Co to jest nietradycyjny kredyt

17 lutego 2021
Category: Jeśli Nie Masz

N on-tradycyjne wyniki kredytowe:

klucz do lepszego zaciąganiu kredytów i pożyczek

Jeśli należysz do milionów Amerykanów, którzy nie korzystali jeszcze z tradycyjnych form kredytu, możesz pomyśleć, że musisz zwrócić się do drogich instytucji pożyczkowych typu sub-prime, aby pożyczyć pieniądze. Bez historii korzystania z kart kredytowych lub pożyczek nie będziesz mieć tradycyjnej oceny kredytowej – na której większość instytucji finansowych polega przy podejmowaniu decyzji kredytowych.

Faktem jest jednak, że wiele osób bez tych wyników jest w rzeczywistości dobrym ryzykiem kredytowym – i udowodnili to, odpowiadając za rachunki domowe. Aby wypełnić tę lukę, firmy zajmujące się oceną zdolności kredytowej i biura informacji kredytowej opracowały nietradycyjne modele scoringowe, które uwzględniają inne rodzaje danych finansowych. Te alternatywne wyniki pomagają klientom zdolnym do kredytowania, którzy nie mają ustalonej historii kredytowej, zacząć zaciągać pożyczki – a wierzyciele zaczynają udzielać pożyczek na niedostatecznie obsługiwanym rynku.

Nietradycyjne oceny kredytowe mogą pomóc w uzyskaniu dostępu do pożyczek i linii kredytowych o dobrych stopach procentowych, oceniając istniejące relacje finansowe, które nie pojawiają się w raportach biura informacji kredytowej.

Kto oferuje nietradycyjne oceny zdolności kredytowej

Kilka firm opracowało nietradycyjne modele oceny, ale najczęściej stosowany jest model opracowany przez Fair Isaac Corporation, zwany FICO Expansion score. Podobnie jak w przypadku FICO, wynik ekspansji waha się od 300 do 850. Im wyższa liczba, tym mniejsze ryzyko i odwrotnie. Chociaż Fair Isaac nie udostępnił jeszcze publicznie swoich nietradycyjnych ocen kredytowych, odpowiedzą na pytania dotyczące wyniku, jeśli zadzwonisz pod bezpłatny numer obsługi klienta: 1-866-838-3427.

W jaki sposób określane są nietradycyjne oceny zdolności kredytowej

Te modele oceny wykorzystują dane dotyczące płatności z alternatywnych źródeł kredytowych. Mogą oceniać informacje z:

  • Twój właściciel
  • Firmy pożyczkoweFirmy wynajmowane na własnośćFirmy użyteczności publicznej Kiedy pożyczkodawcy rozważą nietradycyjne oceny kredytowe

    Wiele różnych instytucji finansowych aktywnie wykorzystuje wskaźnik ekspansji i inne podobne modele do celów kwalifikacji pożyczki. Dlatego jeśli wiesz, że nie masz tradycyjnej zdolności kredytowej, poinformuj pożyczkodawcę o swojej sytuacji – udokumentowany wzór spłaty miesięcznych zobowiązań oznacza, że ​​można uzyskać dostęp do nietradycyjnej oceny kredytowej. Ponadto wiele firm udzielających kredytów hipotecznych i instytucji finansowych ma specjalne programy dla nabywców domów, którzy nie mieszczą się w konwencjonalnych wytycznych kredytowych i automatycznie korzystają z tych alternatywnych modeli punktacji. Zapytaj pożyczkodawcę o te programy.

    Aby poprawić nietradycyjną zdolność kredytową

    Jeśli rachunki mają pomóc Ci zaistnieć w świecie kredytów, pamiętaj, aby zawsze płacić je na czas. Spłacaj szybko zobowiązania o wysokim oprocentowaniu (np. Od firm pożyczkowych). Opłaty finansowe mogą sprawić, że spłata będzie zarówno trudna, jak i kosztowna, a wiele osób zostanie w tyle.

    Rozpoczęcie procesu pożyczania może być wyzwaniem, szczególnie jeśli nie masz tradycyjnej zdolności kredytowej. Nie myśl jednak, że jedynymi opcjami są instytucje finansowe, które pobierają bardzo wysokie stopy procentowe i kosztowne opłaty. Jeśli masz historię terminowego regulowania rachunków i innych zobowiązań, możesz kwalifikować się do uzyskania dobrych pożyczek i linii kredytowych z nietradycyjną oceną kredytową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy