Co naprawdę oznacza Twój przedział kredytowy

17 lutego 2021
Category: Biura Informacji

Pożyczki Kanada: najlepsza platforma porównawcza pożyczek w kraju

Strona główna \ Blog \ Kredyt \ Co naprawdę oznacza Twój zakres zdolności kredytowej

Dołącz do setek tysięcy Kanadyjczyków, którzy już zaufali Loans CanadaNapisane przez Caitlin WoodCo naprawdę oznacza Twój przedział kredytowyWażne jest, aby wiedzieć, gdzie w przedziale oceny kredytowej znajduje się Twój kredyt. W zależności od wyniku i rankingu otrzymasz niższe oprocentowanie i większe prawdopodobieństwo, że uzyskasz zgodę na pożyczki i karty kredytowe. Istnieją dwie różne agencje informacji kredytowej w Kanadzie, Equifax i Transunion. Każdy ma własne podejście do określania wyników, ale ogólnie zgłaszają podobne wyniki. Ogólnie rzecz biorąc, firma kredytowa lub pożyczkodawca będzie analizować zarówno Twoją zdolność kredytową, jak i raport kredytowy, aby określić Twoją zdolność kredytową. Jesteś jedyną osobą, która może poprawić swoją zdolność kredytową, dlatego zrozumienie Twojej zdolności kredytowej jest o wiele ważniejsze.

Uwaga: jeśli szukasz sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej, mamy kilka programów, które mogą w tym pomóc. Sprawdź je tutaj.

Kanadyjskie ratingi kredytowe i ich znaczenie

Pożyczkodawcy zazwyczaj używają tej tabeli ocen, aby określić, na jakim etapie jesteś pod względem zdolności kredytowej i jakie stawki otrzymasz.

Doskonały (wyniki 780+) – osoby ze stopą procentową 780 lub wyższą będą miały najlepsze stopy procentowe na rynku. Zazwyczaj zawsze zostaną zatwierdzone do pożyczki.

Bardzo dobre (wyniki 779–720) – jest to uważane za bliskie ideału, a osoby ze stawką w tym zakresie nadal będą cieszyć się jednymi z najlepszych dostępnych stawek.

Dobry (wyniki 719-680) – osoba, której ocena kredytowa mieści się w tym przedziale, ma dobry kredyt i zazwyczaj nie będzie miała problemów z uzyskaniem zgody na nowy kredyt.

Średnia (wyniki 679-620) – Chociaż jest to nadal dobry zakres, osoby z tym wynikiem otrzymają nieco wyższe stopy procentowe niż osoby z wyższymi wynikami. Według Equifax pod koniec 2012 r. Średnia krajowa ocena kredytowa wyniosła 696.

Słaba (wyniki 619-580) – wyniki w tym zakresie wskazują, że dana osoba jest narażona na wysokie ryzyko. Uzyskanie pożyczki może być trudne, a jeśli zostanie zatwierdzona, będzie oferować wyższe oprocentowanie.

Bardzo słaby (wyniki 579-500) – wyniki w tym zakresie rzadko są zatwierdzane do niczego, ale kredyt można naprawić.

Okropne (mniej niż 500) – osoby, których ocena kredytowa jest mniejsza niż 500, nie zostaną zatwierdzone do nowego kredytu i powinny zwrócić się o pomoc w ulepszeniu kredytu.

Czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową

Istnieje 5 głównych czynników, które wpływają na obliczanie zdolności kredytowej. Jeśli chcesz poprawić swoją zdolność kredytową, są to obszary, na których powinieneś się skupić.

 1. Historia płatności (35%) – zależy to od płatności dokonanych na rzecz pożyczkodawców lub wierzycieli. Ostatecznie odzwierciedla to, jak często terminowo spłacają pożyczki lub rachunki. Każdy, kto chce poprawić swoją zdolność kredytową, powinien zawsze dokonywać płatności na czas, bezbłędnie.
 2. Wykorzystanie zadłużenia / kredytu (30%) – Pokazuje kwotę niespłaconego zadłużenia konsumenta w porównaniu z kwotą dostępnego kredytu, jaki posiada. Na przykład, jeśli masz łączny limit kredytowy w wysokości 5000 USD i konsekwentnie posiadasz wysokie saldo, negatywnie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową. Aby poprawić swoją zdolność kredytową, spłać swój dług i upewnij się, że saldo powinno być niższe niż 35% dostępnego kredytu. Długość kredytu (15%) – Ten czynnik jest prosty, im dłużej otwarte jest konto kredytowe, tym lepiej dla Twojej zdolności kredytowej. Jeśli rozważasz anulowanie karty kredytowej, pamiętaj, aby anulować nową, a starsze pozostaw otwarte. Nowe zapytania (10%) – Za każdym razem, gdy potencjalny pożyczkodawca lub wierzyciel ściągnie twój kredyt, twoja ocena kredytowa będzie miała niewielki i tymczasowy hit. Jeśli złożysz wniosek o dużo nowego kredytu w krótkim czasie, twoja zdolność kredytowa spadnie, a inni wierzyciele będą mogli zobaczyć, że ostatnio złożyłeś wniosek o dużo kredytu, który mogą uznać za sygnał ostrzegawczy. Różnorodność (10%) – im większa różnorodność na otwartych kontach kredytowych, tym lepsza ocena zdolności kredytowej. To pokazuje potencjalnym wierzycielom i pożyczkodawcom, że jesteś odpowiedzialnym pożyczkobiorcą i możesz poradzić sobie z odpowiedzialnością związaną z posiadaniem kilku różnych rachunków kredytowych.Jak czytać raport kredytowy

  Twój raport kredytowy zawiera zarówno dane osobowe, jak i informacje finansowe. Jeśli masz co najmniej jedno konto kredytowe, masz zarówno raport kredytowy, jak i ocenę kredytową. Twój raport kredytowy ilustruje, kim jesteś jako kredytobiorca, zarówno dobry, jak i zły. Sprawdzenie go pozwala na bieżąco śledzić swoje konta, upewnić się, że nie ma błędów, a nawet potencjalnie zapobiec szkodliwym skutkom oszustwa. Twój raport kredytowy to karta raportu z Twojego życia finansowego, a zrozumienie, jak go czytać, może pomóc Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami i być przygotowanym na wszelkie przyszłe potrzeby kredytowe.

  Sprawdź naszą infografikę, aby uzyskać jeszcze więcej informacji na temat oceny zdolności kredytowej w Kanadzie.

  Twój raport kredytowy zawiera następujące informacjeInformacje osobiste
 3. Nazwa
 4. Data urodzeniaAktualny i poprzedni adres (y)Bieżący i poprzedni numer (y) telefonuNumer ubezpieczenia społecznego (SIN)Informacje o prawie jazdyNumer paszportuObecny i poprzedni pracodawca (y)Informacje kredytowe
 5. Konta kredytowe i ich transakcje, w tym karty kredytowe (również detaliczne), pożyczki osobiste, kredyty samochodowe, linie kredytowe
 6. Konta telefoniczne i internetoweŻądania kredytu od wierzycieli, pożyczkodawców, właścicieli lub pracodawcówUpadłość, propozycje konsumenckie, programy konsolidacji i zarządzania długiemOrzeczenia prawneZastawyKonta kredytowe w inkasachZamknięte konta z powodu oszustwa popełnionego przez posiadacza kontaAlerty o oszustwachWeryfikacja tożsamościKażde Twoje konto kredytowe otrzyma ocenę, która zawiera literę i cyfrę.

  LiteryRata (I)

  Konta, które otrzymują „I są kontami ratalnymi, które są spłacane w ustalonych z góry kwotach. Na przykład kredyt samochodowy.

  Konta, które otrzymują „O, są otwarte, co oznacza, że ​​można ich używać do ustalonego limitu. Przykładem otwartego konta kredytowego jest linia kredytowa.

  Obrotowe (R)

  Konta, które otrzymują „R są uznawane za kredyt odnawialny, ponieważ Twoje płatności zmieniają się w zależności od tego, jaką część limitu pożyczyłeś. Karta kredytowa otrzyma literę „R.

  W zależności od biura informacji kredytowej, z którego pobierasz raport, Twój kredyt hipoteczny może pojawić się lub nie. Jeśli tak, będzie reprezentowane przez „M.

  Liczby0 = Konto jest zbyt nowe, aby ocenić

  1 = Konto zostało spłacone zgodnie z ustaleniami

  2 = opóźnienie o 31-59 dni

  3 = opóźnienie o 60-89 dni

  4 = opóźnienie o 90-119 dni

  5 = opóźnienie o ponad 120 dni

  6 = konto nie jest używane

  7 = Konto jest powiązane z konsolidacją, propozycją klienta lub programem zarządzania długiem.

  8 = konto powiązane z przejęciem

  9 = Konto jest w windykacji lub jest bankrutem

  Czy wiesz, że zły kredyt może wpłynąć na Twoje codzienne życie? Dowiedz się więcej tutaj.

  Poprawa zdolności kredytowej

  Dobrą wiadomością jest to, że kondycja Twojej zdolności kredytowej jest całkowicie w Twoich rękach i masz możliwość jej poprawienia po prostu poprzez sposób zarządzania produktami kredytowymi. Odpowiedzialne korzystanie z kart kredytowych i pożyczek z czasem znacznie poprawi Twoją zdolność kredytową, a tym samym pozwoli Ci w przyszłości zakwalifikować się do innych większych pożyczek, na przykład hipoteki.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o punktacji kredytowej? Odwiedź nasze centrum edukacyjne. Jeśli szukasz sposobu na rozpoczęcie budowania lepszej zdolności kredytowej, rozważ te usługi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy