Co to jest 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu?

17 lutego 2021
Category: Spłaty Pożyczki

Więc chcesz kupić dom – gratulacje! Jeśli nie kupujesz za gotówkę, prawdopodobnie szukasz również kredytu hipotecznego i chcesz uzyskać najlepszą możliwą stawkę. Kto by tego nie zrobił?

Tradycyjnie 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest jedną z najpopularniejszych opcji. Większość osób, które znasz, prawdopodobnie ma. Twoi rodzice prawdopodobnie mieli. Twój pies może mieć. Ale czy to naprawdę najlepszy wybór? Trzydzieści lat to dużo czasu, a chcesz mieć pewność, że podejmujesz najlepszą możliwą decyzję!

Czym dokładnie jest 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu i jakie są wady i zalety jego zaciągnięcia? Dowiedzmy Się!

Co to jest 30-letni kredyt hipoteczny?

30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu to w zasadzie kredyt mieszkaniowy, który daje 30 lat na spłatę pożyczonych pieniędzy przy niezmiennej stopie procentowej. Brzmi dość prosto. Ale jest w tym trochę więcej.

Powiedzmy, że chcesz kupić dom za 200 000 dolarów. Jeśli użyjesz naszego kalkulatora kredytu hipotecznego do porównania opcji kredytu hipotecznego na 15 i 30 lat, 30-letni kredyt hipoteczny będzie wydawał się tańszy, ale to tylko wtedy, gdy patrzysz na niższą miesięczną ratę.

Dave Ramsey poleca jedną firmę hipoteczną. Ten!

Być ostrzeżonym. Może się wydawać, że korzystasz z tańszej płatności (i dłuższego okresu spłaty), ale w zamian pożyczkodawca naliczy wyższe oprocentowanie pożyczki. Oprocentowanie kredytu hipotecznego na 30 lat jest zwykle o 0,5–75% wyższe niż w przypadku kredytu na 15 lat.

Więc chociaż płaciłbyś mniej miesięcznie przy 30-letnim okresie, zostałbyś obciążony wyższą stopą procentową. A czy wiesz, co oznacza wyższa stopa procentowa w dłuższej perspektywie? Oznacza to, że masz zamiar zmarnować mnóstwo pieniędzy na odsetki (jak zobaczysz, zagłębiając się w poniższe liczby).

Jak działa 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu?

Po pierwsze, jest to kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu , co oznacza, że ​​oprocentowanie pozostaje takie samo przez cały okres trwania pożyczki. Na przykład 30-letni kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową 4,5% pozostałby na tym poziomie przez całe 30 lat – pomimo zmian w trendach na rynku nieruchomości .

Jeśli Twoje oprocentowanie pozostanie bez zmian, Twoja miesięczna rata również pozostanie taka sama – co sprawia, że ​​kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest najlepszą opcją. Jeśli masz kredyt hipoteczny z jedną z tych regulowanych stóp procentowych , Twoje odsetki będą rosły każdego roku w oparciu o trendy rynkowe – co oznacza, że ​​miesięczna rata może wzrosnąć lub spaść (bądźmy prawdziwi – w górę ).

Aby w pełni zrozumieć, jak działa kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, podzielmy go na trzy części: odsetki, kapitał i amortyzację.