Dlaczego APR Twojej karty kredytowej nie powinno mieć znaczenia

17 lutego 2021
Category: Najlepsze Karty

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Nie pozwól, aby powszechne nieporozumienie przekonało Cię do wybrania złej karty kredytowej.

Jeśli kiedykolwiek czytałeś o rzeczach, na które powinieneś zwrócić uwagę przed złożeniem wniosku o kartę kredytową, istnieje duża szansa, że ​​na liście znalazła się APR. Ta popularna rada wydaje się dość logiczna. RRSO karty kredytowej jest jej stopą procentową, a wystawca karty może obciążyć Cię tą stopą z dowolnego salda, którego nie spłacisz w terminie.

Ale jakkolwiek mądra ta rada brzmi, jest całkowicie błędna. APR nie jest czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupów kartą kredytową, chyba że specjalnie chcesz mieć kartę 0% wstępnej APR. Nie ubiegaj się o niewłaściwą kartę kredytową na podstawie złych informacji, zamiast tego dowiedz się, dlaczego RRSO karty kredytowej nie powinno mieć znaczenia.

Dlaczego APR karty kredytowej jest nieistotne

APR karty kredytowej nie jest ważną cechą, ponieważ nigdy nie powinieneś płacić żadnych odsetek od karty kredytowej. A jeśli nigdy nie płacisz odsetek, nie ma znaczenia, jakie jest oprocentowanie Twojej karty.

Najmądrzejszym sposobem korzystania z kart kredytowych jest spłata całego salda co miesiąc przed terminem płatności. Noszenie salda nie ma sensu, ponieważ zakupy będą kosztować więcej, gdy wystawca karty podejmie próbę naliczenia odsetek. A jeśli chcesz sfinansować duży wydatek, lepiej wybrać kredyt lub kartę 0% RRSO. Pożyczka będzie miała stałe spłaty, a także powinna mieć niższe oprocentowanie.

Głównym problemem związanym z wykorzystaniem APR do wybrania karty kredytowej jest to, że można wybrać mniej wartościową kartę wyłącznie ze względu na jej oprocentowanie. Wyobraź sobie, że porównujesz dwie karty kredytowe Rewards z następującymi funkcjami:

  • RRSO 9,99% i zwrot gotówki 1% przy każdym zakupie
  • 19,99% RRSO i 2% zwrotu gotówki przy każdym zakupie

Pierwsza karta może mieć znacznie niższy APR, ale przyniesie Ci o połowę mniejszą nagrodę. Jeśli masz pewność, że zawsze będziesz płacić cały rachunek z karty kredytowej, nie ma powodu, aby korzystać z tej pierwszej karty.

Wyjątek od reguły

Jest jedna sytuacja, w której RRSO karty kredytowej ma znaczenie, a dzieje się tak, gdy kupujesz kartę bez odsetek. Te karty mają 0% początkowej RRSO na zakupy, transfery salda lub jedno i drugie. RRSO 0% obowiązuje do końca okresu wstępnego, a następnie obowiązuje standardowa RRSO karty.

W takim przypadku powinieneś sprawdzić, czy 0% wstępna RRSO dotyczy odpowiedniego rodzaju transakcji. Jeśli chcesz spłacić duże zakupy przez kilka miesięcy lub dłużej, będziesz potrzebować karty kredytowej z początkową RRSO 0% przy zakupach. Jeśli masz dług, który chcesz refinansować i spłacić po niższej stopie procentowej, będziesz musiał kupić karty kredytowe typu transfer salda, które dają zerowe odsetki od przelewanych sald.

Nie skupiaj się na APR karty kredytowej

RRSO jest z pewnością ważne, gdy kupujesz pożyczkę osobistą lub kredyt hipoteczny, ponieważ będziesz płacić odsetki od nich bez względu na wszystko. To samo nie dotyczy karty kredytowej. Możesz i powinieneś unikać odsetek od kart kredytowych.

Jeśli jesteś w stanie to zrobić, możesz zignorować APR karty. Zamiast tego najlepsze karty kredytowe mają wiele cenniejszych funkcji, które możesz porównać, aby dowiedzieć się, która z nich pozwoli Ci zaoszczędzić najwięcej pieniędzy.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak dużej liczbie kart musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy