ podpisanie umowy. Współsygnatariusz to osoba, która zgadza się spłacić dług pożyczkobiorcy, jeśli nie spłaci pożyczki. Przyjmuj współsygnatariusza tylko wtedy, gdy wiesz, że dokonasz płatności na czas. Dokonywanie opóźnionych płatności lub, co gorsza, odraczanie płatności na rzecz cosignera może mieć znaczny wpływ na Twoje relacje z tą osobą. Nie chcesz zrujnować przyjaźni lub relacji z członkiem rodziny przez motocykl.

5. Popraw swoją zdolność kredytową.

Jeśli nie możesz otrzymać pożyczki z powodu złego kredytu i nie masz pieniędzy na jej natychmiastowy zakup, jedyną opcją jest poprawa zdolności kredytowej. Według The Penny Hoarder, ocena kredytowa składa się z pięciu czynników: historii płatności, kwot zadłużenia, historii kredytowej, nowego kredytu i kombinacji kredytów. Aby poprawić swój wynik, możesz zrobić kilka rzeczy:

  1. Płać wszystkie rachunki na czas każdego miesiąca.
  2. Spłacaj jak najwięcej długu.Mądrze korzystaj ze swoich kart kredytowych. Penny Hoarder zaleca utrzymywanie wykorzystania kredytu poniżej 30%.Podnieś swój limit kredytowy, ale nadal pamiętaj o tym, ile wydajesz.Kupno motocykla ze złym kredytem może być wyzwaniem, ale jest możliwe. Znajomość dostępnych opcji to pierwszy krok do dokonania mądrego zakupu i rozpoczęcia nowej przejażdżki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy