Blog | Radar ATM na monety

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Mapa bankomatów Bitcoin – łatwo znajdź lokalizacje

Jak rozpocząć biznes bitcoin ATM

Według naszych statystyk branży bankomatów bitcoin na całym świecie rośnie liczba instalacji bankomatów bitcoin. Jeśli ktoś chce uruchomić własny bankomat bitcoin lub zainstalować maszynę do bitcoinów w istniejącym lokalnym biznesie, jakie są główne punkty do sprawdzenia i decyzje do podjęcia wcześniej? Poniższy artykuł próbuje odpowiedzieć na te pytania.

RozporządzenieWraz ze wszystkimi zmianami w obszarze Bitcoin w ciągu ostatnich kilku lat jedna rzecz stała się bardziej widoczna – regulacja. Działalność w zakresie bankomatów Bitcoin nie jest wyjątkiem. W wielu jurysdykcjach do prowadzenia takiej działalności potrzebne są specjalne licencje, takie jak MSB lub inne. Prowadzenie bankomatu bitcoin bez przestrzegania prawa może się źle skończyć. Zatem głównym punktem do rozpoczęcia badania w przypadku, gdy chciałbyś uruchomić bankomat bitcoin – są ramy prawne dla takich działań w Twoim regionie.

Jeśli jesteś w USA – poniższy artykuł stanowi dobre wprowadzenie do federalnych i stanowych przepisów dotyczących działalności bankomatów bitcoin w USA. Ramy prawne naprawdę zależą od Twojej lokalizacji, więc najpierw skonsultuj się z lokalnym prawnikiem.

Chociaż samodzielne prowadzenie bankomatu bitcoin może wymagać wielu inwestycji w dziedzinie prawa, np.tworzenie polityki zgodności KYC / AML, uzyskanie odpowiednich licencji prawnych, nadal istnieje tańszy sposób – znajdź istniejącego operatora bankomatu bitcoin w swojej okolicy, podejdź i zaproponuj współpracę, abyś pracował pod ich parasolem prawnym. Aby znaleźć operatorów wokół siebie – sprawdź naszą mapę lokalizacji maszyn do bitcoinów, w przypadku większości ofert dostępne są informacje o operatorze.

Relacje bankoweAby obsługiwać bankomat bitcoin, musisz mieć konto bankowe. Było kilka pomysłów na zbudowanie bankomatu bitcoinowego „bez bankowości, jednak fajniej jest mieć rozwiązanie, ale obecnie nie jest praktyczne (jest kilka maszyn bitcoinowych z recyklerami rachunków, ale nie ma specjalnego oprogramowania, które będzie dynamicznie definiować zakup / ceny sprzedaży oparte na saldzie gotówki / bitcoinów, również lokalny popyt jest ograniczony, a bankomaty bitcoin mają bardzo małą bazę użytkowników w porównaniu z usługami internetowymi dostępnymi wszędzie, co może skutkować błędnym ustaleniem ceny na konkretnej maszynie).

Kupując tylko maszynę do bitcoinów – na pewno będziesz musiał zorganizować dostawę gotówki do banku i wykonać przelewy z konta bankowego na wymianę w celu uzupełnienia salda bitcoinów. W rzeczywistości niewiele banków chce mieć klientów związanych z jakimkolwiek „biznesem bitcoinowym. Warto więc wcześniej sprawdzić dostępne opcje i najlepiej mieć kilka relacji, aby wyeliminować potencjalne ryzyko zamknięcia rachunku przez jeden bank. Na przykład operator bankomatu bitcoin w Nowej Zelandii musiał zamknąć swoją działalność z powodu braku wsparcia ze strony sektora bankowego, chociaż firma spełniała wszystkie wymogi prawne.

LokalizacjaJeśli jesteś właścicielem firmy z cegły i zaprawy – to nie jest kwestia do rozważenia, ponieważ prawdopodobnie chciałbyś umieścić ją w swojej lokalizacji. Umieszczenie bankomatu bitcoin może zwiększyć ruch w Twoim sklepie i jest to dodatkowy strumień przychodów dla sklepu. Według informacji innych właścicieli, którzy zainstalowali bankomat bitcoin, może on zwiększyć sprzedaż nawet o 10-30% ze względu na nowych klientów, którzy przychodzą do bankomatu bitcoin.

Jeśli jesteś właścicielem lokalnej firmy, który chce mieć bankomat z bitcoinami, ale nie chcesz mieć kłopotów z obsługą maszyny – możesz również skontaktować się z operatorami w pobliżu i zasugerować swoją lokalizację. Z prywatnych rozmów z operatorami – zawsze trudno jest znaleźć dobrą lokalizację przyjazną dla bitcoinów, więc bardzo prawdopodobne jest, że znajdziesz kogoś, kto umieści bankomat bitcoin w Twoim sklepie.

Jeśli jednak planujesz samodzielnie uruchomić bankomat bitcoin, musisz znaleźć dla niego dobrą lokalizację. Ważnymi czynnikami do rozważenia są: natężenie ruchu, dostępność / dostępność (łatwy sposób znalezienia, lokalizacja publiczna), bliskość połączenia komunikacyjnego, dobry parking, godziny otwarcia (im dłużej tym lepiej), rodzaj działalności.

Oto lista 5 najpopularniejszych typów lokalizacji bankomatów bitcoin według statystyk, które zbieramy na stronie:

 • Restauracja / pizzeria 12%
 • Kawiarnia / kawiarnia / gelateria – 9%Ambasada BTC / Biuro firmy – 7%Galeria handlowa – 7%Supermarket / sklep spożywczy / delikatesy – 6%Wszystkie są więc głównie biznesami o dużym natężeniu ruchu, do których ludzie chodzą codziennie.

  Typ bankomatu BitcoinNastępnym pytaniem jest, jaki typ bankomatu bitcoin wybrać. Istnieją na przykład szerokie kategorie, takie jak jednokierunkowe lub dwukierunkowe. Jeśli więc chciałbyś nie tylko pozwolić klientom kupować bitcoiny, ale także sprzedawać bitcoiny, to musisz poszukać droższych rozwiązań dwukierunkowych. Według liczby instalacji na całym świecie – 42% wszystkich maszyn bitcoin to maszyny dwukierunkowe, a 58% tylko jednokierunkowe.

  Według informacji operatorów w chwili obecnej nie ma równego podziału pomiędzy operacjami kupna i sprzedaży, z czystą dominacją operacji kupna (90% kupuj vs. 10% średnio sprzedaj). Jednak podczas dużych wahań cenowych, np. Ostatnich w październiku 2015 r., Zachowanie użytkowników może się bardzo zmienić. Wielu operatorów zgłosiło spadek liczby operacji kupna bitcoinów, a operacje sprzedaży drastycznie wzrosły (osiągając stosunek wolumenu około 50/50). Aby więc nie tracić okazji na zmiennym rynku, lepiej jest zapewnić obie opcje, jednak w „normalnych czasach tylko jednokierunkowy bankomat bitcoin może również zapewnić stały dochód. Wciąż jesteśmy w fazie „wejścia do bitcoina dla przeciętnego klienta.

  Oto lista czołowych dostawców bankomatów bitcoin na rynku, których można polecić. Wszyscy dostawcy mają długą, pozytywną historię na rynku:

  • Genesis Coin – zapewnia jednokierunkowe rozwiązanie Satoshi1 za 6,8 tys. USD i dwukierunkową maszynę Satoshi2 za 2,1 tys. USD oprócz ceny w jedną stronę. Jest też stara Genesis1 za 14,5 tys. $.
  • General Bytes – zapewnia jednokierunkowy bankomat bitcoin o nazwie BATMTwo za 2849 USD i dwukierunkowy bankomat bitcoin BATMThreeL (wersja podstawowa) za 7 000 USD. Istnieje kilka różnych odmian rodziny modeli BATMThree w zależności od wybranego sprzętu.Lamassu – zapewnia jednokierunkowe rozwiązanie Douro (6,5 tys.USD), dodatkowo stojak Santo Tirso można kupić w wersji dwukierunkowej za 5,5 tys.USD, co daje łączny koszt dwukierunkowego rozwiązania Lamassu na poziomie 12 tys.BitAccess – zapewnia dwukierunkowy bankomat bitcoin za 7 000 USDPod względem ceny najtańsze są General Bytes dla rozwiązania jednokierunkowego i BitAccess dla maszyny dwukierunkowej. Jednak funkcje mogą się różnić i naprawdę konieczne jest przyjrzenie się wszystkim opcjom, aby wybrać odpowiednią, która będzie pasować do twoich potrzeb.

   Od początku 2017 roku i ze względu na dość toksyczną debatę na temat skalowania, która doprowadziła do niższych wskaźników dominacji na rynku Bitcoinów, wielu operatorów dodaje obsługę altcoinów do swoich maszyn. Na przykład w tej chwili (luty 2018 r.) 44% wszystkich maszyn poza Bitcoinem obsługuje również co najmniej jeden altcoin. Jeśli planujesz wspierać operacje kupna / sprzedaży altcoinów – ważne jest, aby wybrać producenta, który zapewnia obsługę wybranego przez Ciebie altcoina.

   Wielkość wolumenu i opłatyAby rozpocząć nowy biznes, trzeba z wyprzedzeniem przeprowadzić kalkulację rentowności i mieć przynajmniej zgrubny biznesplan. CoinATMRadar zapewnia kalkulator rentowności bankomatów Bitcoin, za pomocą którego można łatwo zdefiniować przybliżone koszty i obliczyć zwrot z inwestycji za pomocą szczegółowego raportu.

   Dostępne są dwa posty na blogu z bardziej zaawansowanymi informacjami: teoretyczne obliczenia rentowności i rzeczywiste przykłady tego, ile obrotów bankomaty bitcoin dostarczają operatorom w różnych lokalizacjach.

   Poniżej przedstawiono średnie wskaźniki na rynku (na podstawie dyskusji z operatorami):

   • Osiągnięcie planowanej wielkości zajmuje około 6 miesięcy z marketingiem i reklamą lokalizacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby trzymać maszynę w tym samym miejscu. [Edycja: na podstawie informacji od operatorów standardowa wielkość lokalizacji jest zwykle osiągana szybciej – 1-2 miesiące od instalacji, aby uzyskać szczegółowe informacje, przeczytaj artykuł o przychodach, kosztach i rentowności bankomatu bitcoin]
   • Średni miesięczny wolumen bankomatu bitcoin wynosi około 30 000 USD. Może się różnić, ale jest to naszym zdaniem dość realistyczna liczba, która może służyć jako podstawa prognoz rozpoczynających się od 6 miesiąca.Średnie opłaty za bitcoiny w bankomatach wynoszą teraz 5,5% za operacje sprzedaży i 7,5% za operacje kupna. Należy pamiętać, że opłaty te są obciążone w zakresie, w jakim są obliczane na podstawie informacji uzyskanych od operatorów, którzy zdecydowali się zgłosić opłaty. Zwykle ci, którzy ładują z wyższej półki – nie zgłaszają. Widzieliśmy, jak opłaty w przedziale 15-25% stają się szeroko stosowane, szczególnie w okresach dużego popytu (np. Maj 2017 lub grudzień 2017).Aby to skonfigurować, prawdopodobnie początkowo można użyć pewnych średnich wartości. Aby przyciągnąć użytkowników operatorzy mogą proponować niższe stawki, czasem nawet 0% prowizji. W takim przypadku trzeba znaleźć sposób na zakup tanich bitcoinów, np. Bezpośrednio od górników ze zniżką.

    Odpowiednie usługi obsługi klientaKiedy prowadzisz bankomat bitcoin, bardzo ważne jest, aby zapewnić klientom najlepsze usługi. Operator musi monitorować, czy maszyna działa, czy fundusze bitcoin są na miejscu itp. Negatywna reklama rozprzestrzenia się dość szybko.

    Na urządzeniu należy podać adres e-mail i telefon. Zalecamy udostępnienie go również na liście naszej witryny.

    Niedawno zaimplementowana funkcja głosowania w bankomatach bitcoin umożliwia śledzenie opinii klientów. Jako operator możesz umieścić wydrukowany kod QR z linkiem do listy swojej maszyny na naszej stronie (sprawdź link na stronie bankomatu bitcoin), aby zebrać więcej recenzji i dokładnie monitorować stan maszyny.

    Oto główne pytania, które należy zbadać i odpowiedzieć przed uruchomieniem bankomatu bitcoin. Jeśli masz coś, co przegapiliśmy – napisz w komentarzach, a zaktualizujemy artykuł.

    Sprawdź nasze konto na Twitterze @CoinATMRadar, aby uzyskać więcej informacji na temat bitcoin ATM.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy