Co to jest Bitcoin Cash?

17 lutego 2021
Category: Kart Kredytowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o Bitcoin Cash (BCH)

Chcę wydać

Najpierw najważniejsze

Co to jest Bitcoin? Bitcoin to zdecentralizowany elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer, który nie opiera się na żadnym organie centralnym, takim jak rząd lub instytucja finansowa. Wszystkie transakcje są rejestrowane w globalnej księdze publicznej zwanej blockchain.

Bitcoin został po raz pierwszy opisany w białej księdze napisanej przez anonimową osobę o nazwisku Satoshi Nakamoto w 2008 roku.

Kluczowe cechy Bitcoina

Zdecentralizowany

Nikt nie kontroluje ani nie posiada Bitcoin. Transakcji nie można zmieniać ani cenzurować

Stała dostawa

Tylko 21 milionów zostanie kiedykolwiek stworzonych, pokonując problemy inflacyjne, które są plagą wszystkich walut fiducjarnych

Niskie opłaty

Możliwość dokonywania niezawodnych, szybkich i niedrogich transakcji jest nadrzędną zasadą Bitcoina

Otwarte dla wszystkich

Bitcoin to projekt oprogramowania open source, więc każdy może przeglądać i wprowadzać zmiany w kodzie. Debata na temat najlepszych zmian w kodzie i implementacji ma miejsce zawsze i jest kluczem do zdrowego i zdecentralizowanego ekosystemu.

Rosnące bóle

Z biegiem lat Bitcoin stał się światowym fenomenem. Wraz ze wzrostem popularności Bitcoin stało się oczywiste, że społeczność Bitcoin musi rozwiązać problem skalowania.

Problem polegał na tym, że ponieważ więcej osób korzystało z sieci, ograniczony rozmiar bloków o wielkości 1 MB w łańcuchu bloków zaczął się zapełniać. Prowadzi to do mniej niezawodnych transakcji i znacznie wyższych opłat transakcyjnych, co podważa łatwość użytkowania całego systemu.

Widelec naprzód

Ten problem doprowadził do rozłamu w społeczności Bitcoin, która była sprzeczna co do najlepszego sposobu rozwiązania tego problemu skalowania.

Mała, ale wokalna grupa poczuła potrzebę utrzymania rozmiarów bloków 1 MB i pracy nad warstwami osadnictwa poza łańcuchem – wciąż w fazie rozwoju. Chcieli przenieść Bitcoin z elektronicznej gotówki do warstwy rozliczeniowej, którą można zbierać. W tej grupie byli głównie deweloperzy z firmy Blockstream.

W tym kluczowym czasie grupa ta brała również udział w szeroko rozpowszechnionej cenzurze w głównych kanałach dyskusyjnych Bitcoin, usuwając wszelkie odrębne opinie lub współpracowników.

Druga strona chciała zwiększyć rozmiar bloku, umożliwiając więcej transakcji na blok. Ta natychmiastowa aktualizacja w łańcuchu zapewniłaby niezawodność transakcji i niskie opłaty, ponieważ bloki nie byłyby już pełne. Ich argument spotkał się niestety z cenzurą i irracjonalną propagandą i stało się jasne, że Bitcoin jako użyteczna cyfrowa gotówka dla świata ma kłopoty.

Hard Fork

1 sierpnia 2017 roku twórcy Bitcoin-ABC zainicjowali hard forek łańcucha bloków Bitcoin, aby zwiększyć rozmiar bloku. Ten nowy łańcuch miał 8 MB bloków i nosił nazwę Bitcoin Cash .

Wyniki

Hard fork został wykonany bez żadnych problemów, a aktualizacja Bitcoin Cash sprawiła, że ​​Bitcoin był ponownie używany jako gotówka. Opłaty transakcyjne są niskie, czas transakcji krótki, a co najważniejsze, społeczność Bitcoin Cash jest zjednoczona w oryginalnej wizji Bitcoin jako gotówki dla świata.

Obozy BCH i BTC poszły różnymi drogami, ale sporne debaty szaleją.

Co jest w imieniu?

Czy Bitcoin Cash to Bitcoin? Jak na razie większość mediów i giełd odnosi się do Bitcoin (BTC), kiedy mówią o Bitcoinie, kontrolując wszystkie główne kanały dyskusyjne Bitcoin. Ale jedno jest jasne, oryginalny duch, ekscytacja i rewolucyjna idea cyfrowej gotówki dla świata żyje i ma się dobrze dzięki Bitcoin Cash.

Zdecydowanie zalecamy zbadanie, przeczytanie i dalsze zbadanie przed wyrażeniem własnej opinii w tej sprawie. Spróbuj zrozumieć argumenty obu stron, myśl krytycznie i wyciągnij własne wnioski. Wierzymy, że elektroniczna gotówka peer-to-peer jest użytecznym narzędziem prowadzącym do wolności gospodarczej i wiemy, że Bitcoin Cash pomoże nam tam dotrzeć.

Świetlana przyszłość

Bitcoin Cash ma wiele niezależnych zespołów programistów dostarczających implementacje oprogramowania. Już teraz dokonują wspaniałych innowacji i ulepszeń, aby Bitcoin Cash był najlepszymi pieniędzmi na świecie. Zdecentralizowany rozwój sprawia również, że Bitcoin Cash jest odporny na ataki polityczne i społeczne na rozwój protokołów.

Od rozwidlenia w 2017 roku programiści Bitcoin Cash już podnieśli rozmiar bloków do bloków 32 MB. Istnieje wiele nowych i ekscytujących projektów wykorzystujących sieć Bitcoin Cash. Dzięki solidnej mapie drogowej, utalentowanym programistom i jasnej wizji tego, czym powinien być Bitcoin, przyszłość jest jasna dzięki Bitcoin Cash.

Co teraz?

Mamy nadzieję, że te informacje pozwolą ci lepiej zrozumieć Bitcoin Cash, jego historię i wizję. Zachęcamy do dokładniejszego przestudiowania tego, przyjrzenia się dowodom i przypadków użycia oraz wypróbowania tego! Poniżej znajduje się kilka innych świetnych zasobów zawierających informacje o Bitcoin Cash.

Kup Bitcoin Cash

Kup Bitcoin Cash za pomocą karty kredytowej szybko i bezpiecznie

BCH.info

Świetne informacje o tym, gdzie kupować, używać i akceptować Bitcoin Cash

Rynki Bitcoin

Porównaj szczegółowe dane historyczne BTC i BCH

Wielka debata na temat skalowania bitcoinów

Dogłębne spojrzenie na wydarzenia związane z debatą na temat skalowania

Bitcoincashers.org

Doskonałe źródło ogólnych informacji o Bitcoin Cash

Bitcoin Cash on Purse.io

Dowiedz się, jak korzystać z Bitcoin Cash, aby zaoszczędzić 20% na Amazon

Projekty Bitcoin Cash

Znajdź więcej przypadków użycia Bitcoin Cash, przeglądając aktualne projekty i aplikacje Bitcoin Cash

Wydaj Bitcoin Cash

Adopcja Bitcoin Cash rośnie na całym świecie każdego dnia. Sprawdź tę mapę, aby znaleźć sprzedawców akceptujących Bitcoin Cash w Twojej okolicy!

Zaakceptuj Bitcoin Cash

Łatwo jest zacząć akceptować Bitcoin Cash w swojej firmie i ma to kilka zalet

Bardzo niskie opłaty

Opłata sieciowa za typową transakcję Bitcoin Cash wynosi mniej niż jeden grosz

Brak

obciążeń zwrotnych W przeciwieństwie do kart kredytowych nigdy nie dochodzi do automatycznych unieważnień, zwrotów środków, obciążeń zwrotnych ani nieuczciwych opłat

Darmowy marketing

Akceptując Bitcoin Cash, kupcy mogą uzyskać bezpłatne oferty w katalogach witryn internetowych i aplikacji

Aby zacząć akceptować płatności BCH już dziś, po prostu pobierz i zacznij korzystać z portfela cyfrowego. Możesz też skorzystać z rozwiązania innej firmy, aby usprawnić proces i zapewnić przydatne funkcje, takie jak automatyczna konwersja, wymiana BCH na fiat i karty debetowe. Polecamy Bitpay.

Odwiedź naszą stronę Merchant Solutions, aby dowiedzieć się więcej.

Bitcoin Cash News

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i współpracuj ze społecznością Bitcoin Cash na kanale telegramu Bitcoin Cash!

Uzyskaj odpowiedzi na swoje pytania, poznaj nowych przyjaciół i bądź na bieżąco.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy