Bitcoin to nowe złoto

17 lutego 2021
Category: Nawet Jeśli

(zdjęcie: Getty)

Zawsze piszę o tej podstawowej idei, jeśli chodzi o jakiekolwiek inwestycje: w którą stronę rynek idzie, w górę czy w dół?

Jeśli wiesz, jesteś w świetnej formie; jeśli nie, nie powinieneś w ogóle grać.

To jest pytanie dotyczące bitcoina.

Przez cały zeszły rok mówiłem: „Mam nadzieję, że spadnie do około 2500 dolarów. Osiągnął najniższy poziom 3000 USD.

Teraz bitcoin rośnie, a ja będę mówił „rośnie. Myślę, że wkrótce osiągnie 6000 $ i wzrośnie do 10 000 $.

Za 10 000 dolarów postaram się przeprowadzić ponowną kalibrację.

Na razie zima kryptowalut się skończyła.

Mój ulubiony kupuje dywidendę za 45 000 USD na dowolnym rynku

15 spółek o małej kapitalizacji z podwyższonym zakupem informacji poufnych

Czy głosowanie jest bezpłatne? Nie dla wszystkich Amerykanów: Dlaczego Desmond Meade, John Legend, LeBron James i Camila Cabello zebrali ponad 20 milionów dolarów, aby mieszkańcy Florydy zyskali szansę głosowania

Oto wykres:

Wykres bitcoin: zima kryptowalut się skończyła

To jest prosty wykres z pewnymi wskazówkami i istnieje wyraźna ścieżka w górę.

Najwyraźniej w Chinach jest obecnie duże zainteresowanie kryptowalutami, a sprzedaż na uwięzi jest płatna. Ma to sens, jeśli rynek rozważa deprecjację dolara juana na kartach. Wykazano, że Tether jest odporny, nawet jeśli nadal jest kontrowersyjną monetą. Pozostaje dobrym miejscem na przechowywanie kapitału przed krótkoterminowymi ruchami, czy to zmiennością bitcoina, czy prywacjami typu „fiat.

Pieniądze napływające do stablecoinów podniosą poziom bitcoinów, ponieważ zasadniczo pieniądze wpływające do kryptowalut są tym, co podtrzymuje i podnosi ceny.

Bitcoiny i altcoiny muszą mieć dodatni przepływ pieniędzy, ponieważ są „wydobywane, a ich bazy pieniężne rozszerzają się z każdym blokiem. W przypadku bitcoinów każdego dnia musi wejść 9 milionów nowych pieniędzy, aby dopasować nową podaż. Nie jest to takie proste, ponieważ jeśli górnicy gromadzą część lub całość swoich bitcoinów, mniej pieniędzy musi codziennie wchodzić, aby podnieść cenę. Ostatecznie jednak podaż i popyt tworzą cenę, a aby nowa podaż była dopasowana do obecnych poziomów, do bitcoina musi wpłynąć ponad 3,3 miliarda dolarów, aby wzrósł.

To może wydawać się dużo, ale tak nie jest, gdy patrzy się na skalę współczesnych rynków. Produkcja złota wynosi 140 miliardów dolarów, więc jest to kwota fiducjarna, która najczęściej trafia do systemu, aby utrzymać jego cenę na poziomie około 1300 dolarów za uncję.

Oba aktywa mają mniej więcej taką samą emisję procentową; różnica polega na tym, że kapitalizacja rynkowa złota wynosi około 5 bilionów dolarów, a bitcoin to 0,09 biliona dolarów.

Złoto jest globalnym aktywem zabezpieczającym przed ryzykiem, a inwestorzy są nim niezwykle zainteresowani. Jest to główny nurt aktywów, który przyćmiewa akcje i inne aktywa w umyśle zwykłego człowieka jako „inwestycja.

Google wyszukuje złoto i bitcoiny w USA

Kiedy zagłębisz się w myślenie, kiedy spojrzysz na zainteresowanie wiadomościami finansowymi, zobaczysz, co wygląda na to, że bitcoin zjada zainteresowanie złotem, przynajmniej w USA

Jeśli spojrzysz na globalny obraz, ten trend nie może być postrzegany tak wyraźnie, a kiedy docenisz globalne zainteresowanie złotem, napędzane przez kraje o niskiej penetracji technologicznej, sugeruje, że w miarę upływu czasu bitcoin i kryptowaluty będą coraz bardziej dzielić kapitał / ryzyko związane z lotem korona aktywów ze złotem.

Google szuka złota i bitcoinów na całym świecie

Nawet jeśli bitcoin zajmie 20% tego rynku, bitcoin przekroczy poprzednie 20000 USD. Oznacza to, że bitcoin nie jest nadal używany do transakcji lub innych pojawiających się przypadków użycia lub sytuacji.

Bitcoin zima się skończyła, cena rośnie, pozostaje tylko pytanie, jak wysoko. Na razie 6000 $ to łatwy cel, a 10 000 $ na monecie w tym roku nie jest tak trudnym celem. Nadal się kumuluję.

W listopadzie 2018 roku Chambers zdobył tytuł dziennikarza roku w kategorii Business Market Commentary w konkursie State Street UK Institutional Press Awards.

Jestem dyrektorem generalnym strony internetowej poświęconej akcjom i inwestycjom ADVFN. Oprócz prowadzenia wiodącej witryny internetowej rynków finansowych w Europie i Ameryce Południowej, jestem płodnym pisarzem finansowym. ja

Jestem dyrektorem generalnym strony internetowej poświęconej akcjom i inwestycjom ADVFN. Oprócz prowadzenia wiodącej witryny internetowej rynków finansowych w Europie i Ameryce Południowej, jestem płodnym pisarzem finansowym. Napisałem kolumnę giełdową dla WIRED – która opisywała mnie jako „Market Maven – i regularnie publikuję w licznych publikacjach finansowych na całym świecie. Pisałem dla takich tytułów jak: Working Money, Active Trader, SFO i Technical Analysis of Stocks & Commodities w USA i pisałem dla prawie każdej krajowej gazety w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich kilku lat zostałem pisarzem thrillerów finansowych i właśnie opublikowałem swój pierwszy tytuł non-fiction: 101 sposobów wybierania zwycięzców na giełdzie. Znajdź mnie tutaj w US Amazon. Będziesz mnie również regularnie widzieć w CNBC, CNN, SKY, Business News Network i BBC, przedstawiając moje spojrzenie na rynki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy