Czym zajmuje się specjalista ds. Modyfikacji pożyczki?

17 lutego 2021

Związane z

Kariery bankowe mają różne nisze, które są atrakcyjne dla różnych osób. Na przykład osoba, która lubi kontaktować się z ludźmi na poziomie społecznym, może cieszyć się pracą w lokalnym oddziale banku jako menedżer lub urzędnik ds. Pożyczek. Bardziej introwertyczna osoba może preferować pracę za kulisami jako księgowy lub jako administrator banku. Niedawne spadki na rynku pomogły stworzyć kolejną niszę – specjalizującą się w modyfikacjach kredytów. Osoby przyciągnięte tą karierą pracują jeden na jednego z klientami, próbując pomóc im rozwiązać problemy związane z finansami mieszkaniowymi.

Co oni robią

Właściciele domów, którzy nie są w stanie spłacić swoich miesięcznych rat kredytu hipotecznego, często muszą uciekać się do postępowania egzekucyjnego. W następstwie poważnego finansowego kryzysu mieszkaniowego rząd Stanów Zjednoczonych stworzył programy pomagające właścicielom domów w utrzymaniu domów, zamiast tracić je na skutek przejęcia. W większości tych programów stosuje się modyfikację kredytu, która polega na obniżeniu stóp procentowych i spłat kapitału w połączeniu ze wzrostem terminów płatności. Poruszanie się po tych programach jest często trudne, co doprowadziło do ewolucji specjalistów ds. Modyfikacji kredytów. Specjaliści współpracują z właścicielami domów, aby pomóc im zrozumieć programy i potrzeby. Sprawdzają również finanse właściciela domu, aby upewnić się, że modyfikacja kredytu jest dla niego najlepszą opcją.

Jak to robią

Specjaliści ds. Modyfikacji pożyczki działają jako łącznicy między właścicielem domu a pożyczkodawcą. Pomagają właścicielowi domu zebrać potrzebne dokumenty i przedstawić je w banku. Dokumenty służą jako dowód finansowy, że właściciel domu potrzebuje pomocy. Specjalista jest przeszkolony w zakresie określania potrzeb pożyczkodawcy i procesu, który musi wykonać właściciel domu. Specjalista pełni również rolę negocjatora między pożyczkodawcą a właścicielem domu do wynajęcia. Pożyczkodawcy nie chcą brać mniej pieniędzy, a właściciel domu nie chce stracić domu, więc specjalista pracuje nad rozwiązaniem, które będzie przyjemne dla obu stron. Specjalista ds. Modyfikacji jest jednocześnie nauczycielem, który podczas całego procesu edukuje właściciela domu o pożyczce.

Tam, gdzie pracują

Specjaliści ds. Modyfikacji pożyczek działają w różnych obszarach. Niektórzy pracują w kancelariach adwokackich, firmach hipotecznych, bankach i niezależnych agencjach. Niektórzy specjaliści ds. Modyfikacji współpracują z agencjami redukcji długów. Internet oferuje wiele ofert specjalistów ds. Modyfikacji pożyczek. Podobnie jak wiele rzeczy w Internecie, niektóre agencje nie są uprawnionymi specjalistami od modyfikacji. Pobierają opłaty od klientów, obiecując usługi, których nie można wykonać zgodnie z prawem. Skrupulatni specjaliści ds. Modyfikacji rejestrują się we właściwych agencjach stanowych, posiadają odpowiednie licencje dla stanu, w którym mieszkają, i nie wnoszą żadnych roszczeń naruszających prawo federalne i lokalne. Certyfikowanych specjalistów ds. Modyfikacji można znaleźć za pośrednictwem Narodowej Fundacji Doradztwa Kredytowego.

Jak zostać jednym

Specjaliści ds. Modyfikacji pożyczek zazwyczaj mają doświadczenie w pożyczkach – podobnie jak wielu z nich to byli i byli oficerami pożyczkowymi. Posiadanie doświadczenia w branży pożyczkowej pomaga przygotować się do przejścia do kariery specjalisty ds. Modyfikacji pożyczek. Wiele osób decyduje się zostać certyfikowanym specjalistą ds. Modyfikacji pożyczek, co zapewnia im wiarygodność i wyróżnienie w branży. Certyfikacja jest przyznawana po pomyślnym zdaniu egzaminu obejmującego modyfikację kredytu. Obecnie nie ma kursów w college’u zaprojektowanych specjalnie pod kątem modyfikacji pożyczek; jednak dyplom biznesowy daje solidne podstawy, na których można budować. Kursy modyfikacji pożyczki są prowadzone przez internetowe instytucje szkoleniowe i szkoły branżowe. Zainteresowani kandydaci powinni poświęcić trochę czasu na naukę i pracę w branży bankowej, szczególnie po stronie pożyczkowej,przed podjęciem decyzji o zmianie kredytu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy