Co to są zbliżeniowe karty kredytowe? A jak go zdobyć?

17 lutego 2021
Category: Zwrotu Gotówki

Przeciągnij, zanurz czy dotknij?

Być może w nadchodzących latach będziesz musiał częściej dokonywać wyboru.

Dzieje się tak, ponieważ oczekuje się, że technologia zbliżeniowa będzie wyposażona w ponad połowę wszystkich nowych dostaw kart kredytowych i debetowych do końca dekady , donosi The New York Times.

Ale jak działają te karty? Czy są bezpieczne? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, oraz nasze typy najlepszych dostępnych kart zbliżeniowych (więcej szczegółów poniżej).

Nasze ulubione zbliżeniowe karty kredytoweWskazówka poufnaMastercard stworzył narzędzie umożliwiające wyszukiwanie sprzedawców w Twojej okolicy, którzy akceptują płatności zbliżeniowe. Opracowano również podobne narzędzie, zwane ShopOpenings, które pokazuje firmy, które są obecnie otwarte, wraz z informacją, czy obsługują NFC (co oznacza, że ​​mogą przyjmować płatności zbliżeniowe).

Co to są zbliżeniowe karty kredytowe?

Chociaż było dużo szumu na temat zbliżeniowych kart kredytowych, technologia nie jest nowa.

Na przykład firma Mastercard wprowadziła karty zbliżeniowe już w 2003 r., A system tranzytowy w Chicago przyjął płatności zbliżeniowe w 2011 r. London Tube używa ich od 2014 r. Obecnie również sporo kart Visa i American Express jest zbliżeniowych. Znajdziesz również karty zbliżeniowe od Chase, Capital One, Discover i innych wydawców.

W ciągu ostatniej dekady karty zbliżeniowe stale zyskiwały na popularności w Kanadzie, Europie i Australii – i wreszcie zyskują popularność w Stanach Zjednoczonych. ABI Research, firma doradztwa rynkowego, przewiduje, że do 2022 roku na całym świecie będzie wydawanych 2,3 miliarda kart zbliżeniowych.

Karty wykorzystują technologię zbliżeniową zwaną NFC (komunikacja bliskiego zasięgu). Każda karta ma zbliżeniowy chip NFC i antenę radiową (RFID) , dlatego czasami nazywa się je również kartami kredytowymi RFID lub kartami kredytowymi z chipem RFID.

Robiąc zakupy kartą zbliżeniową, machasz nią nad terminalem, a Twoja karta korzysta z częstotliwości radiowych i jednorazowego kodu do sfinalizowania transakcji. Nie ma potrzeby przesuwania, podpisywania ani zanurzania. Nadal będziesz otrzymywać te same nagrody z karty kredytowej, co normalnie za zakup.

Cały proces „dotknij i idź zajmuje kilka sekund, co czyni go nieskończenie szybszym niż karty chipowe EMV. Dlatego karty zbliżeniowe są idealne do szybkich transakcji, na przykład w kolejce w kawiarni lub w autobusie miejskim.

Wskazówka poufnaCyfrowe karty kredytowe lub portfele cyfrowe, takie jak Apple Pay, Google Pay (dawniej Android Pay) lub Samsung Pay, używają tej samej technologii, co zbliżeniowe karty kredytowe do płatności mobilnych. Zanim użyjesz telefonu lub urządzenia do noszenia przy kasie, musisz pobrać lub skonfigurować odpowiednią usługę „dotknij i zapłać dla swojego urządzenia.

Czy zbliżeniowe karty kredytowe są bezpieczne?

Chociaż NYT twierdzi, że karty zbliżeniowe są „znacznie bezpieczniejsze niż karty z paskiem magnetycznym, nadal mają one pewne słabości, o których powinieneś wiedzieć.

Największym problemem są odpieniacze RFID, które wykorzystują własne czytniki NFC do kradzieży danych z kart zbliżeniowych. Może się to zdarzyć na ruchliwych ulicach miast lub w zatłoczonych metrze, kiedy złodzieje mogą podejść blisko, nie zwracając zbytniej uwagi.

Chociaż dużo się mówi o tym potencjalnym zagrożeniu, niektórzy eksperci twierdzą, że jest przesadzony. Jeden z nich powiedział NPR, że większość złodziei uznałaby skradanie się z RFID za stratę czasu, ponieważ znacznie łatwiej jest przejść do trybu online i kupić „tysiące numerów kart kredytowych naraz.

Jeśli martwisz się, możesz kupić portfel blokujący RFID lub owinąć swoją kartę kawałkiem folii aluminiowej.

Jednak najważniejszym krokiem jest normalne monitorowanie aktywności karty. Zdecydowana większość kart kredytowych, w tym karty kredytowe typu tap, jest objęta gwarancją zerowej odpowiedzialności. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić miesięczne wyciągi i raporty kredytowe oraz powiadomić emitenta, jeśli zauważysz nierozpoznane zakupy.

Weź również pod uwagę fakt, że większość wydawców ustala limity dotyczące zbliżeniowych transakcji kartami – zwykle od 50 do 100 USD. Po osiągnięciu tej kwoty musisz podpisać kontrakt.

Płatności zbliżeniowe i zbliżeniowe karty kredytowe

Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na zbliżeniowe karty kredytowe, prawdopodobnie słyszałeś również termin „płatności zbliżeniowe. Te dwa pomysły są ze sobą nierozerwalnie związane, ale warto zauważyć, że zbliżeniowe karty kredytowe to tylko jedna z form płatności zbliżeniowych.

Płatności zbliżeniowe: definicja i historiaPłatności zbliżeniowe to w zasadzie każdy rodzaj płatności, który nie wymaga fizycznego kontaktu – oznacza to brak przeciągnięcia paska magnetycznego i bez wkładania chipa.

Ten rodzaj technologii istnieje już od dziesięcioleci – w Seulu w 1995 roku wprowadzono zbliżeniową kartę płatniczą dla autobusów, a firma Mobil wprowadziła późno Speedpass, który umożliwiał klientom płacenie za benzynę za pomocą zbliżeniowego breloka do kluczy z pieniędzmi . lata 90. Od tamtej pory jednak zaszła długa droga.

Bezstykowe karty kredytowe to jeden z rodzajów płatności zbliżeniowych, ale technologię zbliżeniową typu „dotknij i zapłać można również wbudować w urządzenia takie jak telefony i zegarki. Wiele nowoczesnych technologii zbliżeniowych obejmuje portfele cyfrowe, takie jak Google Pay i Apple Pay.

Podobnie jak anteny RFID używane w bezstykowych kartach kredytowych, urządzenia takie jak smartfony wykorzystują technologię NFC, która współdziała z terminalem płatniczym.

Którzy amerykańscy wydawcy oferują karty zbliżeniowe?

Aby sprawdzić, czy karta obsługuje technologię płatności zbliżeniowych, poszukaj symbolu przypominającego falę lub pola z przodu lub z tyłu.

Karta American Express® Gold Card (recenzja) obsługuje technologię zbliżeniową.

Możesz również zadzwonić do wystawcy karty kredytowej, aby sprawdzić, czy dostępne są karty zbliżeniowe – czasami banki wyślą zaktualizowaną wersję, jeśli o to poprosisz.

Oto stanowiska niektórych głównych wydawców kart kredytowych:

 • American Express twierdzi, że technologia zbliżeniowa jest dostępna na „większości jej kart osobistych, a także na wybranych wizytówkach.
 • Bank of America rozpoczął program pilotażowy w połowie 2019 r., W ramach którego wysyłał zbliżeniowe karty kredytowe i debetowe do posiadaczy kart konsumenckich w regionach Nowego Jorku, Bostonu i San Francisco, próbując promować masową adopcję. Capital One oferuje szereg bezstykowych kart kredytowych (patrz poniżej). Chase zacznie wysyłać karty zbliżeniowe pod koniec 2018 i na początku 2019 roku. Otrzymasz je przy składaniu wniosku o nową lub odnowieniu istniejącej karty. Discover oferowało karty zbliżeniowe, a od grudnia 2019 r. Zaczęło je ponownie wprowadzać.

  Cześć Susan! Dzięki, że wpadłeś. Kwalifikujące się typy produktów to:

  Venture (plastik, nie metal)

  Venture One

  Quicksilver (nie Quicksilver One)

  Karta

  smakowa SavorOne

  Należy pamiętać, że na koncie musi istnieć opcja obsługi zbliżeniowej. ^ ALEW

  A gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe? Coraz więcej punktów sprzedaży detalicznej, w tym McDonald’s, Starbucks, Subway, Trader Joe’s, Aldi, Walgreens i Whole Foods. Wystarczy poszukać symbolu płatności zbliżeniowej w terminalu w punkcie sprzedaży lub przejrzeć przeszukiwalną bazę danych sprzedawców zbliżeniowych Mastercard.

  Wskazówka poufnaNie martw się, jeśli sprzedawca nie ma systemu płatności zbliżeniowych. Karty zbliżeniowe to zwykłe karty kredytowe, tylko z bardziej zaawansowaną technologią. Możesz więc z nich korzystać wszędzie tam, gdzie jest akceptowana Twoja karta, w tym przez Internet lub przez telefon. A jeśli podpiszesz zakup, nie będziesz mieć limitu transakcji w wysokości 50–100 USD, który miałbyś przy płatności stuknięciem.

  Jakie są najlepsze zbliżeniowe karty kredytowe?

  Ze względu na niskie limity transakcji podczas korzystania z funkcji zbliżeniowej, stukanie i ruszanie sprawdza się najlepiej w przypadku niewielkich zakupów w miejscach takich jak stacje benzynowe, sklepy spożywcze i restauracje. Możesz nie widzieć logo zbliżeniowego na zdjęciach tych kart poniżej , ale są one dostępne w technologii zbliżeniowej.

  Mając to na uwadze, oto kilka kart kredytowych, które zapewniają solidne nagrody w tych kategoriach – i które również obsługują technologię zbliżeniową:

  Karta kredytowa Capital One® Quicksilver® Cash RewardsDetaleInformacje związane z kartą kredytową Capital One® Quicksilver® Cash Rewards zostały zebrane przez Credit Card Insider i nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez emitenta lub dostawcę tego produktu.

  Najważniejsze funkcje i warunki
 • Opłata roczna: 0 USD
 • Bonus wprowadzający: 150 $ za wydanie 500 $ w ciągu pierwszych 3 miesięcy po otwarciu konta Nagrody: 1,5% zwrotu gotówki za wszystkie zakupy Korzyści: brak opłat za transakcje zagraniczne APR zakupu i przeniesienia salda: 0% przez 15 miesięcy, a następnie 15,49% – 25,49% (zmienna)Podobnie jak Chase Freedom Unlimited, ta karta oferuje 1,5% zwrotu gotówki przy każdym zakupie każdego dnia. Jednak w przeciwieństwie do Freedom Unlimited nie pobiera opłat za transakcje zagraniczne, co czyni go dobrym wyborem do podróży międzynarodowych.

  Karta kredytowa Capital One® SavorOne® Cash RewardsDetaleInformacje związane z kartą kredytową Capital One® SavorOne® Cash Rewards zostały zebrane przez Credit Card Insider i nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wystawcę lub dostawcę tego produktu.

  Najważniejsze funkcje i warunki
 • Opłata roczna: 0 USD
 • Bonus wprowadzający: zwrot gotówki w wysokości 150 $ za wydanie 500 $ w ciągu pierwszych 3 miesięcy Nagrody:
  • 3% zwrotu gotówki na posiłki i rozrywkę
  • 2% zwrotu gotówki w sklepach spożywczych1% zwrotu gotówki za wszystko inne Korzyści: brak opłat za transakcje zagraniczne APR zakupu i przeniesienia salda: 0% przez 15 miesięcy, a następnie 15,49% – 25,49% (zmienna)Dzięki tej karcie dla smakoszy otrzymasz hojną kwotę zwrotu pieniędzy z rachunków w restauracji, chociaż stawka za artykuły spożywcze nie jest tak konkurencyjna (ale te wydatki są idealne do transakcji zbliżeniowych!).

   Karta Blue Cash Everyday® od American ExpressDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

  • NAJWAŻNIEJSZE
  • Uzyskaj środki w wysokości 200 USD po wydaniu 1000 USD na zakupy przy użyciu nowej karty w ciągu pierwszych 3 miesięcy.
  • 3% Cash Back w amerykańskich supermarketach (do 6000 $ rocznie w zakupach, a następnie 1%).2% zwrotu gotówki na stacjach benzynowych w USA oraz w wybranych domach towarowych w USA.1% zwrotu gotówki przy innych zakupach.Niska początkowa RRSO: 0% przez 15 miesięcy na zakupy od daty otwarcia konta, następnie zmienna stopa, 13,99% do 23,99%.Plan It® daje możliwość wyboru zakupów o wartości 100 USD lub więcej, aby podzielić je na miesięczne płatności ze stałą opłatą i bez odsetek.Zwrot gotówki jest otrzymywany w postaci nagród w dolarach, które można wymienić na kredyty na wyciągach.Brak opłaty rocznej.Obowiązują warunki.American Express jest ogłoszeniodawcą Insider kart kredytowych.

   Najważniejsze funkcje i warunki
  • Opłata roczna: 0 USD
  • Premia wprowadzająca: 200 USD kredytu na wyciągu za wydanie 1000 USD w ciągu pierwszych 3 miesięcy Nagrody:
   • 3% zwrotu gotówki w supermarketach w USA (do 6000 USD rocznie, a następnie 1%)
   • 2% zwrotu gotówki na stacjach benzynowych w USA i wybranych domach towarowych w USA1% zwrotu gotówki za wszystko inne Zakup APR: 0% przez 15 miesięcy, następnie 13,99% – 23,99% ZmiennaTa karta trafia do odpowiednich kategorii zbliżeniowych: supermarkety w USA i stacje benzynowe w USA, chociaż jesteś ograniczony do sprzedawców w USA. Ulepszoną ofertą jest karta Blue Cash Preferred® firmy American Express (Recenzja), która ma roczną opłatę w wysokości 95 USD, 0 USD w pierwszym roku (stawki i opłaty) – ale zapewnia 6% zwrotu gotówki w amerykańskich supermarketach (do 6000 USD rocznie , a następnie 1%) oraz w wybranych amerykańskich usługach transmisji strumieniowej, a także 3% na zakupy i tranzyt na stacjach benzynowych w USA. Tak więc, w zależności od tego, ile wydasz w tych kategoriach, nagrody mogą zrównoważyć roczną opłatę.

    Karta American Express® GoldDetalebezpiecznie na stronie internetowej emitenta

   • NAJWAŻNIEJSZE
   • Zdobądź 35 000 punktów Membership Rewards® po wydaniu 4 000 USD na kwalifikujące się zakupy nową kartą w ciągu pierwszych 3 miesięcy.
   • Zdobądź 4X Membership Rewards® Points w restauracjach na całym świecie, w tym na wynos i dostawę.Zdobądź 4X punktów Membership Rewards® w supermarketach w USA (do 25 000 USD w roku kalendarzowym na zakupy, a następnie 1X).Zdobądź 3X punkty Membership Rewards® za loty zarezerwowane bezpośrednio w liniach lotniczych lub na amextravel.com.Kredyt na posiłki o wartości 120 USD: zarabiaj do 10 USD miesięcznie na wyciągu, płacąc złotą kartą w Grubhub, Seamless, The Cheesecake Factory, Ruth’s Chris Steak House, Boxed i uczestniczących w programie Shake Shack. Może to oznaczać roczne oszczędności do 120 USD. Wymagana rejestracja.Zwrot opłaty lotniczej w wysokości 100 USD: do 100 USD na wyciągu w ciągu roku kalendarzowego na wypadek nieprzewidzianych opłat w jednej wybranej kwalifikującej się linii lotniczej.Brak opłat za transakcje zagraniczne.Opłata roczna wynosi 250 USD.Obowiązują warunki.American Express jest ogłoszeniodawcą Insider kart kredytowych.

    Najważniejsze funkcje i warunki
   • Opłata roczna: 250 USD
   • Bonus wprowadzający: 35 000 punktów bonusowych za wydanie 4 000 USD w ciągu pierwszych 3 miesięcy Nagrody:
    • 4X punktów Membership Rewards za dolara w restauracjach na całym świecie
    • 4 razy więcej punktów w supermarketach w USA (zakupy do 25 000 USD w roku kalendarzowym, a następnie 1 razy)3 razy więcej punktów za loty zarezerwowane bezpośrednio przez linie lotnicze lub na amextravel.com Korzyści: 120 USD rocznego kredytu na posiłki w wybranych restauracjach (10 USD miesięcznie), 100 USD rocznej opłaty za linie lotnicze, brak opłat za transakcje zagraniczneDzięki dużym nagrodom w restauracjach na całym świecie, supermarketach w USA i lotom, a także kilku przywilejom, ta karta jest dobrym wyborem dla podróżnych. Otrzymasz także roczny kredyt na posiłki w wysokości 120 USD w wybranych restauracjach w wysokości 10 USD miesięcznie.

     Czy karty zbliżeniowe to przyszłość?

     Ostatnim razem, gdy karty zbliżeniowe pojawiły się na rynku amerykańskim, nie odniosły dużego sukcesu.

     Ale tym razem – przy coraz większej liczbie sprzedawców wskakujących na pokład i coraz większej liczbie konsumentów korzystających z cyfrowych metod płatności – domyślalibyśmy się, że zostaną.

     Przygotuj się więc na dotknięcie, zapłatę i wyruszanie w wesołą drogę.

     Gotowy na znalezienie idealnej nowej karty kredytowej, zbliżeniowej czy nie? Sprawdź nasze propozycje najlepszych kart kredytowych w różnych kategoriach.

     Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty American Express® Gold, kliknij tutaj.

     Aby uzyskać informacje na temat stawek i opłat za kartę Blue Cash Preferred® od American Express, kliknij tutaj.

     Aby zapoznać się z cenami i opłatami za kartę Blue Cash Everyday® od American Express, kliknij tutaj.

     Dzięki zbliżeniowym kartom kredytowym możesz płacić „dotknij – to szybkie i łatwe. Technologia nie jest uniwersalna w USA, ale kilku znanych amerykańskich wydawców oferuje obecnie karty zbliżeniowe.

     Insider karty kredytowej otrzymuje wynagrodzenie od reklamodawców, których produkty mogą być wymienione na tej stronie. Relacje z reklamodawcami nie wpływają na oceny kart. Partnerzy reklamowi nie edytują ani nie promują naszych treści redakcyjnych. Treść jest dokładna zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie publikacji. Więcej informacji znajdziesz w naszych Wskazówkach redakcyjnych.

     Informacje związane z kartą kredytową Capital One® Quicksilver® Cash Rewards i kartą kredytową Capital One® SavorOne® Cash Rewards zostały zebrane przez Credit Card Insider i nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wystawcę lub dostawcę tych produktów.

     Czy masz korektę, wskazówkę lub sugestię dotyczącą nowego posta? Skontaktuj się z nami tutaj.

     Poniższe odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawców bankowych. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawców bankowych. Nie jest obowiązkiem reklamodawców banku zapewnienie dokładności wszystkich postów i / lub odpowiedzi na pytania.

     2020 Credit Card Insider

     UJAWNIENIE REKLAMODAWCY: Credit Card Insider to niezależna witryna wspierana przez reklamy. Credit Card Insider otrzymuje wynagrodzenie od niektórych wydawców kart kredytowych jako reklamodawców. Relacje z reklamodawcami nie mają wpływu na oceny kart ani nasze najlepsze oferty kart. Credit Card Insider nie przejrzał wszystkich dostępnych na rynku ofert kart kredytowych. Treści nie są dostarczane ani zamawiane przez żadnych wydawców kart kredytowych. Podejmowane są uzasadnione wysiłki, aby zachować dokładne informacje, chociaż wszystkie informacje dotyczące karty kredytowej są przedstawiane bez gwarancji. Po kliknięciu dowolnego przycisku „Zastosuj teraz emitent przedstawi najbardziej aktualne warunki, stawki i informacje o opłatach. Credit Card Insider nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. Insider kart kredytowych i CardRatings mogą otrzymać prowizję od wydawców kart.

     UJAWNIENIE OD REDAKCJI: Treści redakcyjne na tej stronie nie są dostarczane przez firmy, których produkty są prezentowane. Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub oceny przedstawione tutaj należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez Reklamodawcę.

     WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: Wszystkie informacje zamieszczone w tej witrynie były aktualne w momencie jej pierwszej publikacji. Dołożono wszelkich starań, aby treść była aktualna i dokładna. Jednak Insider kart kredytowych nie gwarantuje dokładności ani kompletności dostarczonych informacji. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wymienionych produktów, odwiedź witrynę banku lub emitenta.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy