Jak długo trwa przelew bankowy: Zrozumienie przelewu

Jak długo trwa przelew bankowy: Zrozumienie przelewu
16 października 2020

Chcesz wysłać pieniądze komuś za granicą? A może chcesz zapłacić komuś mieszkającemu na tym samym terytorium? Jest na to wiele oldschoolowych sposobów! Ale dzięki technologii możesz teraz przesyłać pieniądze elektronicznie za pośrednictwem różnych systemów płatności. Systemy te obejmują nawet różne aplikacje, takie jak Venmo i PayPal. Ponadto możesz również przelać pieniądze na konto rozliczeniowe.

Nie wiesz, jak działa przelew? Albo jak długo trwa przelew? Jesteś we właściwym miejscu, we właściwym czasie!

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o przelewach bankowych

Jak to działa

W przeszłości przelewy bankowe odbywały się za pośrednictwem przewodów telegraficznych. Dlatego nazywa się to przelewem bankowym. Jednak wraz z ewolucją technologii przelewy bankowe wykorzystują obecnie elektroniczny przepływ funduszy między różnymi spółdzielczymi kredytami i bankami. Termin „ przelew bankowy ” może również odnosić się do przelewu pieniędzy za pośrednictwem usługi przelewu innego niż bankowe, takiej jak Western Union lub MoneyGram itp. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie możesz wykonać przelewu bankowego do banku, przelew pieniędzy może być najlepszą opcją. Ale wiele osób zastanawia się, jak długo trwa przelew bankowy.

Chcesz przelać pieniądze w kraju? Możesz to zrobić za pośrednictwem systemu płatności międzybankowych Clearing House (CHIPS) lub Federal Reserve Wire Network (Fedwire). Z drugiej strony, jeśli chcesz przelać pieniądze za granicę, możesz to zrobić za pomocą SWIFT lub CHIPS. Zastanawiasz się, jak długo trwa przelew? Jest to omówione w dalszej części tego wpisu na blogu.

Ciekawą częścią przelewu środków jest to, że nie przekazujesz rzeczywistej gotówki z instytucji finansowej do innej. Jak to działa? Cóż, bank może sfinalizować transakcję, jeśli ma określone informacje. Informacje te obejmują szczegółowe informacje, takie jak kwota pieniędzy, jaką odbiorca może oczekiwać i kto jest odbiorcą. Po wykonaniu przelewu środki dość szybko docierają do miejsca przeznaczenia.

Jak korzystać z przelewu

Aby przelać pieniądze, będziesz potrzebować szczegółowych informacji, takich jak imię i nazwisko odbiorcy, numer konta bankowego i numer rozliczeniowy. Dodatkowo będziesz potrzebować więcej informacji, takich jak nazwa i adres banku odbiorcy. Z drugiej strony, jeśli przelewasz pieniądze za granicę, możesz również wymagać kodu SWIFT odbiorcy. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z przedstawicielami banku Twojego lub odbiorcy.

Zwykle możesz też przelać pieniądze osobiście lub przez telefon. Wystarczy, że podasz swojemu bankowi odpowiednie informacje. Upewnij się, że informacje, które podajesz kasjerowi w celu wypełnienia formularza, są prawidłowe. W końcu kto chce przelać swoje środki niewłaściwej osobie? Lub opóźnić je z powodu błędnych informacji ?! Nikt!

Z drugiej strony, jeśli przelewasz pieniądze za pośrednictwem usługi pozabankowej, ważne jest, aby wiedzieć, jak działa ich proces przelewu. W niektórych przypadkach posiadanie konta bankowego nie jest konieczne do zrealizowania przelewu. Zazwyczaj te usługi pozabankowe obejmują płatność gotówką osobiście. Po zakończeniu transakcji odbiorca może otrzymać pieniądze w gotówce z punktu tej usługi. Może pojawić się pytanie, jak długo trwa przelew bankowy.

Jak otrzymać przelewem pieniądze

Jeśli jesteś odbiorcą, ważne jest, aby upewnić się, że nadawca ma numer Twojego konta bankowego i numer rozliczeniowy. Ponadto dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z odpowiednią osobą w kasie lub banku lub sprawdzenie online. Poza tym może być konieczne podanie dodatkowych szczegółów odbiorcy płatności lub wykonanie zestawu szczegółowych instrukcji.

Czekam na kredyt

Przelewy bankowe nie zawsze pojawiają się od razu na koncie odbiorcy. Czemu? Ponieważ bank odbierający zwykle ma kolejkę przychodzących przewodów. W związku z tym uznanie określonego odbiorcy może zająć trochę czasu.

Jeśli masz ważny i duży transfer, może to być frustrujące. Jednak jest to normalne. Czasami kilka telefonów do banku lub kasy pomoże Ci zweryfikować, czy przelew został zrealizowany. Ale czasami jest to tylko kwestia czekania. Liczy się również czas złożenia dyspozycji. Jeśli przesyłasz go rano, bank może zrealizować przelew jeszcze tego samego dnia.

Jeśli jesteś odbiorcą i jesteś zdezorientowany lub zaniepokojony transakcją, porozmawiaj z kimś w swoim banku. Mogą pomóc ci dowiedzieć się, czy fundusze zostały wyczyszczone i wyjaśnić twoje zamieszanie.

Jak długo trwa przelew bankowy

Jeśli zastanawiałeś się, jak długo trwa przelew bankowy, przelewy odbywają się szybko. Przelewanie środków za pośrednictwem pozabankowej usługi przelewu może zająć tylko kilka minut.

Jak długo trwa przelew bankowy do banku? Cóż, przelewy bankowe mogą zająć kilka dni. W ciągu jednego dnia można wykonać kilka przelewów krajowych pieniędzy. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku przelewu na konto w tym samym banku. Z drugiej strony przelewanie funduszy za granicę może potrwać dłużej.

Chcesz wysłać pieniądze do innego kraju? Dotarcie do odbiorcy może zająć nawet 5 dni. Możesz skontaktować się ze swoim bankiem, aby dowiedzieć się, ile dokładnie trwa przelew. W pośpiechu? Twój bank lub unia kredytowa mogą pomóc Ci dowiedzieć się, czy istnieje sposób na przyspieszenie tego procesu.

Opóźnienia w przelewach bankowych są dość sporadyczne. Może to jednak potrwać dłużej niż oczekiwano, jeśli bank wysyłający środki popełni błąd. Ponadto święta również mogą zakłócać te transfery. Poza tym, jeśli otrzymujesz pieniądze z wolno płacącego kraju, takiego jak Kuba czy Afganistan, bądź przygotowany na opóźnienia. Stąd pytanie, jak długo trwa przelew, zależy od kilku pytań.

Chcesz wiedzieć, jak długo trwa przelew w szczególnych okolicznościach? Skontaktuj się ze swoim bankiem lub spółką kredytową!

Koszty przelewów

Przelewy bankowe kosztują! Mogą kosztować do 50 USD, w zależności od różnych okoliczności, takich jak typ konta bankowego wychodzącego lub przychodzącego, krajowy lub międzynarodowy. Niewiele banków jednak rezygnuje z opłat za przelewy przychodzące. Ponadto może istnieć ograniczenie kwoty pieniędzy, które możesz wysłać w jednej transakcji.

Międzynarodowe przelewy bankowe

Chcesz poznać swoje możliwości i podjąć mądrą decyzję? Oto lista niektórych zalet i wad korzystania z międzynarodowego przelewu bankowego:

Plusy

  • Szybkość – Twoje pieniądze są wysyłane i odbierane w czasie rzeczywistym, zwykle w ciągu kilku dni.
  • Wygoda – nie chcesz wychodzić z domu, aby dokonać transakcji? Nie! Przelewy bankowe można wykonywać w zaciszu własnego domu.

Cons

  • Opłaty – bywają drogie. Zwykle to nadawca ponosi opłaty za transakcje. Przelew międzynarodowy jest droższy niż przelew krajowy.
  • Nieodwracalne przelewy bankowe są często nieodwracalne. Po zakończeniu procesu nie możesz odzyskać środków, jeśli wysłana kwota jest błędna.

Czy przelew bankowy jest bezpieczny

W przypadku przelewu bankowego zarówno odbiorca, jak i nadawca muszą mieć konta bankowe. Ogranicza to zdolność oszustów do otrzymywania funduszy przeznaczonych dla konkretnej osoby. Ale niestety wszystko, czego potrzebuje haker, to kontrolowanie twojego konta przez wystarczająco długi czas. Mogą wysłać środki w inne miejsce lub przejąć je. Co więcej, ktoś, kto kontroluje konto, na które zostały wysłane środki, może również odebrać pieniądze. Tego rodzaju kradzież może zostać ujawniona dopiero wtedy, gdy będzie za późno na odzyskanie skradzionych pieniędzy.

Mówiąc prościej, jeśli dana osoba chce, abyś przelał środki, pamiętaj, gdzie i komu wysyłasz. Na przykład: jeśli wysyłasz pieniądze do usługi przelewu innego niż bankowe, trudno jest im uwierzytelnić tożsamość odbiorcy. Ważne jest, aby zweryfikować instrukcje przelewowe z odbiorcą osobiście lub telefonicznie zamiast e-mailem. Hakerzy zwykle używają e-maili, aby poinstruować Cię o przesłaniu im pieniędzy. Ich celem są w szczególności zaliczki i dalsze fundusze przewodowe na pożyczkę mieszkaniową dla firmy zajmującej się tytułem własności.

Anulowanie transferu

W normalnych okolicznościach przelew jest ostateczny; to znaczy, że jest nieodwracalne. Gdy bank odbiorcy zaakceptuje proces i otrzyma pieniądze, nie możesz odzyskać pieniędzy. Jest jednak kilka wyjątków. Twoja transakcja może zostać cofnięta, jeśli bank popełnił jakieś błędy. Na przykład, jeśli odbiorca otrzyma więcej pieniędzy, niż powinien, problem ten można rozwiązać.

Jeśli jednak zaczniesz przesyłać pieniądze, ale w ostatniej chwili zmienisz zdanie, możesz anulować transakcję. Jednak w tym celu musisz działać szybko. Istnieje również stosunkowo nowa zasada dotycząca anulowania transakcji. Zgodnie z tą zasadą masz zazwyczaj prawo do anulowania przelewu, jeśli przelewasz pieniądze za granicę. Będzie to wolne od opłat, jeśli anulowanie nastąpi w ciągu 30 minut.

streszczenie

Jeśli chodzi o przekazywanie funduszy za granicę / w kraju, przelew bankowy zapewnia bezpieczny i szybki sposób dokonywania tego drogą elektroniczną. Ma to jednak wadę. I to oczywiście jest opłata. Ale jeśli płacenie opłaty nie jest Twoim głównym zmartwieniem, przelew bankowy jest świetną opcją. Pozwala szybko przelać środki bez wychodzenia z domu. Jeśli obawiasz się, ile czasu zajmie przelew bankowy, upewnij się, że podałeś prawidłowe informacje, aby uniknąć opóźnień. Aby uzyskać bezpłatną lub niedrogą metodę przelewu elektronicznego, prawdopodobnie chciałbyś skorzystać z aplikacji płatniczej lub systemu bankowości mobilnej. Podsumowując, przelew bankowy to świetne narzędzie w tym cyfrowym świecie, które pomoże Ci wykonać transakcje w ciągu kilku minut.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy