I dwa stają się jednym: jak łączyć konta bankowe

17 lutego 2021
Category: Twojej Okolicy

Drodzy umiłowani, zebraliśmy się tutaj dzisiaj, aby uczcić jedną z najwspanialszych chwil w życiu, uhonorować wartość i piękno miłości – i powiedzieć: hej, jeśli planujesz trwać aż do śmierci, jak tylko ten ślub . . . eee, artykuł. . . koniec, ty i twój współmałżonek możecie wysłać go prosto do banku i połączyć te konta.

Połączyć konta? To może sprawić, że się skrzywisz. Ludzie mają silne opinie na temat tego, czy małżonkowie powinni mieć wspólne konta bankowe. Jeśli ty i twój małżonek już się dzielicie, to prawdopodobnie widzieliście, jakie błogosławieństwo przyniosło wasze małżeństwo.

Ale jeśli bierzesz ślub i nadal decydujesz, co robić, lub jeśli jesteś żonaty i masz oddzielne konta, czytaj dalej.

Powiązane: Potrzebujesz sposobu na zarządzanie połączonymi kontami? Sprawdź naszą bezpłatną aplikację budżetową EveryDollar!

Najpierw jednak pamiętaj o tym: jeśli spotykasz się lub zaręczasz, teraz nie jest czas na łączenie . Tak, możecie się kochać. Datę ślubu można ustawić. Ale zbyt wiele zaręczonych par rozstało się przed wielkim dniem. A jeśli już połączyli swoje pieniądze, to jeden wielki bałagan do posprzątania.

Dlaczego obchodzisz się z pieniędzmi w taki sposób? Rozwiąż nasz quiz, aby się dowiedzieć!

Gdy tylko kaznodzieja powie: „A teraz jesteś jednym, połączenie finansów jest jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić. Wtedy ty i twój współmałżonek możecie wspólnie zarządzać swoimi pieniędzmi.

Ekspert ds. Finansów Larry Burkett powiedział: „Pieniądze są albo najlepszym, albo najgorszym obszarem komunikacji w naszych małżeństwach. W rzeczywistości badanie przeprowadzone na Kansas State University wykazało, że główną przyczyną rozwodów w Ameryce są bójki finansowe i problemy finansowe. Ale kiedy jesteś na tej samej stronie o pieniądzach, jedyne, o co pozostaje do walki, to pilot.

Moc pracy zespołowej

Kristy i jej mąż przekonali się o tym na własnej skórze. Przez pierwsze kilka lat małżeństwa prowadzili oddzielne rachunki. Ale, jak mówi, tajemnica wokół ich wydatków spowodowała problemy z zaufaniem między nimi. Czy dawał pieniądze swojej byłej, uprawiał hazard i pił, czy kupował drogie rzeczy bez wcześniejszej rozmowy z nią?

Po wysłuchaniu The Dave Ramsey Show podczas długiej podróży samochodem i zdaniu sobie sprawy, że nie wiedzą nic o wspólnym zarządzaniu swoimi pieniędzmi, zapisali się na Financial Peace University w swoim kościele. Lekcje dotyczące oszczędzania i budżetowania nauczyły ich podstaw i na tej podstawie nauczyli się komunikować o pieniądzach. Gdy tylko połączyli swoje konta i zaczęli razem budżetować, problemy zniknęły.

Jak dowiedzieli się Kristy i jej małżonek nie możemy porządnie oddzielić każdej części naszego małżeństwa . Pieniądze dotykają wszystkiego, więc jeśli para walczy o pieniądze, to napięcie może również wpływać na takie obszary, jak zaufanie, rodzicielstwo lub intymność.

Ale kiedy para zarządza razem swoimi pieniędzmi, zgadzają się co do swoich nadziei, marzeń i celów – oraz tego, jak je osiągnąć.

Poza tym bądźmy szczerzy: łączenie kont jest po prostu łatwiejsze. Czy kiedykolwiek próbowałeś podzielić rachunki na pięćdziesiąt pięćdziesiąt w sytuacji współlokatora – wypisując sobie czeki i cały czas przelewając pieniądze? To ból, który możesz całkowicie wymazać ze swojego małżeństwa, jeśli połączysz konta.

Jak połączyć konta bankowe w 5 łatwych krokach

Więc jesteś na pokładzie? Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć, zapoznaj się z tymi wskazówkami, jak połączyć swoje pieniądze raz na zawsze:

1. Udostępniaj rachunki bieżące i oszczędnościowe.

Oba służą różnym, ale równie ważnym celom: codziennym wydatkom w porównaniu z dłuższymi celami oszczędnościowymi i sytuacjami awaryjnymi. Oboje powinniście uczestniczyć w obu obszarach.

2. Przenieś cykliczne automatyczne obciążenia i bezpośrednie wpłaty na nowe połączone konto.

Zanim zamkniesz jedno konto, skontaktuj się ze wszystkimi firmami, w których masz automatyczne wpłaty lub obciążenia i przenieś je na nowe konto. Upewnij się jednak, że wszystkie zaplanowane płatności zostały rozliczone. Następnie przestań używać karty debetowej, aby nie tworzyć więcej oczekujących transakcji.

3. Zarezerwuj sobie określony czas na zamknięcie wszystkich rachunków, przekazanie pieniędzy i otwarcie nowych rachunków.

Dodaj trochę więcej czasu, jeśli będziesz musiał zaczynać w jednym banku, a kończyć w innym.

4. Uprość ten proces, jeśli Ty i Twój współmałżonek macie już konta w tym samym banku.

Oboje musicie się pojawić z ważnym dowodem tożsamości. Następnie możesz całkowicie zamknąć konto jednego z małżonków, przelać jego pieniądze na konta drugiego małżonka i dodać jego imię i nazwisko. Lub możesz otworzyć nowe z obojgiem małżonków jako posiadaczami konta.

5. Zdecyduj, czyje konta chcesz zamknąć, jeśli Ty i Twój współmałżonek korzystacie z różnych banków.

Otrzymasz wypłatę gotówką lub czekiem z zamkniętych kont, więc zanieś środki do oddziału banku, w którym będą połączone konta. Współmałżonek dołączający do istniejącego konta będzie musiał okazać dowód tożsamości, który zostanie dodany, a następnie będzie mógł wpłacić swoje środki. Lub, jeśli wybierzesz, oboje małżonkowie mogą zamknąć swoje konta i otworzyć zupełnie nowe w wybranym przez siebie banku.

Wystarczająco proste, prawda? Więc na co czekasz? Czas połączyć konta i znaleźć informacje o pieniądzach na tej samej stronie. Mamy grupy Financial Peace University spotykające się w Twojej okolicy, które pomogą Ci zarządzać pieniędzmi jako zespół. Znajdź swoją grupę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy