Co to jest agent rozliczeniowy i jak może pomóc Twojej firmie?

17 lutego 2021

Agent rozliczeniowy to bank, który przetwarza i rozlicza Twoje codzienne transakcje kartowe. Oto, jak możesz go znaleźć

29 września 2020 r

Podsumowanie

Jeśli zakładasz swoją firmę tak, aby akceptowała karty kredytowe po raz pierwszy, prawdopodobnie słyszałeś, że potrzebujesz konta u „agenta rozliczeniowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym zajmuje się agent rozliczeniowy i czym różni się od procesora płatności.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Konsumenci skłaniają się ku płatnościom online i zbliżeniowym, więc jest to świetny krok do budowania firmy.

Jeśli zakładasz swoją firmę, aby akceptować karty kredytowe po raz pierwszy, prawdopodobnie słyszałeś, że potrzebujesz konta u „agenta rozliczeniowego i potrzebujesz „procesora płatności, aby móc akceptować płatności kartą kredytową – i zastanawiałeś się dokładnie, co oni są. Niektóre terminy w świecie przetwarzania płatności są mylące.

Zanim zagłębimy się w to, czym one są, ważne jest, aby mieć świadomość, że generalnie nie będziesz musiał sam wychodzić i znajdować tych bytów. Jeśli skorzystasz z usług dostawcy usług handlowych, często będą oni oferować pakiet obejmujący te usługi.

To powiedziawszy, ważne jest, aby zrozumieć, co otrzymasz, logując się do dostawcy usług handlowych. Oto krótki kurs dotyczący tego, co robią agenci rozliczeniowi i podmioty obsługujące płatności.

Co to jest agent rozliczeniowy?

Agent rozliczeniowy to bank, który przetwarza i rozlicza Twoje codzienne transakcje kartą kredytową.

Kiedy Twoi klienci dokonują zakupów każdego dnia, pieniądze z tych transakcji są deponowane na Twoim koncie w tym banku. Bank, pośrednicząc w transakcji kredytowej, płaci wówczas Państwu po potrąceniu wszelkich opłat rozliczeniowych i rabatowych za jego obsługę.

Następnie rozlicza transakcje z wydawcą karty kredytowej lub stowarzyszeniem. Zasadniczo jest to pośrednik.

Czym różni się agent rozliczeniowy od procesora płatności?

Przygotowując się do akceptowania kart kredytowych, być może natknąłeś się również na procesor płatności terminowych.

Procesor płatności to firma, która prowadzi tak zwaną sieć przetwarzania w celu ułatwienia transakcji kartą kredytową. Procesor płatności uwierzytelnia informacje dotyczące płatności i przesyła środki z transakcji z klientem do Twojej firmy po zakończeniu transakcji. Podmioty obsługujące płatności zapewniają również, że bank i stowarzyszenie kart kredytowych otrzymają swój udział w środkach z transakcji.

Czy brzmią trochę podobnie? To nie jest twoja wyobraźnia.

Podmiot obsługujący płatności może również dostarczać inne produkty i usługi. Może zapewnić sprzęt używany do akceptowania kart, a także rozwiązania zabezpieczające i pomóc w uzyskaniu zgodności ze standardem PCI.

Jak znaleźć dostawcę usług handlowych

Potrzebujesz pomocy w poruszaniu się po świecie akceptacji kart kredytowych? Często bankier biznesowy i księgowy mogą być dobrymi zasobami. Często są zaznajomieni z różnymi dostawcami usług handlowych i mogą skierować Cię do takiego, który jest odpowiedni dla Twojej firmy i branży.

Przed podjęciem decyzji ważne jest, aby przyjrzeć się kilku planom, ponieważ koszty i usługi mogą się znacznie różnić. Tacy doradcy często otrzymują opinie od innych właścicieli firm, którym służą, i mogą pomóc w podjęciu najlepszej decyzji dla Twojej firmy.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Elaine Pofeldt pisze kolumnę Your Business Credit w witrynie CreditCards.com, odpowiadając co tydzień na pytanie dotyczące małych firm i kredytu. Pofeldt jest dziennikarzem specjalizującym się w przedsiębiorczości i karierach, współpracując przy publikacjach takich jak CNBC, Forbes, Money i wielu innych. Jest autorką książki „The Million-Dollar, One-Person Business, która przedstawia, w jaki sposób przedsiębiorcy indywidualni osiągają siedmiocyfrowe przychody bez zatrudniania pracowników. Jest byłą starszą redaktorką magazynu Fortune Small Business i współzałożycielką www.200kfreelancer.com, strony internetowej dla niezależnych profesjonalistów.

Co dalej?

Co zrobić, jeśli Twoja karta kredytowa jest zamknięta z powodu zaległości płatniczych

Jeśli Twoja karta kredytowa zostanie zamknięta z powodu zaległości, prawdopodobnie będzie to miało dramatyczny negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową. Skontaktuj się ze swoimi emitentami lub doradcą kredytowym, aby uzyskać pomoc i podejmij kroki w celu ulepszenia kredytu.

Pytania lub komentarze?

Zasady poprawek redakcyjnych

Dołącz do dyskusji

Zachęcamy naszych użytkowników do aktywnej i wnikliwej rozmowy. Prosimy, pomóż nam zachować cywilizację i szacunek w naszej społeczności. Dla własnego bezpieczeństwa nie ujawniaj informacji poufnych ani osobistych, takich jak numery kont bankowych czy numery ubezpieczenia społecznego. Wszystko, co opublikujesz, może zostać ujawnione, opublikowane, przesłane lub ponownie wykorzystane.

Treść redakcyjna na CreditCards.com nie jest sponsorowana przez żaden bank ani wystawcę karty kredytowej. Dziennikarze w redakcji są oddzieleni od działalności biznesowej firmy. Komentarze zamieszczone poniżej nie są dostarczane, przeglądane ani zatwierdzane przez żadną firmę wymienioną w naszych treściach redakcyjnych. Ponadto żadne firmy wymienione w treści nie ponoszą odpowiedzialności za zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania.

Szczegółowe informacje na temat warunków oferty można znaleźć w aplikacjach o karty kredytowe online. Podejmowane są uzasadnione wysiłki, aby zachować dokładne informacje. Jednak wszystkie informacje o karcie kredytowej są przedstawiane bez gwarancji. Po kliknięciu przycisku „Zastosuj teraz możesz przejrzeć warunki karty kredytowej na stronie internetowej wydawcy.

Bądź na bieżąco z trendami branżowymi i nowymi ofertami dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

UJAWNIENIE REKLAMODAWCÓW CreditCards.com to niezależna, wspierana przez reklamy usługa porównawcza. Oferty pojawiające się na tej stronie pochodzą od firm, od których CreditCards.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i prawdopodobieństwo uzyskania przez wnioskodawców zgody kredytowej, również wpływają na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. CreditCards.com nie obejmuje wszystkich dostępnych ofert finansowych lub kredytowych. CCDC współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Zakresy kredytowe CreditCards.com pochodzą z FICO® Score 8, który jest jednym z wielu różnych typów ocen kredytowych. Jeśli ubiegasz się o kartę kredytową, pożyczkodawca może użyć innej oceny kredytowej podczas rozpatrywania wniosku o kredyt.

Ujawnienie reklamodawcy

CreditCards.com to niezależna, wspierana przez reklamy porównywarka. Oferty pojawiające się na tej stronie pochodzą od firm, od których CreditCards.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i prawdopodobieństwo uzyskania przez wnioskodawców zgody kredytowej, również wpływają na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. CreditCards.com nie obejmuje wszystkich dostępnych ofert finansowych lub kredytowych. CCDC współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Najważniejsze wiadomości i porady ekspertów w Twojej skrzynce odbiorczej co tydzień

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Dostarczono potrzebne informacje.

Dołącz do naszego newslettera, aby otrzymywać najważniejsze informacje o kartach kredytowych i informacje finansowe prosto na swoją skrzynkę odbiorczą.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Najważniejsze wiadomości i porady ekspertów w Twojej skrzynce odbiorczej co tydzień

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy