Co obejmuje moja spłata kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021
Category: Należy Pamiętać

Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie ubiegania się o kredyt hipoteczny, czy po prostu przyjrzałeś się bliżej wyciągowi hipotecznemu i zauważyłeś rozkład wszystkich składników płatności, możesz się zastanawiać, po co te wszystkie opłaty . Gdy dowiesz się o swoim wyciągu, może się okazać, że istnieją łatwiejsze sposoby spłaty pożyczki i potencjalnie zaoszczędzenia pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Więc co tak naprawdę obejmuje spłata kredytu hipotecznego? Spójrzmy.

1. Kwota główna kredytu

Kwota główna to wartość pożyczki, którą otrzymałeś od swojego banku lub pożyczkodawcy i nie odzwierciedla odsetek ani opłat. Jeśli pożyczyłeś 300 000 USD, wówczas Twój kapitał w momencie udzielenia pożyczki wynosił 300 000 USD. W miarę spłacania kredytu hipotecznego przez lata kwota główna na wyciągu zmniejszy się w miarę jak zostanie do niego zastosowana część płatności.

Należy pamiętać, że większość banków będzie w większym stopniu obciążać spłatę pożyczki odsetkami niż kwotą główną podczas płatności początkowych. Ostatecznie w ostatnich latach płatność staje się bardziej obciążona kwotą główną. Zawsze możesz dodać więcej pieniędzy do swojej miesięcznej raty, co pozwoli przeznaczyć więcej pieniędzy na spłatę całkowitego salda kapitału pożyczki, co z kolei może skrócić czas spłaty całej pożyczki.

Polecane artykułyIle pieniędzy powinien odłożyć kupujący po raz pierwszy?Czy refinansowanie kredytu hipotecznego ma sens?Jak pozbyć się ubezpieczenia hipotecznego (MIP / PMI)2. Odsetki naliczone od kwoty głównej

Odsetki miesięcznej raty to kwota, jaką pożyczkodawca pobiera za udzielenie pożyczki, która została wykorzystana na zakup domu. Początkowo największa część spłaty kredytu hipotecznego każdego miesiąca będzie przeznaczona na spłatę należnych odsetek. Jednak w miarę upływu czasu większa część miesięcznych płatności zostanie przeznaczona na spłatę kwoty głównej.

3. Podatki od nieruchomości (depozyt)

Podatki od nieruchomości od domu są należne każdego roku. Często pożyczkodawcy pobierają te podatki od właściciela domu przez cały rok (1/12 rocznego rachunku każdego miesiąca), co nazywa się escrow. Te kwoty depozytu są często uwzględniane w miesięcznych ratach kredytu hipotecznego, a następnie raz w roku wypłacane przez pożyczkodawcę organom podatkowym. Podatki od nieruchomości pomagają opłacić usługi komunalne, takie jak szkoły publiczne i utrzymanie dróg. Należy pamiętać, że stawki podatkowe mogą się znacznie różnić w zależności od regionu i często mogą być dość kosztowne. Dlatego ważne jest, aby znaleźć i określić dokładną stawkę podatku lokalnego przed zamknięciem domu.

Niektórzy ludzie sami deponują, ale to wymaga dyscypliny, aby co miesiąc odkładać 1/12 podatku. Zaletą samodzielnego depozytu jest to, że możesz zarabiać odsetki od pieniędzy, które odkładasz co miesiąc na opłacenie ubezpieczenia i podatków. Tak czy inaczej, celem escrow jest terminowe opłacenie podatków i ubezpieczenia; posiadanie rachunku escrow w miesięcznej spłacie kredytu hipotecznego może usunąć dodatkowe obciążenia zarządcze dla właściciela domu.

4. Ubezpieczenie Twojego domu

Ubezpieczenie domu będzie również uwzględnione w miesięcznej spłacie kredytu hipotecznego. Pamiętaj, ubezpieczenie domu zapewnia kupującemu ochronę na wypadek nieprzewidzianej klęski żywiołowej lub nieplanowanego zdarzenia.

Jeśli nie jesteś w stanie odłożyć 20% ceny zakupu na zamknięcie, możesz być również odpowiedzialny za opłacenie prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI). Tego rodzaju ubezpieczenie może być wymagane przez pożyczkodawcę, ponieważ chroni pożyczkodawcę w przypadku niemożności spłaty kwoty pożyczki i / lub braku spłaty kredytu hipotecznego.

Należy jednak pamiętać, że koszt PMI może się różnić w zależności od kilku czynników, w tym między innymi:

  • Kwota pożyczki
  • stosunek wartości kredytu do wartościTyp nieruchomościOcena kredytowaDlatego ważne jest, aby omówić praktyki pożyczkodawcy i opłaty związane z PMI.

    W podsumowaniu

    Warto określić przyszłą miesięczną spłatę kredytu hipotecznego przed zagłębieniem się w proces znajdowania idealnego domu. Obliczając kapitał, odsetki, podatki i koszty ubezpieczenia, możesz lepiej ocenić, ile faktycznie będzie kosztować posiadanie tego wymarzonego domu. Tak więc, zanim podpiszesz jakiekolwiek dokumenty ugodowe, upewnij się, że przeprowadziłeś pewne wstępne badania i porozmawiaj z pożyczkodawcą, agentem nieruchomości i lokalnymi organami podatkowymi na temat bieżących wydatków związanych z posiadaniem domu.

    Gotowy do ubiegania się o kredyt hipoteczny?

    Niezależnie od tego, czy kupujesz nowy dom, czy refinansujesz mieszkanie, w którym się znajdujesz, Credit Union of Texas jest gotowa do pomocy. Możesz rozpocząć składanie aplikacji online lub jeśli masz pytania, możesz wypełnić ten formularz, abyśmy mogli zadzwonić!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy