Co się stanie, jeśli odmówisz przyjęcia zabezpieczonej karty kredytowej

17 lutego 2021
Category: Twój Raport

W tym artykule:

 • Co zrobić, jeśli odmówiono Ci korzystania z zabezpieczonej karty kredytowej
 • Powody, dla których możesz odmówić przyjęcia zabezpieczonej karty kredytowejPopraw swoją zdolność kredytową przed ponownym złożeniem wnioskuMonitoruj swój kredyt, aby śledzić postępyZabezpieczone karty kredytowe wymagają depozytu z góry jako zabezpieczenia linii kredytowej. Ponieważ ta wpłata jest zwykle równa limitowi kredytowemu twojego konta, naturalne jest myślenie, że zostaniesz zatwierdzony, o ile masz wymaganą gotówkę.

  Jednak nadal możesz zostać odrzucony, jeśli nie spełnisz wymogów ubezpieczeniowych wystawcy karty. Są to standardy, których wystawca karty oczekuje od pożyczkobiorców i mogą obejmować szereg rzeczy, takich jak wyniki kredytowe, dochody i istniejące zadłużenie. Oto, co musisz wiedzieć o tym procesie i co możesz zrobić w przypadku odmowy.

  Co zrobić, jeśli odmówiono Ci korzystania z zabezpieczonej karty kredytowej

  Jeśli odmówiono Ci kredytu z powodu informacji zawartych w raporcie kredytowym, pożyczkodawca powinien był wysłać Ci pismo z działaniem negatywnym. W tym piśmie wyjaśnimy, dlaczego odmówiono ci i prawa, które masz jako konsument, takie jak możliwość otrzymania bezpłatnej kopii raportu kredytowego. Jeśli Twoja ocena kredytowa była podstawą odmowy, list będzie zawierał również Twój wynik, datę jego pobrania oraz metodę użytą do jej wygenerowania.

  Oto kilka kroków, które możesz podjąć po odmowie wydania zabezpieczonej karty, które mogą pomóc zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie zatwierdzenia następnym razem.

  Dowiedz się, dlaczego odmówionoPowiadomienie o działaniu niepożądanym będzie zawierało do pięciu powodów odmowy. Przeczytaj uważnie powody odmowy, aby zrozumieć, jak rozwiązać problem.

  Jeśli odmówiono ci ze względu na twoją zdolność kredytową, podany powód może pomóc ci określić, co musisz zrobić, aby zbudować swój kredyt i poprawić swoje szanse na uzyskanie zatwierdzenia po ponownym złożeniu wniosku.

  Możliwe jest również, że odmowa nie miała nic wspólnego z Twoją zdolnością kredytową. Na przykład, możesz otrzymać odmowę, ponieważ nie wypełniłeś poprawnie wniosku lub nie spełniasz wymogu wieku wystawcy karty.

  Sprawdź swój raport kredytowyOtrzymane powiadomienie o działaniach niepożądanych powinno zawierać instrukcje dotyczące żądania bezpłatnej kopii raportu kredytowego od biura, które dostarczyło je wydawcy karty. Jeśli Twój raport Experian został wykorzystany w procesie podejmowania decyzji przez wydawcę karty, odwiedź centrum Experian Report Access i postępuj zgodnie z instrukcjami.

  Przeglądając swoje zgłoszenie, poszukaj obszarów, którymi możesz się zająć przed złożeniem kolejnego wniosku. Poszukaj również informacji, które mogą być niedokładne lub fałszywe, z którymi agencjami kredytowymi możesz się zakwestionować. Jeśli wierzyciel nie może zweryfikować negatywnych informacji w raportach kredytowych, mogą one zostać usunięte.

  Poproś o pomoc ukochaną osobęNiektórzy wydawcy kart kredytowych pozwalają na złożenie wniosku o cosigner. W istocie cosigner ręczy za Ciebie i rzuca za Ciebie swoją zdolność kredytową, co może spowodować, że wystawca karty kredytowej będzie przychylniej rozpatrywać Twoją aplikację. Jeśli ukochana osoba ma solidną historię kredytową, poproszenie jej o podpisanie umowy może być dobrym pomysłem, o ile zamierzasz być na bieżąco z płatnościami kartą kredytową.

  Kiedy na Twoim koncie jest cosigner, pojawi się on nie tylko w raporcie kredytowym, ale także na cosigner, na dobre lub na złe. Twój cosigner jest również odpowiedzialny za spłatę długu, jeśli nie możesz. Jeśli martwisz się o dokonywanie płatności, pamiętaj, że niewypłacalność na karcie kredytowej, o którą poprosiłeś kogoś o cosign, to szybki sposób na zepsucie związku.

  Powody, dla których możesz odmówić przyjęcia zabezpieczonej karty kredytowej

  Każdy wystawca karty kredytowej ma inne kryteria zatwierdzenia, ale generalnie wszyscy szukają pożyczkobiorców, co do których mogą rozsądnie oczekiwać, że będą na bieżąco spłacać swoje zadłużenie. Oto kilka typowych powodów, dla których możesz nie otrzymać zgody na bezpieczną kartę kredytową:

  • Brak możliwości wykazania zdolności do spłaty zadłużenia : Pożyczkodawcy są prawnie zobowiązani do oceny Twojej zdolności do spłaty zadłużenia zaciągniętego na karcie kredytowej. Jeśli Twoje dochody są niewystarczające, nawet posiadanie wystarczającej ilości pieniędzy na wpłatę nie wystarczy, aby uzyskać akceptację.
  • Brak zweryfikowanego dochodu : jeśli we wniosku ubiegasz się o dochód, być może będziesz musiał przedstawić odpowiednią dokumentację. Jeśli nie możesz, Twój wniosek może zostać odrzucony. Za mało środków na wymaganą wpłatę : jeśli Twój kredyt jest w wystarczająco dobrym stanie, aby go zatwierdzić, ale nie możesz pokryć depozytu karty, musisz poczekać, aż będziesz mieć wymaganą gotówkę, aby ponownie złożyć wniosek. Pewne negatywne pozycje w raporcie kredytowym : Niektórzy wydawcy kart mogą odrzucić wniosek, jeśli obecnie znajdujesz się w stanie upadłości lub nawet jeśli niedawno ogłoszono upadłość. To samo może dotyczyć innych głównych pozycji negatywnych, takich jak konta windykacyjne, przejęcia i inne. Wyjątkowo niska ocena kredytowa : podczas gdy zabezpieczone karty kredytowe są dostępne dla osób ze złym kredytem, ​​wydawcy kart mogą nadal wymagać minimalnej oceny kredytowej do zatwierdzenia. Jeśli nie spełniasz tego wymagania, być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu na budowanie zdolności kredytowej.Popraw swoją zdolność kredytową przed ponownym złożeniem wniosku

   Jeśli odmówisz Ci kredytu, możesz ulec pokusie, aby natychmiast ubiegać się o inną kartę. Pamiętaj jednak, że za każdym razem, gdy będziesz ubiegać się o kredyt – nawet jeśli odmówisz – do Twojego raportu kredytowego zostanie dodane twarde zapytanie, które może spowodować niewielki spadek Twojej zdolności kredytowej.

   Jeśli złożysz wniosek o kilka kont kart kredytowych w krótkim okresie, może to mieć negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową. Wnioski o karty kredytowe mogą nawet zostać odrzucone z powodu zbyt wielu ostatnich wniosków w pliku kredytowym.

   W związku z tym przed ponownym złożeniem wniosku należy poświęcić trochę czasu na poprawę kredytu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

   • Płać rachunki na czas. Twoja historia płatności jest najbardziej wpływowym czynnikiem określającym Twoją zdolność kredytową. Postaw sobie za cel złapanie się zaległych rachunków kredytowych i terminowe opłacanie rachunków.
   • Zmniejsz saldo karty kredytowej. Twój współczynnik wykorzystania kredytu – procent dostępnego kredytu, którego używasz – jest kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową. Jeśli masz inne karty kredytowe, spróbuj spłacić ich saldo – im niższy wskaźnik wykorzystania, tym lepiej. Uzyskaj kredyt na płatności za media i telefon. Jeśli co miesiąc płacisz terminowo rachunki za media i telefon, możesz otrzymać kredyt na te płatności dzięki Experian Boost . Ta bezpłatna usługa opt-in umożliwia podłączenie kont bankowych, identyfikację historii płatności za media i telefon oraz potwierdzenie, że chcesz ją dodać do pliku kredytowego Experian. Natychmiast otrzymasz zaktualizowany wynik FICO ® Score ☉. Wystąp o nowy kredyt tylko wtedy, gdy go potrzebujesz. Chociaż trudne zapytania zazwyczaj nie mają znaczącego wpływu na zdolność kredytową, nadal mogą utrudniać uzyskanie kredytu w przyszłości, zwłaszcza jeśli w raporcie kredytowym znajdują się inne negatywne pozycje.Monitoruj swój kredyt, aby śledzić postępy

    Kiedy pracujesz nad budowaniem swojej historii kredytowej, usługa monitorowania kredytów Experian może pomóc Ci śledzić postępy dzięki bezpłatnemu FICO ® Score opartemu na danych Experian. Otrzymasz również alerty w czasie rzeczywistym, gdy do Twojego raportu kredytowego zostaną dodane nowe zapytania i konta.

    Pracując nad budowaniem dobrych nawyków kredytowych i śledząc swoje ulepszenia, będziesz na dobrej drodze do uzyskania zatwierdzenia następnym razem, gdy będziesz ubiegać się o zabezpieczoną kartę kredytową.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy