Co to jest pożyczka FHA?

17 lutego 2021
Category: Ocena Kredytowa

Zawartość

 • Co to jest pożyczka FHA?
 • Jak działają pożyczki FHA?Zalety i wady pożyczki FHAPożyczki: FHA vs konwencjonalnePożyczka FHA to kredyt hipoteczny ubezpieczony przez rząd federalny za pośrednictwem Federal Housing Administration (FHA). FHA jest częścią Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD), który określa zasady i wymagania programu. Pełna nazwa programu to HUD 203 (b) Mortgage Insurance Program, chociaż ten rodzaj pożyczki hipotecznej jest powszechnie znany jako pożyczka FHA.

  Wielu nabywców domów, którzy mogą nie kwalifikować się do tradycyjnego kredytu hipotecznego, uważa pożyczki FHA za szczególnie atrakcyjne. Kwalifikujący się pożyczkobiorcy mogą odliczyć zaledwie 3,5 procent ceny zakupu domu lub wyceny, w zależności od tego, która z nich jest niższa. Konwencjonalne lub zwykłe kredyty mieszkaniowe często wymagają znacznie większych zaliczek.

  Co oznacza FHA?

  FHA oznacza Federal Housing Administration. Federal House Administration to federalna agencja utworzona w 1934 roku, której celem jest stymulowanie rynku mieszkaniowego poprzez udzielanie przystępnych kredytów mieszkaniowych.

  Jak działają pożyczki FHA?

  Uzyskanie zgody na pożyczkę FHA zwykle obejmuje pięć kroków: wstępne zatwierdzenie, wniosek, wycena nieruchomości, ubezpieczenie i ostateczne zatwierdzenie kredytu hipotecznego. Aby z powodzeniem aplikować, musisz również spełnić wymagania pożyczki FHA.

  1. Wstępne zatwierdzenie: na tym etapie pożyczkodawca dokonuje przeglądu finansów pożyczkobiorcy, aby określić, czy kwalifikują się one do pożyczki FHA, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.
  2. Wniosek o pożyczkę: pożyczkobiorcy muszą wypełnić jednolity wniosek o pożyczkę mieszkaniową (formularz Fannie Mae 1003), zwykle po znalezieniu mieszkania. Pożyczkobiorcy podają informacje o rodzaju pożyczki, której poszukują, oraz adresie nieruchomości. Być może będą musieli uiścić opłatę za wniosek o kredyt hipoteczny. Wycena nieruchomości: pożyczkodawca zatrudnia licencjonowanego rzeczoznawcę w celu oszacowania wartości nieruchomości na obecnym rynku. Zasadniczo pożyczkodawca chce poznać potencjalną wartość odsprzedaży Twojego domu na wypadek, gdyby musiał odsprzedać nieruchomość w przyszłości. Underwriting: Underwriter pożyczkodawcy analizuje między innymi dokumenty, dochody i ocenę kredytową w celu ustalenia, czy pożyczka jest solidna. Kupujący dom zwykle nie kontaktują się bezpośrednio z gwarantem. Zatwierdzenie kredytu hipotecznego: gdy gwarant potwierdza, że ​​pożyczkobiorcy spełniają wymagania pożyczkodawcy i wytyczne Federalnej Administracji Mieszkalnictwa, pożyczkobiorcy mogą przystąpić do procesu zamknięcia i otrzymać finansowanie.Zalety i wady pożyczki FHA

   Korzyści z pożyczek FHA

   Wielu pożyczkobiorców uważa, że ​​droga do posiadania domu jest łatwiejsza dzięki pożyczce FHA. Niektóre z najbardziej atrakcyjnych zalet pożyczek FHA obejmują niskie zaliczki, niewielkie rezerwy i wsparcie ze strony rządu federalnego. Pożyczki FHA oferują również złagodzone wymagania kredytowe i zwiększoną ulgę na koszty zamknięcia. Podczas gdy standardowe programy pożyczkowe ograniczają składki sprzedawcy do 3 procent kwoty pożyczki, FHA zezwala na składki do 6 procent

   W przeciwieństwie do większości tradycyjnych pożyczek, pożyczki FHA są zakładane. Oznacza to, że jeśli kupujący dom finansuje swój dom pożyczką FHA, a później go sprzedaje w czasie, gdy stopy procentowe są wyższe, potencjalny nabywca może zaciągnąć pożyczkę FHA po tej samej pierwotnie niskooprocentowanej stopie procentowej.

   Wady pożyczek FHA

   Chociaż pożyczki FHA zapewniają wiele korzyści, istnieją również wady. Jednym z problemów związanych z pożyczkami FHA jest struktura ubezpieczeń hipotecznych. O ile pożyczkobiorcy nie odłożą więcej niż 20 procent, ubezpieczenie kredytu hipotecznego na 30-letnią pożyczkę będzie obowiązywać tak długo, jak długo pożyczka.

   Istnieją również dwie wymagane składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego:

   • Składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry wymagają 1,75% kwoty pożyczki natychmiast po otrzymaniu pożyczki przez pożyczkobiorcę.
   • Roczne składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego mogą wynosić od 0,45% do 1,05% kwoty kredytu. Różnią się one w zależności od okresu kredytowania, kwoty kredytu i początkowej wartości LTV (wskaźnik kredytu do wartości kredytu). Składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego opłacane są w miesięcznych ratach w ciągu roku.Inne wady, które kredytobiorcy muszą wziąć pod uwagę, obejmują wyższe stopy procentowe i składki, limity kredytu i minimalne standardy dotyczące nieruchomości. Jeśli kredytobiorcy rozważają, że naprawa górna lub dom wymaga znacznych napraw, rzeczoznawca FHA może nie wyrazić zgody.

    Pożyczka FHA vs. pożyczka konwencjonalna

    Pożyczka FHA jest łatwiejsza do uzyskania niż inne rodzaje kredytów hipotecznych, ale pożyczkobiorcy muszą opłacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Pożyczka konwencjonalna to kredyt hipoteczny, który nie jest gwarantowany ani ubezpieczony przez żadną agencję rządową, taką jak FHA. Często jest ustalona pod względem warunków i stopy procentowej. Konwencjonalna pożyczka wymaga wyższej oceny kredytowej, aw niektórych przypadkach mniej pieniędzy, ale nie ma tak wielu rezerw.

    Pożyczki FHA mogą pozwolić kupującym domy na uzyskanie kredytu hipotecznego i wcześniejszą przeprowadzkę do domu, jednak pożyczkobiorcy oszczędzają znaczną ilość pieniędzy przez cały okres trwania pożyczki, jeśli kwalifikują się do pożyczki konwencjonalnej.

    Tradycyjne kredyty hipoteczne
    Pożyczki FHA
    Zwykle nie mniej niż 620Zakres od 500 do 5803–20% ceny sprzedaży3,5% z dobrym kredytemMiesięczne płatności, jeśli zaliczka jest mniejsza niż 20%; ubezpieczenie można wypowiedzieć, gdy wskaźnik kredytu do wartości nieruchomości osiągnie 80%Płatności z góry i miesięczne, czasami za okres spłaty kredytu hipotecznego
    Minimalna ocena kredytowa FICO
    Minimalna zaliczka
    Ubezpieczenie kredytu hipotecznego
    KonkluzjaDecydując, czy pożyczka FHA czy zwykła pożyczka to właściwa opcja, weź pod uwagę swoją zdolność kredytową i sytuację finansową, aby określić, ile możesz wygodnie przeznaczyć na dom. Pożyczki FHA to dobry wybór dla osób z mniej niż optymalnymi wynikami kredytowymi, w tym dla osób kupujących po raz pierwszy w domu. Pożyczki konwencjonalne są lepsze dla tych, którzy są w stanie je uzyskać, ponieważ pozwalają pożyczkobiorcom zaoszczędzić więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy