Co to jest pożyczka niezabezpieczona?

17 lutego 2021
Category: Mieć Pewność

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł podejmować pewne decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 19 grudnia 2019 /
 • 6 min czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajPożyczki niezabezpieczone to pożyczki, które nie wymagają zatwierdzenia zabezpieczenia pożyczki. Pożyczkodawca sprawdzi Twoją zdolność kredytową i rozważy kilka innych czynników, takich jak dochód, oszczędności i zadłużenie, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

  Ponieważ pożyczkodawca podejmuje większe ryzyko, gdy pożyczka nie jest zabezpieczona zabezpieczeniem, może pobierać wyższe stopy procentowe i wymagać dobrego lub doskonałego kredytu.

  Oto, co należy wiedzieć o pożyczkach bez zabezpieczenia przed złożeniem wniosku.

  Rodzaje pożyczek niezabezpieczonych

  Porównanie rodzajów pożyczek może pomóc Ci dowiedzieć się, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Oto najczęstsze rodzaje pożyczek niezabezpieczonych.

  Pożyczki osobisteMożesz zdecydować się na pożyczkę osobistą, czyli ryczałtową kwotę pożyczoną od instytucji finansowej, którą spłacasz wraz z odsetkami, w stałych miesięcznych ratach. Niezabezpieczone pożyczki osobiste mogą być wykorzystywane do wielu celów, takich jak konsolidacja zadłużenia, opłacenie wakacji lub finansowanie projektu remontu domu.

  Uzyskaj wstępną kwalifikacjęPożyczki odnawialneKredyt odnawialny ma limit kredytowy. Bank zatwierdzi pożyczkobiorcę na określoną kwotę, którą można wydać, spłacić i ponownie wykorzystać. Karty kredytowe i osobiste linie kredytowe to przykłady odnawialnych pożyczek niezabezpieczonych. Wadą jest to, że stopa procentowa może być zmienna, co oznacza, że ​​może się zmieniać w czasie.

  Kredyty studenckiePożyczki studenckie są również uznawane za pożyczki niezabezpieczone. Dostępne za pośrednictwem rządu federalnego lub prywatnych pożyczkodawców, służą do opłacania kwalifikowanych wydatków na edukację.

  Chociaż te niezabezpieczone pożyczki i linie kredytowe są gwarantowane tylko przez Twoją obietnicę spłaty, pożyczkodawca nadal ma prawo regresu, jeśli nie dokonasz płatności. Pożyczkodawca może wysłać Twoje konto do agencji windykacyjnej, pozwać Cię do sądu w celu zajęcia zarobków i zgłosić opóźnienia w płatnościach do biur kredytowych. Działania te najprawdopodobniej spowodują spadek wyników kredytowych.

  Kto powinien otrzymać niezabezpieczoną pożyczkę?

  Jeśli potrzebujesz pieniędzy, ale nie czujesz się komfortowo w celu zabezpieczenia pożyczki, pożyczka niezabezpieczona może być dobrą opcją. Tradycyjna pożyczka jest najlepsza dla osób, które mają określony cel na fundusze, na przykład konsolidację zadłużenia, natomiast linia kredytowa jest lepsza dla osób, które nie wiedzą, ile będą potrzebować i kiedy. Pamiętaj o tym: zaciąganie niepotrzebnych długów może nadwyrężyć Twoje finanse, więc upewnij się, że potrzebujesz pieniędzy przed złożeniem wniosku o pożyczkę.

  Zwykle potrzebujesz dobrego kredytu, aby zakwalifikować się do niezabezpieczonej pożyczki osobistej, ponieważ pożyczkodawca podejmuje większe ryzyko. Możesz sprawdzić swój kredyt przed złożeniem wniosku, aby sprawdzić, czy wymaga on trochę pracy.

  Rodzaje pożyczkodawców oferujących pożyczki bez zabezpieczenia

  O niezabezpieczoną pożyczkę możesz ubiegać się w wielu różnych instytucjach finansowych.

  • Banki: jeśli osobista obsługa klienta jest dla Ciebie ważna, ten typ tradycyjnego pożyczkodawcy może być dobrym rozwiązaniem. Możesz również kwalifikować się do zniżki na relacje z klientami, jeśli masz już konto w banku. Podczas gdy wiele większych głównych banków ogranicza swoje niezabezpieczone opcje pożyczek osobistych, kilka nadal je oferuje. Sprawdź Citibank, Discover i Wells Fargo pod kątem niezabezpieczonych pożyczek osobistych lub zapytaj w lokalnym banku społecznym. Ponadto większość banków oferuje niezabezpieczone karty kredytowe.
  • Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe: Jeśli jesteś już członkiem spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, zapytaj o jej niezabezpieczone opcje pożyczki. Spółdzielcze kasy pożyczkowe zazwyczaj oferują niższe oprocentowanie i bardziej elastyczne warunki spłaty niezabezpieczonych kart kredytowych i niezabezpieczonych pożyczek osobistych. Jednak kwoty pożyczek mogą być mniejsze w tych instytucjach finansowych. Pożyczkodawcy online: Możesz ubiegać się o niezabezpieczoną pożyczkę osobistą od wielu różnych pożyczkodawców internetowych. Mogą oferować wyższe kwoty pożyczki i finansowanie tego samego dnia, a niektórzy są skłonni pracować z osobami o niższej ocenie kredytowej, ale mogą mieć wyższe stopy procentowe niż inne rodzaje instytucji finansowych. Pożyczkodawcy typu peer-to-peer: Podobnie jak pożyczkodawcy internetowi, pożyczkodawcy typu peer-to-peer działają online. Kiedy ubiegasz się o niezabezpieczoną pożyczkę osobistą, inwestor indywidualny sfinansuje ją zamiast banku. Ten typ pożyczkodawcy może oferować niższe stopy procentowe i mniej rygorystyczne wymagania kwalifikacyjne.Proces zatwierdzania niezabezpieczonej pożyczki

   Aby ograniczyć ryzyko, pożyczkodawcy chcą mieć pewność, że spłacisz pożyczkę. Pożyczkodawca mierzy to ryzyko, sprawdzając kilka czynników, więc może zapytać o poniższe informacje, gdy będziesz ubiegać się o pożyczkę niezabezpieczoną (i dostosuj warunki do twoich odpowiedzi).

   Twój kredytPożyczkodawcy sprawdzają Twoje raporty kredytowe, aby zobaczyć, jak zarządzałeś pożyczkami i kartami kredytowymi w przeszłości. Ogólnie rzecz biorąc, szukają ugruntowanej historii odpowiedzialnego wykorzystywania kredytów (zazwyczaj jeden lub więcej lat), terminowych płatności, niskiego salda kart kredytowych i różnych typów kont. Sprawdzą również Twoje wyniki kredytowe, które są obliczane na podstawie informacji zawartych w raportach kredytowych. Konsumenci z oceną kredytową około 700 lub wyższą zwykle kwalifikują się do uzyskania najlepszych stóp procentowych.

   Twój przychódŚwiadomość, że masz środki na wypełnienie swoich zobowiązań finansowych, w tym spłatę pożyczki, obniża ryzyko pożyczkodawcy. Pożyczkodawca może poprosić o okazanie dowodu stabilnego, wystarczającego dochodu, takiego jak aktualny odcinek wypłaty.

   Twój stosunek zadłużenia do dochodówPożyczkodawcy używają tej liczby do mierzenia zdolności do spłaty pożyczki. Aby uzyskać tę liczbę, zsumuj wszystkie miesięczne spłaty zadłużenia i podziel przez miesięczny dochód brutto. Na przykład, jeśli masz spłaty zadłużenia o wartości 500 USD i dochód 2000 USD każdego miesiąca, Twój DTI wynosi 500 USD / 2000 USD = 0,25 lub 25%. Im niższy współczynnik, tym lepiej. Każdy pożyczkodawca będzie miał inne wymagania dotyczące Twojego DTI.

   MajątekChociaż niezabezpieczone pożyczki nie wymagają zabezpieczenia, pożyczkodawca może chcieć wiedzieć, że masz oszczędności. Wiedzą, że jest mniej prawdopodobne, że przegapisz spłatę pożyczki, jeśli jesteś przygotowany na pokrycie kryzysowych sytuacji finansowych.

   Kupowanie niezabezpieczonej pożyczki

   Chociaż niezabezpieczone pożyczki mogą być dobrą opcją dla niektórych osób, jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów.

   Stopy procentoweTyle płacisz za możliwość pożyczenia pieniędzy. Oprocentowanie niezabezpieczonych pożyczek waha się od około 4 do 36 procent, w zależności od pożyczkodawcy, zdolności kredytowej i innych czynników. Ponieważ pożyczkodawca podejmuje większe ryzyko, gdy pożyczka nie jest zabezpieczona, oprocentowanie pożyczki niezabezpieczonej jest zwykle wyższe niż pożyczki zabezpieczonej.

   Opłaty początkoweNiektórzy pożyczkodawcy pobierają te opłaty z góry za przetworzenie nowej pożyczki. Wahają się od około 1 procent do 6 procent kwoty pożyczki i mogą odejmować od wpływów z pożyczki. Na przykład pożyczka w wysokości 1000 USD z 3-procentową opłatą za udzielenie kredytu kosztowałaby 30 USD, a Ty otrzymałeś 970 USD.

   Opłaty za opóźnienieNiektórzy pożyczkodawcy pobierają opłatę, jeśli dokonasz opóźnionej płatności lub całkowicie ją przegapisz. Kara jest podwójna, ponieważ Twój kredyt może również ucierpieć w wyniku braku lub opóźnień w płatnościach. Możesz uniknąć opłat za opóźnienia, płacąc miesięczny rachunek zawsze na czas.

   Opłaty z góryChociaż spłata zadłużenia jest zawsze dobra, niektórzy pożyczkodawcy pobierają opłatę, jeśli całkowicie spłacisz pożyczkę przed upływem zaplanowanego okresu. To dlatego, że pożyczkodawca liczy na odsetki od Twoich płatności. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę niezabezpieczoną sprawdź, czy pożyczkodawca nalicza karę za przedpłatę.

   Jak ubiegać się o pożyczkę bez zabezpieczenia

   Jeśli niezabezpieczona pożyczka jest dla Ciebie odpowiednia, zacznij od zapoznania się z warunkami pożyczki w kilku bankach, spółdzielczych kasach pożyczkowych i pożyczkodawcach internetowych. Porównaj stopy procentowe, opłaty, warunki i kwoty pożyczki oraz specjalne funkcje oferowane przez pożyczkodawcę. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę możesz sprawdzić, do jakich pożyczek kwalifikujesz się wstępnie.

   Po znalezieniu odpowiedniego dopasowania wypełniasz wniosek i czekasz na zatwierdzenie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy