Dlaczego karty kredytowe oferują punkty i nagrody?

17 lutego 2021
Category: Wystawca Karty

Późnym wieczorem, po zastanowieniu się nad głębokimi pytaniami życia, moi przyjaciele i ja rozmawialiśmy o kartach kredytowych (z jakiegokolwiek powodu?). Jeden z moich znajomych pomyślał: „Dlaczego karty kredytowe oferują nawet punkty i nagrody, wydaje się, że tracą pieniądze?. Świetne pytanie!

Istnieje kilka oczywistych powodów, dla których firmy obsługujące karty kredytowe oferują nagrody i punkty w postaci zwrotu gotówki, na przykład próbując skłonić Cię do zarejestrowania się na kartę, ale uważam, że prawdziwym powodem, dla którego oferują te zachęty, jest skłonienie Cię do korzystania z karty więcej, co zwiększa prawdopodobieństwo, że zgromadzisz większe saldo i będziesz musiał zapłacić wysokie odsetki.

Oto jak to działa. Jeśli sklep ma możliwość przyjmowania płatności kartą kredytową, zgodził się przekazać procent od każdej sprzedaży, którą zrealizował, jako opłatę. Następnie wystawca karty kredytowej pobiera część tych opłat handlowca i wykorzystuje je do opłacenia części lub całości programu lojalnościowego związanego z kartą kredytową. Zasadniczo wystawca karty kredytowej nie wypłaca twoich nagród, a sklep, w którym kupujesz, to.

Dlaczego więc firma obsługująca karty kredytowe miałaby przekazywać konsumentowi opłaty otrzymane od każdego sprzedawcy?

Ta odpowiedź jest prosta. Aby zachęcić Cię do coraz częstszego korzystania z karty. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że zgromadzisz większe saldo i będziesz musiał płacić wysokie odsetki co miesiąc.

Większość ludzi zaczyna myśleć, że będą używać karty kredytowej do codziennych zakupów, za które obecnie płacą kartą debetową lub gotówką (które nie oferują żadnych nagród). Chodzi o to, aby zdobyć punkty, a następnie spłacić saldo na koniec każdego miesiąca. Niestety, wystarczy jeden nieoczekiwany rachunek lub wydatek, aby Cię odłożyć, a zanim się zorientujesz, jesteś na łasce firm obsługujących karty kredytowe i ich wysokich opłat.

Mówiąc prościej, firmy obsługujące karty kredytowe podejmują małe ryzyko z każdym nowym konsumentem, który się zarejestruje. Są gotowi dać ci niewielką nagrodę w postaci zwrotu gotówki lub punktów, mając nadzieję, że coś się stanie, co spowoduje, że zbierzesz saldo, którego wydostanie się spod spodu jest prawie niemożliwe.

Podsumowanie

Niektóre programy zwrotu gotówki i inne programy premiowe oferowane przez firmę obsługującą karty kredytowe mogą wyglądać kusząco, tak jakby firmy te próbowały Ci pomóc.

W przypadku niektórych osób programy te działają, ponieważ są w stanie spłacić saldo pod koniec każdego miesiąca i uniknąć płacenia opóźnionych opłat lub wysokich odsetek z powrotem do firmy obsługującej kartę kredytową.

Niestety, większość z nas pada ofiarą tej taktyki marketingowej (czyli wszystkich tych programów nagród). Chociaż zaczynamy od dobrych intencji, często znajdujemy się w ruchomych piaskach, próbując wydostać się spod naszych rachunków za karty kredytowe. W takich przypadkach programy nagród okazały się genialnym narzędziem marketingowym, które nic nie kosztowało firmę obsługującą karty kredytowe, a zamiast tego dodawało dużo pieniędzy do ich wyników finansowych.

Pod koniec dnia, jeśli nie możesz sobie pozwolić na spłatę salda pod koniec każdego miesiąca, te programy nagród nie są tego warte, lepiej jest użyć gotówki lub karty debetowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy