Dlaczego powinieneś unikać zaliczki gotówkowej na kartę kredytową

17 lutego 2021
Category: Kredytowej Może

Jak zaliczki gotówkowe kosztują więcej i prowadzą do zadłużenia

 • Dzielić
 • KołekE-mailMożliwość otrzymania gotówki z karty kredytowej może wydawać się kusząca, zwłaszcza jeśli masz mało pieniędzy, ale powinieneś wiedzieć, że zaliczka gotówkowa z karty kredytowej to nie to samo, co wypłata gotówki za pomocą karty debetowej. W rzeczywistości pożyczki gotówkowe na karcie kredytowej są pożyczkami i jako takie są drogie i mogą łatwo doprowadzić do zadłużenia karty kredytowej. Wcześniejsze 

  Używanie karty kredytowej do wypłaty gotówki z bankomatu, używanie jednego z czeków zapewnianych przez wydawcę karty oraz korzystanie z ochrony przed debetem to sposoby, w jakie wystawca karty kredytowej udostępnia ci gotówkę. Wypłacenie zaliczki gotówkowej z limitu kredytu może być łatwe, ale należy tego unikać, chyba że jest to wyjątkowa sytuacja i masz pewność, że możesz spłacić pieniądze tak szybko, jak to możliwe.

  Dlaczego zaliczki gotówkowe na kartę kredytową są tak drogie

  Zaliczki gotówkowe to jeden z najdroższych rodzajów transakcji kartą kredytową. Dzieje się tak, ponieważ są one wyceniane inaczej niż inne zakupy, w tym transfery salda.

  Oto, co należy wziąć pod uwagę przed wypłaceniem zaliczki gotówkowej.

  Opłaty za zaliczki gotówkowe : Zaliczki gotówkowe są naliczane jako minimalna stawka ryczałtowa lub procent kwoty zaliczki gotówkowej. Na przykład warunki karty kredytowej mogą określać, że opłata wynosi 5 USD lub 5%, w zależności od tego, która z tych kwot jest wyższa. Zgodnie z tymi warunkami opłata za zaliczkę w wysokości 150 USD wyniosłaby 7,50 USD – 5% kwoty zaliczki. Wcześniejsze 

  Opłaty z tytułu zaliczek gotówkowych wynoszą zwykle od 2% do 5% kwoty zaliczki, przy czym większość kart kredytowych pobiera opłaty na wyższym końcu.

  Opłaty za bankomat: Oprócz opłaty za zaliczkę gotówkową zostanie również naliczona opłata za bankomat, od 2 do 5 USD, w zależności od używanego bankomatu banku. Operator bankomatu i wystawca karty kredytowej mogą pobierać opłatę za bankomat.

  Wyższe oprocentowanie: pożyczki gotówkowe prawie zawsze mają wyższe oprocentowanie niż oprocentowanie zakupów, a nawet transferów salda. Zakładając, że zapłaciłeś za każde saldo w tym samym czasie, zapłaciłbyś więcej odsetek od zaliczki w wysokości 500 USD niż na przykład od biletu lotniczego o wartości 500 USD. Im dłużej zajmie Ci spłacenie zaliczki gotówkowej, tym większe będą naliczane odsetki, a co za tym idzie, będziesz musiał zapłacić.

  Brak okresu karencji : Większość kart kredytowych nie oferuje okresu karencji w przypadku zaliczek gotówkowych. Oznacza to, że nie masz pełnego cyklu rozliczeniowego, aby spłacić całą należną kwotę – w ten sposób unikasz opłaty finansowej. Odsetki są naliczane od dnia, w którym transakcja wyczyści rachunek karty kredytowej. Wcześniejsze 

  Możesz zminimalizować odsetki, które płacisz z tytułu zaliczki gotówkowej, spłacając saldo tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to opłacenie rachunku przed nadejściem rachunku pocztą.

  Zasady alokacji płatności: Prawo federalne wymaga od wystawców kart kredytowych stosowania minimalnej płatności do sald o najwyższej stopie procentowej. Ale cokolwiek powyżej minimum, wystawcy kart kredytowych mogą zastosować, co chcą. Często płatności powyżej minimum dotyczą salda o najniższej stopie procentowej, co oznacza, że ​​spłata salda zaliczki gotówkowej trwa dłużej. A dłuższa płatność oznacza, że ​​na dłuższą metę zapłacisz więcej. Wcześniejsze 

  Możesz mieć większy problem z przepływem gotówki

  Zastanów się, czy potrzeba wypłaty zaliczki gotówkowej jest oznaką większego problemu finansowego. Idealnie byłoby, gdybyś miał wystarczający dochód, aby spełnić wszystkie swoje zobowiązania finansowe. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby opłacić podstawowe rachunki i niezbędne wydatki, takie jak czynsz i opłaty za media, jak będziesz mieć wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić rachunek z karty kredytowej?

  Osoby, które zaciągają zaliczki gotówkowe, są bardziej narażone na spłacanie zadłużenia na karcie kredytowej niż osoby, które tego nie robią. To jeden z powodów, dla których oprocentowanie zaliczek gotówkowych jest wyższe. Może to również zwiększyć ryzyko opóźnienia w płatnościach kartą kredytową.

  Jeśli potrzebujesz gotówki w mgnieniu oka, istnieją sposoby na uzyskanie gotówki z karty kredytowej bez dokonywania faktycznej zaliczki, w tym zmienianie sposobu płacenia rachunków lub kreatywność przy użyciu kart podarunkowych. Ale jeśli okaże się, że często korzystasz z zaliczek gotówkowych, aby płacić za rzeczy – szczególnie te niezbędne, takie jak artykuły spożywcze – nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej budżetowi i wydatkom oraz podjąć wysiłki, aby zrównać te dwa elementy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy