Dlaczego Ethereum jest lepszy niż Bitcoin: który z nich jest lepszą inwestycją w 2020 roku?

17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowe

Dziś kapitalizacja rynkowa nie podlega dyskusji: Bitcoin (BTC) obecnie dominuje na rynku na poziomie około 63,8 procent. W tym samym czasie Ethereum obejmuje około 9,63 procent całkowitej kapitalizacji rynkowej w obszarze walut cyfrowych.

Jednak jedno jest jasne. Bitcoin i Ethereum są znacznie bardziej atrakcyjne dla inwestorów i handlowców niż inne altcoiny. Czy Ethereum jest lepsze niż Bitcoin? Jeśli chodzi o to pytanie, z pewnością są różne opinie.

Oznacza to, że ten fakt ma sens, aby przeanalizować te dwie kryptowaluty. Zdecydowanie! W tym artykule przyjrzymy się perspektywom Ethereum i Bitcoin. Która kryptowaluta jest obecnie lepszą inwestycją? Co sprawia, że ​​Ethereum jest lepsze niż Bitcoin? A może Bitcoin jest liderem? Dziś się przekonamy!

Ethereum Better Than Bitcoin: Krótkie porównanie ETH i BTC

Bitcoin to przede wszystkim waluta cyfrowa. Pomimo tego, że nie jest to stosowane w życiu codziennym, obecnie można faktycznie kupować towary i usługi za pomocą BTC. Jednak niektórzy ludzie są sceptyczni wobec walut cyfrowych.

Głównym tego powodem jest zmienność, która nie pozwala uznać Bitcoina za środek przechowywania wartości. Z jednej strony ten punkt widzenia jest w pełni uzasadniony. Z drugiej strony nie można zaprzeczyć, że ogólna koncepcja Bitcoin jest idealna do przechowywania wartości.

Kluczową różnicą między kryptowalutami a złotem jest fakt, że BTC jest walutą o ograniczonym obiegu. Liczba jest ograniczona do 21 milionów monet. Z drugiej strony, pieniądz fiducjarny może teoretycznie zostać przedrukowany przez banki centralne i rządy w prawie każdy sposób. Z uwagi na fakt, że inflacja obecnie przewyższa stopy procentowe, pieniądz fiducjarny to nic innego jak prawdziwy magazyn wartości. Cóż, wystarczy o tym. Można się zastanawiać, w jaki sposób Ethereum jest lepszy od Bitcoin i jak można je właściwie porównać. Dowiedzmy Się!

Potencjał Ethereum: tylko kolejny klon bitcoina?Ethereum to znacznie więcej niż tylko waluta. Nie ma wątpliwości, że waluta ETH odgrywa znaczącą rolę na rynku cyfrowym. Jednak Ethereum jest również platformą odpowiednią dla inteligentnych kontraktów. Różnice z Bitcoinem są oczywiste dla tych, którzy zajmują się tym problemem tylko na krótko. Dlaczego Ethereum jest lepszy niż Bitcoin? Czy faktycznie jest lepszy niż BTC? Cóż, nie możemy powiedzieć dokładnie.

W większości przypadków eksperci dochodzą do wniosku, że potencjał Ethereum, a także Bitcoina, jest niezwykle duży. Rozważymy dokładnie wszystkie za i przeciw, ale jedno jest pewne – przy obu inwestycjach jest szansa, że ​​kapitał początkowy ulegnie zwiększeniu.

Nie należy jednak lekceważyć tego ryzyka. Oczywiście możliwe są również straty. Nawet jeśli cena gwałtownie wzrośnie, fakt ten nie gwarantuje, że staniesz się częścią sukcesu kryptowalut.

Ethereum ma lepszą wartość niż Bitcoin: Która kryptowaluta jest obiecująca?

Należy zauważyć, że w świecie inwestycji wcześniejsze wskaźniki wykresów nie mają nic wspólnego z prognozami na przyszłość. Jednak z realistycznej perspektywy prawdopodobne jest, że handlowcy i inwestorzy obserwują, jak ostatnio zachowywała się moneta. Co więcej, w pewnych okolicznościach może to również prowadzić do prawdziwej prognozy. Ktoś jest pewien, że Ethereum jest lepsze niż Bitcoin. Cóż, dowiedzmy się!

Cena Bitcoina znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wzrost Ethereum wyniósł „tylko 25,9% w tym samym okresie. Jednak coroczny przegląd dostarcza znacznie więcej informacji. Do tej pory Ethereum nadal ma 36,3% straty. Zupełnie inna sprawa z Bitcoinem. W ciągu roku cena Bitcoina znacznie wzrosła. Jednocześnie najnowsze wskaźniki wykresu Ethereum mają raczej pozytywną dynamikę.

Dziś jest dość oczywiste, że inwestycja Bitcoin opłaciłaby się znacznie więcej, przynajmniej w krótkim okresie. Istnieją jednak powody, dla których Ethereum jest lepszym rozwiązaniem niż Bitcoin. Jest też wielu inwestorów, którzy mają znacznie szerszy horyzont inwestycyjny. Czy nie jest możliwe, że potencjał Ethereum jest większy, a boom kursowy jest nieuchronny? W każdym razie bliższe przyjrzenie się drodze do szczytu wszechczasów pokazuje, że taki scenariusz nie jest nierealny.

Czy Ethereum jest lepszą inwestycją niż Bitcoin: kluczowe cechy, które należy znać

Wiele osób nadal uważa, że ​​Ethereum ma lepszą wartość niż Bitcoin. Jednak wielu ekspertów branżowych twierdzi, że inwestycja Bitcoin jest mniej ryzykowna. Czemu?

Oczywiście nadal istnieje wiele powodów. Czy wydobywanie Ethereum jest lepsze niż Bitcoin? Cóż, nie możemy powiedzieć dokładnie, ponieważ obie kryptowaluty będą wymagały znacznych inwestycji, aby rozpocząć operację wydobywczą. Bitcoin staje się coraz bardziej odpowiedni do codziennego użytku. W przeciwnym razie spełnia swój cel – przechowywanie wartości i przeprowadzanie transakcji transgranicznych. Ethereum wygląda pod tym względem nieco inaczej.

Platforma jest idealna do zapewnienia podstawy dla szerokiej gamy dApps i inteligentnych kontraktów. Może przyszła stawka Ethereum będzie w znacznie większym stopniu zależała od tego, czy te dApps przeważą w rzeczywistości, czy nie.

Załóżmy, że istnieją dwa różne scenariusze. Jeśli Ethereum nie zwycięży, a inny inteligentny kontrakt wygra „wyścig, wartość waluty cyfrowej może gwałtownie spaść. Drugi – Ethereum wygrywa „wyścig i staje się niezwykle przydatny w życiu codziennym. Oznacza to, że Ethereum prędzej czy później przewyższy Bitcoin.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy