Finanse studenckie

17 lutego 2021

To, czy kwalifikujesz się do otrzymania stypendium studenckiego, zależy od:

 • Twój uniwersytet lub college
 • Twój kursjeśli wcześniej studiowałeś na wyższym kursieTwój wiekTwoje obywatelstwo lub status stałego pobytuTwój uniwersytet lub college

  Powinien to być uniwersytet, szkoła wyższa lub inna instytucja oferująca kwalifikujący się kurs.

  Twój kurs

  Sprawdź na uniwersytecie lub w college’u, czy Twój kurs jest uznawany.

  Jeśli studiujesz w pełnym wymiarze godzinMożesz kwalifikować się do finansowania studenckiego, jeśli Twój kurs odbywa się w Wielkiej Brytanii i jeden z poniższych:

  Sprawdź w kalkulatorze finansów studenckich, do jakich pożyczek i stypendiów możesz się kwalifikować.

  Jeśli studiujesz w niepełnym wymiarze godzinTwój kurs wymaga „intensywności kursu 25% lub więcej, aby kwalifikować się do stypendiów studenckich.

  Będziesz kwalifikować się do pożyczki na czesne, jeśli Twój kurs jest w Wielkiej Brytanii i jeden z poniższych:

  Będziesz mieć prawo do pożyczki na utrzymanie, jeśli Twój kurs odbywa się w Wielkiej Brytanii i jeden z poniższych:

  • pierwszy stopień, na przykład BA, BSc lub BEd
  • kurs przygotowawczy dla nauczycieli (jeśli jest na poziomie wyższym lub wyższym)zintegrowany tytuł magistraDyplom Fundacji w zakresie higieny jamy ustnej i terapii stomatologiczneja DipHE w zakresie higieny jamy ustnej i terapii stomatologicznej lub praktyki na oddziale operacyjnymJeśli studiowałeś wcześniej

   Zwykle pieniądze na studenta otrzymasz tylko wtedy, gdy zdobywasz pierwsze kwalifikacje na studia wyższe – nawet jeśli poprzedni kurs był samofinansowany. W pewnych okolicznościach i na niektórych kursach nadal możesz kwalifikować się do ograniczonego finansowania.

   Jeśli zmieniłeś kierunek, przerwałeś studia lub powtarzasz rokJeśli przerwałeś kurs w ciągu pierwszego roku, po powrocie otrzymasz fundusze na ten sam lub nowy kurs.

   Możesz również otrzymać fundusze, jeśli:

   • zawiesił twój kurs lub wycofał się przed jego zakończeniem – i wrócisz na dowolny kurs
   • powtarzasz rok swojego kursu na tym samym uniwersytecie, uczelni lub instytucji.Jeśli przerwałeś naukę z powodów osobistych (na przykład byłaś chora lub w ciąży), możesz otrzymać fundusze na cały swój kurs – powinieneś złożyć wniosek online wraz z potwierdzającymi dowodami.

    Możesz obliczyć kwotę, którą otrzymasz, biorąc całkowitą liczbę lat kursu, o który się ubiegasz, i dodając jeden rok. Następnie odejmij liczbę lat, przez które studiowałeś. Jeśli studiowałeś przez część roku, powinieneś to liczyć jako cały rok.

    Przykład

    Jeśli ubiegasz się o 3-letni kurs i studiowałeś 5 miesięcy na innym kursie, otrzymasz 3 lata finansowania.

    Jeśli ubiegasz się o 4-letni kurs i studiowałeś 2 lata na innym kursie, otrzymasz 3 lata finansowania.

    Jeśli masz już stopień naukowyW pewnych okolicznościach możesz kwalifikować się do ograniczonego finansowania.

    Możesz otrzymać ograniczone fundusze, jeśli „ uzupełniasz ” kwalifikacje szkolnictwa wyższego, na przykład ukończyłeś HNC, HND lub Foundation Degree i chcesz teraz zrobić dyplom z wyróżnieniem.

    Możesz również otrzymać ograniczone fundusze, jeśli posiadasz dyplom z wyróżnieniem lub wyższy poziom kwalifikacji i rozpoczynasz nowy kurs. Może to być dyplom z wyróżnieniem w niepełnym wymiarze godzin, wspólny dyplom z wyróżnieniem lub zintegrowany tytuł magistra w jednym z następujących (lub 2, jeśli jest to wspólny dyplom z wyróżnieniem):

    • rolnictwo i przedmioty pokrewne
    • architektura (jeśli jest to kurs MArch RIBA Part 2)nauki biologiczneInformatykanauki matematycznemedycyna i przedmioty pokrewnenauk fizycznychtechnologieMożesz również się kwalifikować, jeśli zaczynasz kurs opieki zdrowotnej w dniu 1 sierpnia 2017 lub później.

     Twój wiek

     Nie ma górnej granicy wieku dla pożyczek i stypendiów na czesne.

     Jeśli masz 60 lat lub więcejMożesz otrzymać ograniczone fundusze na kredyty na utrzymanie, jeśli spełnione są wszystkie poniższe warunki:

     • masz 60 lat lub więcej w pierwszym dniu pierwszego roku akademickiego kursu
     • studiujesz w pełnym wymiarze godzinTwój kurs rozpoczął się 1 sierpnia 2016 lub późniejKwota, o jaką możesz się ubiegać, zależy od dochodu gospodarstwa domowego.

      Twoje obywatelstwo lub status pobytu

      Możesz złożyć wniosek, jeśli spełnione są wszystkie poniższe warunki:

      • jesteś obywatelem Wielkiej Brytanii lub masz „ status osoby osiedlonej ” (brak ograniczeń co do długości pobytu)
      • na co dzień mieszkasz w Angliimieszkałeś w Wielkiej Brytanii, Wyspach Normandzkich lub Wyspie Man przez 3 lata przed rozpoczęciem kursuMożesz również złożyć wniosek, jeśli otrzymałeś status osiedleńca („pozwolenie na pobyt na czas nieokreślony), ponieważ padłeś ofiarą przemocy domowej.

       Obywatele spoza Wielkiej Brytanii muszą mieć status osiedleńca pierwszego dnia pierwszego roku akademickiego kursu – może to być 1 września, 1 stycznia, 1 kwietnia lub 1 lipca.

       Możesz również kwalifikować się, jeśli Twój status rezydenta jest jednym z następujących:

       Możesz również kwalifikować się, jeśli nie jesteś obywatelem Wielkiej Brytanii i:

       • z kraju UE
       • poniżej 18 lat i mieszkasz w Wielkiej Brytanii od co najmniej 7 latCo najmniej 18 lat i mieszkasz w Wielkiej Brytanii przez co najmniej 20 lat (lub co najmniej połowę swojego życia)Stypendia dla obywateli UE, Szwajcarii, Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu od sierpnia 2021 rJeśli zaczynasz kurs w dniu 1 sierpnia 2021 lub później, musisz mieć status osiedleńca lub wstępnego osiedleńca w ramach programu rozliczeniowego UE, aby uzyskać dofinansowanie dla studentów.

        Nie dotyczy to osób, które są obywatelami Irlandii.

        Zaglądaj ponownie, aby uzyskać dalsze informacje na temat finansowania studentów w roku akademickim 2021-2022.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy