Dlaczego chciałbyś mieć anonimowy portfel Bitcoin i jak to działa?

17 lutego 2021
Category: Będziesz Musiał

„To fantastyczny blockchain, powszechny konsensus, jeśli chodzi o Bitcoin. Oprócz tego, że cyfrowa waluta ostatecznie zaczęła być niesamowita, jest to doskonała platforma kryptograficzna. Jego atrybuty są zbyt silne, aby można je było zapomnieć pomimo wszystkich jego wad. Spójrzmy prawdzie w oczy, choć trudno jest anonimowo używać Bitcoina, jest to możliwe, ale trudne.

We współczesnym świecie trudno jest poprawnie ukryć swoją tożsamość. Dzieje się tak, ponieważ jesteś zmuszony pozostawić fizyczne lub cyfrowe odciski palców. Oczywiście Bitcoin jest częścią prawdziwej gospodarki i kiedy go używasz, zawsze trudno jest zachować anonimowość.

Transakcje Bitcoin nie są z natury związane z osobą ani tożsamością. Adresy cyfrowe, które są alfanumerycznymi ciągami znaków w łańcuchu bloków, są standardem w operacjach – wszystko w umowie jest widoczne dla tożsamości osoby, adresu fizycznego lub adresu e-mail.

Jednak nazwisko osoby można również rozpoznać po szczegółach i adresach IP w adresie publicznym. Ale możesz chronić swoją anonimowość i skutecznie stać się osobą anonimową. To prawda, jeśli możesz rozważyć te elementy.

I utrata anonimowości

Mówiąc prościej, kilka razy dziennie ujawniasz swoją tożsamość. Na przykład narażasz swoją tożsamość na wydawanie pieniędzy przy użyciu tradycyjnych metod płatności, takich jak konta debetowe lub bankowe. Dzieje się tak, ponieważ masz wszystkie dane osobowe w swoich raportach w instytucji finansowej, z której korzystasz. Nie tylko to, ale za każdym razem, gdy wysyłasz e-mail lub otrzymujesz środki, bank wie, ile wysyłasz i do kogo wysyłasz.

To tutaj Bitcoin odbiega od normy. Zamiast ujawniać swoją prawdziwą tożsamość, wymieniasz się peer-to-peer podczas wysyłania lub odbierania waluty. Oznacza to po prostu, że osoba trzecia nie jest zaangażowana. Twoje fundusze łączą się z kontem bitcoin, na którym szczegóły nie są dołączone.

Wymóg pominięcia w przypadku osoby trzeciej miał początkowo umożliwić użytkownikom prowadzenie transakcji anonimowych. Niestety, niektórzy ludzie wykręcają swój system operacyjny i używają go z niewłaściwych powodów. Chcą ukrywać swoją tożsamość, gdy ludzie dopuszczają się przemocy.

W konsekwencji Bitcoin umożliwia osobom fizycznym kupowanie i sprzedawanie skradzionych produktów online. Funkcjonariusze organów ścigania również nie mogą dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za sprzedaż.

Oprogramowanie i sprzęt, które są anonimowe

Nigdy nawet nie dowiesz się, że ktoś lub coś obserwuje cię, kiedy o tym myślisz. Twoim pierwszym krokiem jest obrona podczas tworzenia zaszyfrowanego portfela. Możesz to zrobić, kupując niedrogi laptop, aby pozbyć się popychania.

Anonimowy portfel dla Bitcoin

Możesz teraz faktycznie zbudować portfel. Teraz jesteś tam. Dostępnych jest wiele metod wykonania tego ruchu. Najbezpieczniejszym sposobem jest użycie bitadress.org.

Finansowanie

Jesteśmy teraz na najtrudniejszym etapie całego procesu: finansowaniu Twojej kieszeni. Z pewnością nie chcesz wchodzić na stronę internetową taką jak Coinbase w tej konkretnej sytuacji. Zanim wyślesz monety na swój anonimowy adres, połączysz swoje konto bankowe. To nie jest intelektualne. Wręcz przeciwnie, najłatwiejszym sposobem na zlokalizowanie monet jest spotkanie się z kimś, kto jest gotów ci dać. Jednak w tym momencie powinieneś jednak udać się prosto do swojego kumpla na szlak.

Anonimowe wydatki portfela Bitcoin

W tym momencie możesz być zainteresowany kupowaniem rzeczy za pomocą Bitcoin. Chcesz połączyć się z OGONAMI i pobrać w tym celu lite klienta, takiego jak Electrum. Włącz to swoje konto. Będziesz musiał ponownie pobrać za każdym razem, gdy chcesz na to poświęcić, ale zajmuje to tylko kilka minut. Jesteś wystarczająco przygotowany, aby klienci płacili bezpośrednio.

Korzyści z anonimowego portfela Bitcoin Autonomia użytkowników

Podstawowym apelem dla wielu użytkowników Bitcoin jest suwerenność, a jeszcze szerzej jedna z głównych zasad kryptowalut. Waluty cyfrowe pozwalają konsumentom przynajmniej w zasadzie być bardziej niezależnymi od własnych pieniędzy niż waluty fiducjarne. Współpracując z organem centralnym, takim jak bank lub rząd, użytkownicy mogą regulować sposób inwestowania swoich pieniędzy.

Doradczy

Zakupy Bitcoin są anonimowe. Kiedy dana osoba nie ujawnia swobodnie transakcji Bitcoin, jej zakupy nigdy nie są powiązane z jej nazwiskiem, podobnie jak płatności wyłącznie gotówką i nie można ich natychmiast prześledzić. Ponadto każdy zakup aktualizuje anonimowy adres Bitcoin podany w celu zakupu od klienta. Nie wyjaśniając, przelewy bitcoin są anonimowe lub całkowicie niemożliwe do wykrycia, ale znacznie mniej łatwo korelują z tożsamością osobistą niż konwencjonalne formy płatności.

Nacisk na peer-to-peer

Zapewnia, że ​​użytkownicy mogą wysyłać i otrzymywać płatności do lub od innej osoby w sieci światowej bez zgody jakiegokolwiek źródła lub organu. BITCOIN to mechanizm płatności wyłącznie peer-to-peer.

Eliminacja opłat bankowych:

Użytkownicy Bitcoin nie ponoszą konwencjonalnych kosztów bankowych związanych z walutami Fiata, ponieważ uważa się za normalne pobieranie opłat za „ producenta ” i „ przyjmującego ” przez giełdy kryptowalut, a także okresowych opłat depozytowych i opłat za anulowanie. Gwarantuje to brak kar lub całkowitych opłat za saldo, brak przekroczonych opłat lub kosztów umorzenia i wiele więcej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy