Co oznacza wstępnie zatwierdzona pożyczka na samochód?

17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowej

Jeśli chcesz otrzymać pożyczkę samochodową, przejście przez proces wstępnej akceptacji może znacznie poprawić komfort kupowania samochodu. Mając te dokumenty w ręku, możesz wejść do salonu, a sprzedawcy potraktują Cię poważnie.

Ale dlaczego? Co oznacza wstępnie zatwierdzona pożyczka na samochód? Jak uzyskać wstępną zgodę na pożyczkę? Jak to pomaga w wyszukiwaniu? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Co to jest wstępnie zatwierdzona pożyczka samochodowa?

Kiedy otrzymasz wstępnie zatwierdzoną pożyczkę samochodową, potencjalny pożyczkodawca przegląda Twój profil kredytowy wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami. Otrzymasz wtedy warunkowe zatwierdzenie.

Wstępną akceptację wypełniasz przed zakupem samochodu, aby z wyprzedzeniem mieć pojęcie o budżecie pojazdu. Dealerzy samochodowi również potraktują Cię poważniej, gdy uzyskasz wstępną zgodę. Dzieje się tak, ponieważ wiedzą, że jest bardziej prawdopodobne, że będziesz mieć fundusze potrzebne na zakup pojazdu, jeśli znajdziesz taki, który Ci się podoba.

Jak uzyskać wstępnie zatwierdzony kredyt samochodowy

Aby uzyskać wstępną zgodę na kredyt samochodowy, musisz wykonać kilka czynności. Przeglądanie raportu kredytowego, badanie pożyczkodawców i wreszcie złożenie wniosku to twoje cele w całym procesie. Jeśli nie wykonasz tutaj należytej staranności, możesz zmniejszyć prawdopodobieństwo uzyskania wstępnej akceptacji.

Sprawdź swój kredytPrzed złożeniem wniosku o wstępne zatwierdzenie chcesz sprawdzić swój kredyt. Skontaktuj się z kredytodawcami, których rozważasz, aby sprawdzić, czy istnieje minimalna wymagana zdolność kredytowa. Następnie upewnij się, że Twój kredyt osiąga ten próg.

Sprawdź również swój raport kredytowy pod kątem błędów lub czegokolwiek, co możesz zrobić, aby zwiększyć swój wynik. Twoja ocena kredytowa w dużym stopniu zależy od stopy procentowej, która wpłynie na miesięczną płatność. Dlatego poświęcenie dodatkowego czasu na sprawdzenie kredytu może być bardzo korzystne. Zalecamy sprawdzenie raportu na kilka miesięcy przed złożeniem wniosku o wstępne zatwierdzenie samochodu, aby mieć czas na wprowadzenie niezbędnych zmian.

Określ swojego pożyczkodawcę i złóż wniosekNastępnie chcesz zdecydować, z którymi pożyczkodawcami chcesz się ubiegać. Najpopularniejszymi opcjami są bank lub unia kredytowa, ale niektórzy pożyczkodawcy internetowi oferują również opcję wstępnego zatwierdzenia.

Przed podjęciem decyzji złóż wniosek u kilku pożyczkodawców. Dzięki temu możesz porównać swoje oprocentowanie, kwotę, do której się kwalifikujesz, i inne szczegóły dotyczące pożyczki. Dopóki wszystkie wnioski zostaną wypełnione w okresie od 14 do 45 dni, w raporcie kredytowym jest tylko jedno twarde zapytanie.

W ten sposób możesz rozejrzeć się za najlepszą opcją pożyczki bez znaczącego wpływu na zdolność kredytową.

To, czego potrzebujesz, aby ukończyć proces wstępnego zatwierdzenia, będzie się różnić w zależności od pożyczkodawcy, ale oto kilka typowych wymagań.

Dowód tożsamości i miejsca zamieszkania Będziesz musiał zweryfikować swoją tożsamość. Dostarczona dokumentacja może obejmować licencję, dowód osobisty lub paszport. Potrzebny będzie również dowód zamieszkania. Twoje prawo jazdy jest na ogół wystarczające.

Zaświadczenie o dochodach Część decyzji o wstępnym zatwierdzeniu zależy od Twoich dochodów, ponieważ pożyczkodawca chce mieć pewność, że spłacisz pożyczkę. Twój pożyczkodawca będzie chciał udowodnić swoje dochody wraz z miesięcznym dochodem brutto lub rocznym wynagrodzeniem. Zasadniczo możesz przedstawić dowód w postaci odcinka wypłaty lub zeznania podatkowego.

Jeśli jesteś samozatrudniony, będziesz chciał być przygotowany do przedstawienia swoich zeznań podatkowych.

Złożenie wniosku o wstępne zatwierdzenie kredytu samochodowego jest zazwyczaj łatwe i proste. Po wypełnieniu wniosku możesz otrzymać decyzję niemal natychmiast lub w ciągu kilku dni, w zależności od dostarczonych informacji i procesu potencjalnego pożyczkodawcy.

Po uzyskaniu wstępnej akceptacji czas zacząć kupować kolejny pojazd. Należy pamiętać, że wstępne zatwierdzenie trwa średnio tylko 30-60 dni. Nie chcesz zajmować zbyt wiele czasu na szukanie samochodu lub będziesz musiał ponownie zakończyć proces wstępnej akceptacji.

Korzyści z uzyskania wstępnie zatwierdzonego kredytu samochodowego

Jest powód, dla którego uzyskanie wstępnej akceptacji jest tak powszechne i wysoce zalecane, aby proces zakupu samochodu był przyjemniejszy. Oto trzy korzyści wynikające z wcześniejszego zatwierdzenia kredytu samochodowego.

Wybierz najlepsze finansowaniePo uzyskaniu wstępnej zgody na pożyczkę samochodową nie musisz uzyskiwać finansowania za pośrednictwem dealera. Znane są z oferowania najwyższych stóp procentowych w porównaniu z innymi dostępnymi opcjami. Zamiast tego możesz poświęcić trochę czasu na przejrzenie dostępnych opcji i wybrać najlepsze finansowanie na podstawie posiadanego kredytu i dochodów.

Określ swój budżetNie ma nic gorszego niż znalezienie wymarzonego samochodu i uświadomienie sobie w biurze finansowania, że ​​nie masz historii kredytowej lub dochodów, aby się zakwalifikować, albo że cena przekracza Twój budżet.

Zamiast być zaskoczonym w salonie, możesz rozpocząć wyszukiwanie samochodu, wiedząc dokładnie, na ile Cię stać. Oszczędź sobie bólu głowy i oszczędzaj czas sprzedawcy samochodów, zawężając wybór pojazdu z wyprzedzeniem. Jest to korzystne dla wszystkich.

Negocjuj w salonieKolejną korzyścią wynikającą z uzyskania wstępnej akceptacji jest możliwość negocjacji z dealerem w celu uzyskania najlepszej ceny dla Twojego pojazdu.

Po uzyskaniu wstępnej akceptacji działasz jak kupujący gotówką, co daje ci większą swobodę i elastyczność przy zakupie. Sprzedawca będzie wiedział, że możesz zabrać swoje finansowanie gdzie indziej, jeśli nie znajdziesz tego, czego chcesz i będzie się mocno starał, aby dokonać sprzedaży.

Wstępnie zatwierdzona pożyczka na samochód może oznaczać lepsze wrażenia

Kiedy otrzymasz wstępnie zatwierdzoną pożyczkę samochodową, przekonasz się, że twoje doświadczenie w zakupie samochodu znacznie się poprawiło. Wiesz, na ile możesz sobie pozwolić i możesz uniknąć trudnych taktyk sprzedaży i marż, z których znani są dealerzy. Istotną korzyścią jest posiadanie planu dotyczącego typu pojazdu, który chcesz i na który możesz sobie pozwolić.

Czy jesteś gotowy, aby uzyskać wstępną akceptację dla swojego następnego pojazdu?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy