Co to jest odnawialna linia kredytowa?

17 lutego 2021

Firmy często szukają finansowania, aby związać koniec z końcem, zwłaszcza w krótkich okresach lub w okresie wzrostu. Istnieje wiele rodzajów produktów kredytowych do wyboru, ale jedną z opcji, która może być dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy, jest odnawialna linia kredytowa.

W tym poście wyjaśnimy, czym jest odnawialna linia kredytowa i jak może przynieść korzyści Twoim operacjom.

Wyjaśnienie odnawialnej linii kredytowej

Krótko mówiąc, odnawialna linia kredytowa to otwarty produkt finansowy, który działa podobnie do odnawialnej karty kredytowej. Posiada maksymalną linię kredytową, a fundusze mogą być w razie potrzeby pobierane do tej kwoty.

Gdy Twoja firma otrzyma przypływ gotówki, losowania są następnie spłacane, wszystkie naraz lub w regularnych płatnościach. Gdy saldo linii jest spłacane, kredyt staje się ponownie dostępny. Jeśli Twoja firma ma dobrą opinię u pożyczkodawcy, konto nie zostanie zamknięte i może pozostać otwarte na czas nieokreślony.

Jakie są zalety odnawialnej linii kredytowej w porównaniu z innymi opcjami finansowania?Możesz się zastanawiać, dlaczego właściciele firm wybierają odnawialną linię kredytową w przeciwieństwie do innych opcji finansowania. Oto niektóre z najważniejszych zalet:

 • W porównaniu zbiznesowymi kartami kredytowymi, odnawialne linie kredytowe mają zwykle bardziej konkurencyjne oprocentowanie, często zaledwie kilka punktów powyżej podstawowej stopy procentowej dla kredytobiorców posiadających dobry kredyt.
 • Odnawialna linia kredytowa może być bardziej opłacalna niż kredyt terminowy, ponieważ pożyczki terminowe wymagają wypłaty ryczałtu w momencie zamknięcia. Dla porównania, linie są rysowane tylko wtedy, gdy są potrzebne. Oznacza to, że będziesz płacić odsetki tylko od środków, które są używane na linii.Zazwyczaj kredyty biznesowe nie mogą być dodawane i nie pozwalają na „ponowne wykorzystanie limitu kredytowego, nawet po spłacie. W przypadku rachunku kredytu odnawialnego dostępny kredyt rośnie w miarę dokonywania płatności, co daje mu większą elastyczność niż pożyczka ratalna.Jakie są korzyści z odnawialnej linii kredytowej?Prawdopodobnie najczęściej wymienianą korzyścią odnawialnej linii kredytowej dla firmy jest posiadanie gotówki, gdy występuje krótkoterminowy niedobór przepływów pieniężnych. Niezależnie od tego, czy Twoja firma doświadcza nieprzewidzianych wydatków, ma wolno płacących klientów, czy też potrzebujezakupu zapasów, posiadanie odnawialnej linii kredytowej może być nieocenione.

  Ponadto, jeśli chcesz rozwinąć swoją działalność, prawdopodobnie będziesz potrzebować dodatkowej gotówki, aby rozpocząć ten projekt. Dzięki odnawialnej linii kredytowej będziesz mieć środki na zakup sprzętu, materiałów marketingowych, zakupów zapasów i innych wydatków. Następnie, gdy zyski z ekspansji zaczną się pojawiać, linia może zostać zwrócona.

  Kolejną korzyścią z posiadania odnawialnej linii kredytowej jest to, że możesz potencjalnie negocjować lepszą ofertę przy zakupach, gdy „płacisz gotówką lub korzystasz z dużych rabatów, które wymagają szybkiej płatności. Odnawialna linia kredytowa zapewnia niemal natychmiastową płynność, jednocześnie zachowując elastyczność spłaty w czasie.

  Jak ubiegać się o odnawialną linię kredytowąWiększość odnawialnych linii kredytowych dla biznesu jest oferowanych za pośrednictwem tradycyjnych banków lub firm finansowych. Przed wypełnieniem wniosku rozważ następujące elementy:

  • Ocena kredytowa: Odnawialne linie kredytowe mogą czasami mieć surowe wymagania dotyczące zdolności kredytowej, dlatego należy określić, jakie są oceny kredytowe firmy i osobiste. Jeśli masz problemy, które można rozwiązać, zrób to przed złożeniem wniosku. W przypadku pozycji, których nie można usunąć z historii kredytowej, napisz profesjonalne pismo wyjaśniające zaległą pozycję, aby pożyczkodawca wiedział, co się stało i jak zostanie rozwiązany.
  • Przepływy pieniężne: chociaż pożyczkodawcy rozumieją, że firma może mieć spadki i przepływy pieniężne, zwykle nie pożyczają firmie, która nieustannie ma problemy z gotówką. Ubiegając się o linię kredytową, przedstaw historyczne trendy dotyczące przepływów pieniężnych i zaplanuj spłatę wszelkich losowań, które planujesz wykorzystać. Na przykład sprzedawca, który potrzebuje dużo zapasów we wrześniu, może wykazać, że sprzedaż w miesiącach wakacyjnych listopada i grudnia zapewni wymaganą kwotę potrzebną do zwrotu. Kwota wiersza: błędem, który popełnia wiele firm, jest żądanie kwoty wiersza, która nie jest realistyczna dla ich przychodów. Chociaż może się wydawać, że dobrym pomysłem jest proszenie o jak najwięcej, często kończy się to powiadomieniem o odrzuceniu. Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawcy lubią wydawać odnawialne linie kredytowe z limitami równymi około 20% rocznych przychodów firmy. . Oznacza to, że jeśli Twoja firma zarobiła 200 000 USD brutto w zeszłym roku podatkowym, rozsądna prośba byłaby rzędu 40 000 USD lub mniej. Wykorzystanie środków: przed złożeniem wniosku zastanów się, w jaki sposóbwykorzystasz swoją linię kredytową. O ile odnawialne linie kredytowe są elastyczne i świetnie nadają się do wielu zastosowań, instytucja finansowa może chcieć wiedzieć, w jaki sposób wykorzystasz te fundusze. Jeśli kupujesz sprzęt lub zapasy, przygotuj szczegółowe informacje. Z drugiej strony, jeśli gotówka zostanie przeznaczona na marketing, przygotuj prosty budżet marketingowy. Wyjaśniając swoje plany, prawdopodobnie pomoże Ci to uzyskać zgodę na przyznanie linii kredytowej.Wniosek: odnawialne linie kredytowe mogą być odpowiednie dla Twojej firmy

   Odnawialne linie kredytowe mogą być doskonałym produktem finansowaniadla właścicieli małych firm. Chociaż nie będzie to idealne rozwiązanie w każdej sytuacji, może być realną alternatywą dla drogich opcji finansowania lub obciążania wszystkich zakupów kartą kredytową firmy.

   Ostatecznie powinieneś przeprowadzić badania przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Chociaż linia obrotowa może być odpowiednia dla niektórych firm, Twoja firma może bardziej skorzystać na innej opcji. Na przykład możesz skorzystać z pożyczki gotówkowej, kredytu samochodowego, finansowania sprzętu lub kredytu terminowego. Gdy poświęcisz trochę czasu na rozważenie opcji, powinieneś być w stanie wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy!

   Uwaga redaktora: ten post został zaktualizowany pod kątem dokładności i kompleksowości w czerwcu 2019 r.

   Uwaga redakcyjna: Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub zalecenia wyrażone w tym artykule należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy