Co to jest zamknięta pożyczka pod zastaw domu?

17 lutego 2021

Rodzaje pożyczek pod zastaw domu

Gdy pożyczkobiorca otrzymuje kwotę ryczałtową z pożyczki pod zastaw domu, jest to określane jako pożyczka pod zastaw domu zamkniętego. Kontrastuje to z linią kredytową pod zastaw domu, w której ma on prawo do pobrania kwoty do wysokości całkowitej wartości swojej linii kredytowej. Zamknięta pożyczka pod zastaw domu jest często wypisywana na 15 lat, może mieć stałą stopę procentową i wymaga, aby pożyczkobiorca dokonywał miesięcznych spłat do czasu spłaty pożyczki. Pożyczki te są uważane za tradycyjne drugie kredyty hipoteczne.

Funkcjonować

Jeśli jesteś właścicielem domu i zgromadziłeś wystarczający kapitał, pożyczka pod zastaw domu zamkniętego może zapewnić Ci potrzebną gotówkę, zapewniając jednocześnie szereg korzyści. Po pierwsze, oprocentowanie, które zapłacisz, jest znacznie niższe niż odsetki pobierane od kart kredytowych lub pożyczki osobistej. Co więcej, w większości przypadków odsetki, które płacisz, można odliczyć od podatku, chociaż powinieneś sprawdzić to u swojego doradcy podatkowego. Wreszcie możesz wybrać, kiedy chcesz wykorzystać pieniądze, ponieważ wpływy z kredytu możesz umieścić na koncie oszczędnościowym, aby uzyskać odsetki. W większości przypadków możesz zdecydować, kiedy pożyczka zostanie spłacona w całości.

Rozważania

Przed zaciągnięciem pożyczki pod zastaw domu pod zastaw domu należy zrozumieć niektóre z jej wad. Po pierwsze, ryzykujesz utratę domu, jeśli nie będziesz w stanie refinansować pożyczki lub będziesz miał trudności ze spłatą pożyczki. Pożyczka pod zastaw domu zamkniętego jest zabezpieczona przez Twój dom jako zabezpieczenie. A jeśli spóźnisz się z płatnościami o 60 do 90 dni, pożyczkodawca może zostać zmuszony do zajęcia domu. Ponadto, jeśli wybrałeś pożyczkę o zmiennej stopie procentowej, powinieneś mieć świadomość, że Twoje miesięczne raty wzrosną wraz ze wzrostem stóp procentowych. Wreszcie koszt zamknięcia pożyczki może być znaczny, więc mądrze będzie wiedzieć, jakie one będą, zanim zaciągniesz pożyczkę tego typu.

Kwota pożyczki pod zastaw nieruchomości mieszkaniowej jest funkcją zarówno wartości domu, jak i polityki pożyczkodawcy. Na przykład wiele banków pożyczy Ci do 85 procent oszacowanej wartości Twojego domu, pomniejszonej o kwotę innych pożyczek zabezpieczonych przez Twój dom. Oczywiście dzieje się tak po tym, jak jesteś zadowolony ze swojej historii kredytowej i zdolności do spłaty pożyczki.

Ostrzeżenie

Zdarzały się przypadki, w których kapitał własny domu dramatycznie wzrósł i zwabił właścicieli domów do skorzystania z nich, zaciągając pożyczki pod zastaw domu. W niektórych przypadkach robili to więcej niż raz, albo refinansując swoje domy, albo pożyczając dodatkowe kwoty w ramach zamkniętych pożyczek pod zastaw domów z kolejnymi zastawami. Potem wartość domów gwałtownie spadła i wielu z tych kredytobiorców było winnych więcej, niż były warte ich domy. Jednocześnie wielu kredytobiorców straciło pracę i nie było w stanie uchronić swoich domów przed przejęciem.

Zapobieganie / rozwiązanie

W żadnym wypadku nie należy myśleć o przychodach z zamkniętej pożyczki pod zastaw domu jako o „znalezionych pieniądzach. Upewnij się, że poważnie wykorzystujesz pieniądze, zanim zaoferujesz swój dom jako zabezpieczenie. Porównaj również pożyczki, zanim zdecydujesz się na jednego pożyczkodawcę z innym, ponieważ podpisując swoje nazwisko na dokumentach, zobowiązujesz się do ich przestrzegania. Na przykład, jeśli Twoja pożyczka pod zastaw domu pod zastaw domu ma zmienną stopę procentową, upewnij się, że wiesz, jak często i o ile możesz zwiększyć swoje płatności.

Bill Herrfeldt specjalizuje się w finansach, sporcie i potrzebach osób na emeryturze i był publikowany w ogólnokrajowych wydaniach „Erickson Tribune, „Washington Post i „Arizona Republic. Ukończył University of Louisville.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy