Czy Bank of America podniesie dywidendę w 2020 roku?

17 lutego 2021
Category: Bank Of America

Dan Caplinger, Motley Fool

Nawet po ponad dziesięciu latach inwestorzy aż za dobrze pamiętają, jak straszny był kryzys finansowy. Ogromne banki, takie jak Bank of America (NYSE: BAC), znalazły się na skraju upadku i ostatecznie podjęły nadzwyczajne kroki, aby zapewnić, że globalny system finansowy nie przestanie po prostu całkowicie funkcjonować. W szczególności BofA doświadczyło ogromnego uderzenia w akcje spółki BofA i nawet teraz nadal nie udało jej się w pełni odzyskać strat po spadkach ceny akcji.

Inwestorzy w dywidendy również nie byli do końca zadowoleni z Bank of America. Pomimo dobrego odbicia w kwartalnych wypłatach, spółka nadal pozostaje daleko w tyle na poziomie sprzed kryzysu, jeśli chodzi o wielkość wypłat dywidend. Nie przeszkodziło to jednak bankowemu gigantowi w pracy nad pełnym powrotem, a poniżej przyjrzymy się bliżej, czy Bank of America będzie nadal zwiększał dywidendę w 2020 roku.

Statystyki dotyczące dywidend w Bank of America

Metryczny

Stat

ŹRÓDŁO DANYCH: YAHOO! FINANSE. OSTATNI WZROST ODNOSI SIĘ DO DATY EX-DYWIDENDY.

Próbuje odzyskać dawną chwałę dywidendy

Przed kryzysem finansowym Bank of America był gwiazdą wśród akcji dywidend. Jako arystokrata dywidendowy, BofA przez ćwierć wieku dostarczał co roku wzrost dywidendy. Przetrwał nawet trudne warunki, takie jak kryzys technologiczny w latach 2000-2002, i stał się większy i silniejszy. Do 2007 roku Bank of America płacił inwestorom 0,64 USD za akcję w każdym kwartale.

Jednak kryzys finansowy rzucił BofA na kolana. 50% redukcja wypłaty dywidendy okazała się dopiero początkiem, a Bank of America ostatecznie musiał obniżyć swoją wypłatę do zaledwie 0,01 dolara na akcję. Dywidenda została tam przez pięć długich lat.

Następnie w 2014 roku BofA w końcu uzyskał pozwolenie Rezerwy Federalnej na przesunięcie dywidendy aż do 0,05 USD na akcję. Nastąpiły roczne wzrosty, a ostatni wzrost do 0,18 USD na akcję na początku 2019 r. Oznaczał 20% wzrost w stosunku do poprzednich poziomów.

Czy Bank of America może zwiększyć dywidendę w 2020 roku?

Chociaż dywidendy w Bank of America wzrosły w ostatnich latach, bank naprawdę skoncentrował się na zwrocie kapitału akcjonariuszom poprzez odkup akcji. W połowie 2019 r.Bank of America zapowiedział, że zwróci inwestorom 37 miliardów dolarów, z czego prawie 31 miliardów dolarów będzie pochodzić z odkupienia akcji BofA. Dyrektorzy banków powiedzieli, że dywidenda będzie musiała mieć niższy priorytet, w dużej mierze dlatego, że bank nie chce ponownie zmniejszać wypłaty w przyszłości.

ŹRÓDŁO OBRAZU: BANK AMERYKI.

Fundamentalne perspektywy Bank of America wyglądają dobrze. Wzrost depozytów i kredytów pomógł ożywić segment bankowości konsumenckiej, a bankowość inwestycyjna okazała się wielkim zwycięzcą. Pomimo słabych przychodów z działalności handlowej, jakość aktywów Bank of America pozostała atrakcyjna. Nawet obawy przed możliwą recesją nie osłabiają entuzjazmu inwestorów dla bankowego giganta.

Większość inwestorów oczekuje wzrostu zysków o około 10% w przyszłym roku. To sugerowałoby, że wzrost o 0,02 dolara na akcję do 0,20 dolara na akcję co kwartał byłby zgodny z tym fundamentalnym wzrostem. Wzrost o 11% oznaczałby spowolnienie spowodowane niedawnym wzrostem dywidend, ale jest również bardziej prawdopodobne, że BofA może odbudować swoje osiągnięcia w zakresie doskonałości dywidend.

10 akcji, które lubimy bardziej niż Bank of America

Kiedy inwestujący geniusze David i Tom Gardner mają wskazówkę dotyczącą akcji, warto posłuchać. W końcu biuletyn, który publikują od ponad dziesięciu lat, Motley Fool Stock Advisor , potroił rynek. *

David i Tom właśnie ujawnili, co ich zdaniem to dziesięć najlepszych akcji, które inwestorzy mogą teraz kupić… a Bank of America nie był jednym z nich! Zgadza się – uważają, że te 10 akcji jest jeszcze lepszymi zakupami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy