Dlaczego cena bitcoinów znowu spada?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Chodzi

Ostatni miesiąc był dobrym miesiącem dla Bitcoina. W ciągu zaledwie kilku tygodni cena wzrosła z 6300 USD do 8400 USD. To daleko od 17 000 USD osiągniętych w grudniu ubiegłego roku, ale nadal był to dobry okres. Problem w tym, że to może się skończyć.

W ciągu ostatnich dwóch dni Bitcoin drastycznie spadł. W chwili pisania tego artykułu cena wynosi 7 422 USD, czyli znacznie poniżej poziomu psychologicznego ośmiu tysięcy. Od czasu do czasu waluta nadal osiąga dzienne maksima powyżej 8000, ale ogólne wyniki pozostają niespójne, jeśli weźmiemy pod uwagę dane dostarczone przez Coinmarketcap.

Cały rynek kryptowalut nadal znajduje się w trendzie spadkowym, tak jak to miało miejsce przez większość bieżącego roku, ale inne monety nie miały nawet niewielkiego byka, którego Bitcoin doświadczył. Ethereum, XRP i Bitcoin Cash straciły około 5% w ciągu ostatnich kilku dni.

Dlaczego to spada?

Politycy na całym świecie w końcu zaczynają dostrzegać kryptowaluty, co wpłynęło na ceny. Na przykład Korea Południowa jest jednym z najbardziej krytycznych miejsc na świecie dla aktywów cyfrowych ze względu na wiele giełd, które obsługuje, i wysoki wolumen obrotu, jaki ma, zwłaszcza w przypadku Bitcoin. Rząd Korei Południowej zastanawia się, czy rozpocząć opodatkowanie giełd kryptowalut, które do tej pory korzystały z ulg podatkowych.

Hong Seong-ki, który kieruje koreańskim zespołem ds. Reagowania na kryptowaluty South Services Commission, powiedział, że „pośrednictwo w transakcjach kryptowalutowych nie jest skuteczne w generowaniu wartości dodanej. W jego słowach

„Chociaż rynki kryptowalut odnotowały szybki wzrost, takie platformy handlowe nie wydają się być wystarczająco dobrze przygotowane pod względem bezpieczeństwa

Pan Seong-ki dodał następnie, że:

„W pierwszej kolejności staramy się ustanowić przepisy dotyczące najpilniejszych i najważniejszych spraw, mając na celu zapobieganie praniu pieniędzy i ochronę inwestorów. Ustawa powinna zostać przyjęta jak najszybciej.

Potem pojawiły się wiadomości o Ledger Connect. Jest to oprogramowanie oparte na technologii blockchain, które ma rozpocząć testy w dziewięciu najważniejszych instytucjach finansowych na świecie (na przykład Barclays i Citigroup).

Oprogramowanie to jest wspierane przez IBM, którego reputacja w branży technologicznej wciąż jest znakomita, we współpracy z CLS, narzędziem do handlu walutami. Chociaż usługi te będą oparte na kryptowalutach i łańcuchach bloków, odbierają popyt od Bitcoin. Kolejną kwestią jest władza.

Wydobywanie bloków Bitcoin wymaga ogromnej ilości energii elektrycznej; Obecne szacunki wydają się wskazywać na fakt, że węzły wydobywcze Bitcoina zużywają tyle samo energii, co cały kraj Irlandia. Rządy również to zauważają i próbują sobie z tym poradzić.

W tej sprawie zacytowano rzecznika Departamentu Usług Publicznych stanu Nowy Jork:

„Firmy te zużywają nadzwyczajne ilości energii elektrycznej – zazwyczaj tysiące razy więcej energii elektrycznej, niż mógłby zużyć przeciętny klient indywidualny. Sama ilość zużywanej energii elektrycznej prowadzi do wyższych kosztów dla klientów w małych społecznościach z powodu ograniczonych dostaw taniej energii wodnej .

Tak więc Bitcoin wkracza w kryzys energetyczny w kopalniach i może to być kluczowy punkt w jego historii. Inną złą wiadomością dla Bitcoina było to, że Martti „Sirius Malmi, programista komputerowy, o którym uważa się, że współpracował z enigmatycznym (i wciąż nieznanym) twórcą Bitcoin, Satoshi Nakamoto, dołącza do zespołu programistów tworzących nowy zasób cyfrowy, który będzie się nazywać Axe.

Ale pomimo tych wyzwań, pojawiło się również wiele dobrych wiadomości zarówno dla Bitcoina, jak i wielu innych kryptowalut, więc przejrzyjmy również niektóre z nich. Amerykańska SEC (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd) analizuje możliwość zatwierdzenia nowego funduszu giełdowego bitcoin.

Ta inicjatywa wyszła od firm VanEck i SolidX i została złożona za pośrednictwem Rady Giełdy Chigaco. Decyzja ma zostać ogłoszona w tym miesiącu, ale SEC nie spieszy się, więc ostateczna decyzja i tak może potrwać kilka miesięcy.

Jeśli chodzi o inny temat, nowe badanie wykazało, że rynek inwestycyjny kryptowalut, zwłaszcza ten związany z Bitcoinem, wciąż ma dużo miejsca na rozwój.

Składał się z ankiety przeprowadzonej wśród kilku tysięcy amerykańskich inwestorów. Tylko dwa procent stwierdziło, że posiada Bitcoin, a nawet jeden procent nie ma go na swojej liście życzeń. Większość ankietowanych inwestorów w ogóle nie wyrażała zainteresowania kupnem Bitcoina, ale jedna czwarta wszystkich stwierdziła, że ​​są tym zafascynowani.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości o kryptowalutach, dołącz do naszego Telegramu!

Zastrzeżenie: tego artykułu nie należy traktować jako porady inwestycyjnej ani jej celem nie jest. Global Coin Report i / lub jego podmioty stowarzyszone, pracownicy, pisarze i podwykonawcy są inwestorami kryptowalutowymi i od czasu do czasu mogą, ale nie muszą, posiadać udziały w niektórych monetach lub tokenach, które obejmują. Przed zainwestowaniem w jakąkolwiek kryptowalutę przeprowadź własne dokładne badania i przeczytaj nasze pełne wyłączenie odpowiedzialności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy