Co należy wiedzieć o wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego

Co należy wiedzieć o wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego
16 października 2020
Category: Decyzje Finansowe

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 28 lutego 2020 /
  • 4 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Twój dom prawdopodobnie będzie jednym z największych zakupów w Twoim życiu – i prawdopodobnie będziesz potrzebować pożyczki, aby tak się stało. Uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny może dać ci przewagę podczas poszukiwania domu i jest to prawie rytuał przejścia przez proces zakupu domu.

Przechodząc przez proces wstępnej akceptacji, możesz pokazać sprzedawcom, że pożyczkodawca już Cię zweryfikował i pożyczy Ci pieniądze. Aby uzyskać wstępną zgodę na pożyczkę mieszkaniową, należy udostępnić szczegółowe informacje finansowe dotyczące dochodów i zadłużenia oraz przejść kontrolę kredytową. Jednak po zatwierdzeniu uzyskasz solidne oszacowanie, na podstawie którego agenci i sprzedawcy nieruchomości mogą określić, czy jesteś poważnym kandydatem na dom.

Co to jest wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego?

Twoja wstępna akceptacja kredytu hipotecznego jest oświadczeniem, ile pieniędzy pożyczkodawca jest skłonny pożyczyć, aby zapłacić za dom. To ważny krok w procesie zakupu domu. Wstępne zatwierdzenie jest oparte na Twojej sytuacji finansowej, w tym na tym, ile masz na rachunkach bankowych i inwestycyjnych oraz na Twoim dochodzie, a także na Twoich zobowiązaniach finansowych lub tym, co jesteś winien. Pożyczkodawca przeprowadza również twarde zapytanie kredytowe podczas określania wstępnego zatwierdzenia kredytu mieszkaniowego.

Mając to wszystko na uwadze, pożyczkodawca może na podstawie rzetelnych informacji oszacować, na ile domu możesz sobie pozwolić. Twoje wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego jest dokumentem, który stwierdza, że ​​pożyczkodawca jest przygotowany do dalszego spłaty kredytu, o ile dom spełnia określone wymagania, a Twoja sytuacja finansowa nie ulegnie dużej zmianie w kolejnych tygodniach.

Dlaczego powinienem zostać wstępnie zatwierdzony?

Gdy już zostaniesz wstępnie zatwierdzony, sprzedawcy (i ich agenci nieruchomości) wiedzą, że poważnie myślisz o domu – i wiedzą, że możesz sobie na to pozwolić. Mając w ręku list potwierdzający, możesz wykazać, że bank już zgodził się na udzielenie kredytu hipotecznego. Jeśli wyglądasz na zainteresowanego domem i chcesz złożyć ofertę, sprzedawca chce wiedzieć, że możesz to zrobić. Bez uprzedniej zgody możesz zostać pominięty na korzyść kogoś, kto ma już pożyczkodawcę i ustawione fundusze.

Co więcej, uzyskanie wstępnego zatwierdzenia daje wyobrażenie o tym, na ile domu możesz sobie pozwolić. Możesz zobaczyć, ile pieniędzy da ci pożyczkodawca, obliczyć zaliczkę i wiedzieć, czy domy, które rozważasz, są praktyczne. Oszczędza czas podczas poszukiwania domu, aby natychmiast wyeliminować domy spoza Twojego przedziału cenowego.

Jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny

Przede wszystkim pamiętaj, że ze względu na dużą kwotę pieniędzy związaną z transakcją na rynku nieruchomości będziesz potrzebować dokumentacji potwierdzającej Twoje dochody i majątek. Niektóre dokumenty, które musisz przesłać pożyczkodawcy, obejmują:

  • Aktualne odcinki wypłaty
  • Deklaracje federalnego podatku dochodowego z ostatnich dwóch lat (w tym W-2)
  • Najnowsze wyciągi bankowe
  • Wyciągi z rachunków inwestycyjnych
  • Dokumenty identyfikacyjne, takie jak prawo jazdy lub paszport

Osoby samozatrudnione mogą również potrzebować dołączyć informacje z kont firmowych i przejść kontrolę dochodów. Może to obejmować poproszenie księgowego o sprawdzenie, czy Twoje dochody są stabilne, poprzez rozmowę z klientami, przegląd dokumentów biznesowych i podjęcie innych kroków. Dowiedz się od swojej instytucji pożyczkowej, co jest wymagane, gdy jesteś samozatrudniony.

Sprawdzenie zdolności kredytowej

Oprócz dostarczenia dokumentacji musisz również wyrazić zgodę na sprawdzenie zdolności kredytowej. Pożyczkodawca przeprowadzi twarde zapytanie, które może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

Przed złożeniem wniosku o wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego sprawdź swój raport kredytowy. Masz prawo do bezpłatnego egzemplarza od każdego z głównych biur kredytowych raz na 12 miesięcy. Uzyskaj raport na www.annualcreditreport.com i przejrzyj informacje pod kątem błędów. Błędy mogą wpłynąć na twoją zdolność kredytową, obniżając ją, a to może mieć wpływ na to, czy jesteś zatwierdzony, a także czy kwalifikujesz się do najlepszych oprocentowania kredytu hipotecznego.

Pożyczkodawcy wykorzystują informacje zawarte w raporcie kredytowym, aby ocenić wykorzystanie kredytu lub kwotę kredytu, z którego korzystasz w stosunku do całkowitego limitu kredytowego. Im niższe jest wykorzystanie kredytu, tym większe masz szanse na uzyskanie wstępnej akceptacji. Wielu pożyczkodawców woli korzystać z tak zwanego współczynnika kwalifikacyjnego „28/36”, aby dowiedzieć się, na jaką miesięczną płatność możesz sobie pozwolić. Ogólnie rzecz biorąc, lubią patrzeć, jak spłata kredytu hipotecznego nie przekracza 28 procent miesięcznego dochodu brutto, a łączne spłaty zadłużenia (w tym karty kredytowe, pożyczki samochodowe i inne zadłużenie oprócz kredytu hipotecznego) nie przekraczają 36 procent miesięcznego dochodu brutto.

Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli otrzymujesz konwencjonalny kredyt hipoteczny, zwykle potrzebujesz zdolności kredytowej wynoszącej co najmniej 620, aby kwalifikować się do kredytu hipotecznego. Możesz uzyskać wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego z niższym wynikiem, a istnieją programy, takie jak pożyczki FHA, które pozwalają na niższe wyniki, ale im wyższy wynik, tym niższe oprocentowanie.

Jak długo trwa wstępne zatwierdzenie?

W zależności od sytuacji i Twoich finansów uzyskanie wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego może zająć do kilku dni. Jeśli jednak musisz czekać na audyt dochodów, może minąć kilka tygodni, zanim otrzymasz list wstępnej akceptacji. Jeśli jednak masz wszystko w porządku, a Twój kredyt wygląda dobrze, w niektórych przypadkach możliwe jest uzyskanie wstępnej zgody na kredyt mieszkaniowy w ciągu jednego dnia roboczego.

Wstępne zatwierdzenie a wstępna kwalifikacja

W przypadku wstępnej kwalifikacji często jesteś poddawany miękkiemu zapytaniu o kredyt, aby poczuć swoją sytuację. Ponadto pożyczkodawca często polega na własnym przedstawieniu swojej sytuacji finansowej, zamiast wymagać dokumentacji. Wstępna kwalifikacja to wskazanie, do czego prawdopodobnie się kwalifikujesz, na podstawie podanych przez Ciebie informacji i wyników mniej inwazyjnej weryfikacji zdolności kredytowej. Chociaż kwalifikacja wstępna może być przydatna podczas robienia zakupów i porównywania potencjalnych warunków pożyczki, sprzedawcy i agenci nieruchomości zwykle nie traktują jej poważnie.

Z drugiej strony, wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego jest bardziej rygorystycznym procesem. Dostarczasz dokumentację na poparcie swoich roszczeń, a pożyczkodawca dokładniej przegląda Twój raport kredytowy, aby poznać stosunek zadłużenia do dochodów i inne informacje, które pomogą mu w podjęciu decyzji. Ponieważ wstępne zatwierdzenie jest poparte danymi, jest akceptowane jako dowód, że możesz sobie pozwolić na dom, na który patrzysz, a bank sfinansuje twoją pożyczkę.

Następne kroki

Niezależnie od tego, czy kupujesz swój pierwszy dom, czy jesteś weteranem w poszukiwaniu domu, uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny na kredyt mieszkaniowy jest sprytnym posunięciem, jeśli chcesz pozostać konkurencyjnym jako nabywca domu. Twoje wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego wskazuje, że bank jest gotowy pożyczyć Ci określoną kwotę, co sprawia, że ​​złożona przez Ciebie oferta domu jest „poważną” ofertą. Chociaż przejście przez etapy dokumentacji wymaganej do uzyskania wstępnego zatwierdzenia może wydawać się uciążliwe, w dłuższej perspektywie może w rzeczywistości zaoszczędzić czas i uniknąć problemów.

Gotowy na swój wymarzony dom? Sprawdź aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych Bankrate i znajdź najlepszego pożyczkodawcę dla siebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy