7 sposobów inwestowania w farmę słoneczną i rozpoczynania jej działalności?

17 lutego 2021

Nie powinno dziwić, że The Kickass Entrepreneur pisze o tym, jak założyć farmę energii słonecznej. Łączy w sobie niektóre z ulubionych inwestycji Jeffa: aktywa rzeczywiste, infrastrukturę, energię odnawialną i stały strumień wiarygodnych przepływów pieniężnych.

Aktywa rzeczowe to aktywa fizyczne, które są własnością inwestora lub firmy i które generują wartość. Oto kilka przykładów aktywów rzeczowych:

 • Pole uprawne
 • Koleje
 • Lotniska
 • Budynki mieszkalne
 • Mosty
 • Autostrady
 • Wiatraki
 • Farmy słoneczne

Inwestycja w farmę energii słonecznej ma następujące zalety:

 • Może przynosić doskonałe dochody.
 • Umowy są zazwyczaj zawierane na długi okres.
 • Przepływy pieniężne generowane przez gospodarstwo są zwykle powiązane z inflacją.
 • Ma mniejszą zmienność, ponieważ przychody są przewidywalne.
 • Może zapewnić doskonały zwrot

W ciągu ostatnich 10 lat nastąpił szybki rozwój branży solarnej.

Jak inwestować w inwestycję w farmę słoneczną?

Łatwym sposobem na inwestowanie w farmę słoneczną lub firmę zajmującą się energią odnawialną jest po prostu zakup akcji firmy takiej jak Brookfield Renewable Partners.

Brookfield obsługuje jedną z największych na świecie platform energii odnawialnej. Omawialiśmy Brookfield jako firmę i inwestycję w akcje w innych postach. Celem tego postu jest wypełnienie luk i wyjaśnienie, jak samodzielnie wykorzystać przemysł solarny, tworząc własną farmę słoneczną, a nie przeglądać, jak inwestować w prawdziwe aktywa z perspektywy inwestycyjnej. Możesz jednak przeczytać ten artykuł: Czym są prawdziwe aktywa i jak zdywersyfikować swoje bogactwo, inwestując w nie?

Zanim zagłębimy się w biznes farmy słonecznej, być może chciałbyś posłuchać, jak Tom Mills omawia swoją 120-akrową farmę słoneczną w Camilla w stanie Georgia. Zdecydowanie rozumie niuanse tego, co się z tym wiąże. Ten film na YouTube trwa dwie minuty i jest warty czasu:

Jak rozpocząć działalność na farmie słonecznej?

Co to jest farma słoneczna?

Farma słoneczna odnosi się do terenu, na którym znajduje się wiele naziemnych wież śledzących energię słoneczną. Może to być gospodarstwo rolne lub inny nieulepszony lub otwarty teren.

Farma słoneczna to elektrownia fotowoltaiczna, zasadniczo duży zdecentralizowany panel słoneczny, który dostarcza energię elektryczną do sieci energetycznej. Większość ogromnych tablic jest własnością narzędzi. Farmy te obejmują naziemne panele słoneczne. Są tak duże, że z łatwością mogą zasilać kilka gospodarstw domowych.

Koncepcja farmy słonecznej może być powiązana z farmą słoneczną o wielkości społeczności mieszkalnej, a także z energią słoneczną na dużą skalę użytkową.

Dlaczego istnieje taki wzrost liczby farm słonecznych i dlaczego ktokolwiek miałby rozpocząć działalność w zakresie farm energii słonecznej?

Istnieją duże pola uprawne, które nie generują dużych dochodów, a farmy słoneczne zastępują te ziemie. Łatwiej jest zarabiać na panelach słonecznych na tych farmach, a ponadto farmy słoneczne są również umieszczane na pustych terenach przemysłowych lub miejscach, które nie były używane od wielu lat.

Większość z nas zdaje sobie sprawę z paneli słonecznych montowanych na dachach. Prawda jest taka, że ​​panele słoneczne w domach i farmach słonecznych mają ten sam cel.

Zwrot z inwestycji w farmę słoneczną

Inwestowanie w energię słoneczną lub farmy wiąże się z dużymi pieniędzmi.

Inwestycja w farmę słoneczną powinna być przeprowadzana ostrożnie i po wielu planach finansowych, ponieważ rozpoczęcie farmy słonecznej będzie oznaczać konieczność zainwestowania co najmniej 1 miliona dolarów.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​zwrot z inwestycji jest wart inwestycji, ponieważ powtarzające się przychody będą procentować dywidendą przez lata.

Zamiast używać energii elektrycznej do zasilania klimatyzatora lub lodówki, panele słoneczne będą używane do wytwarzania energii, która będzie sprzedawana zakładowi energetycznemu. W ten sposób wytworzona przez ciebie moc może być wykorzystana również przez kogoś innego.

Kiedy masz panele słoneczne na dachu, masz drugi licznik energii elektrycznej. Na swojej farmie jak zwykle będziesz miał swój pierwszy licznik i jak wcześniej kupisz prąd z zakładu. Drugi miernik będzie mierzył moc wytwarzaną przez panele. Za moc, która przechodzi przez ten miernik, otrzymasz zapłatę od narzędzia. Więc kiedy masz panele słoneczne, jesteś nie tylko konsumentem, ale także producentem.

7 kroków wymaganych przed rozpoczęciem farmy słonecznej

Aby założyć farmę słoneczną, musisz wykonać kilka szybkich kroków, aby zapewnić sukces.

1. Upewnij się, że przeprowadzasz dokładne badania

Przed uruchomieniem farmy słonecznej musisz dokładnie przeprowadzić badania. Musisz:

 • Miej świadomość, w jaki kapitał musisz zainwestować.
 • Sprawdź koszt na akr paneli słonecznych
 • Wymagania dotyczące pól słonecznych
 • Inni inwestorzy w projekty energii słonecznej
 • Fakty dotyczące zwrotu z inwestycji w farmę fotowoltaiczną.
 • Problemy, z którymi możesz się spotkać i jak je rozwiązać.

Pamiętaj, że zanim zaczniesz, potrzebujesz szczerych odpowiedzi na wszystkie pytania, więc kontynuujmy ten artykuł i miejmy nadzieję, że odpowiemy na niektóre z Twoich pytań.

2. Przygotuj biznesplan

Gdy masz już wszystkie odpowiedzi, musisz przygotować biznesplan. Chociaż możesz mieć całą wiedzę, biorąc pod uwagę charakter firmy, rozsądnie jest zaangażować specjalistów w opracowanie biznesplanu. Plan zapewni oszacowanie kosztów i przybliżony zwrot z inwestycji. Plan musi obejmować co najmniej 10 lat działalności.

3. Wymagania prawne

Ważne jest, aby uzyskać wsparcie prawne dla swojej farmy.

Twoja firma powinna być zarejestrowana jako osoba prawna.

Po ukończeniu biznesplanu dla farmy inwestycyjnej z planem słonecznym należy rozpocząć proces rejestracji firmy jako legalnej firmy. Ważne jest również uzyskanie pozwoleń niezbędnych do uruchomienia farmy fotowoltaicznej. Być może będziesz musiał zatrudnić prawnika, który zajmie się tymi procesami za Ciebie.

4. Znajdź Ziemię dla Kosmosu

Firmy zajmujące się farmami słonecznymi potrzebują miejsca do ustawienia paneli. W związku z tym konieczne jest rozpoczęcie działalności na ziemi.

Często pojawia się pytanie dotyczące powierzchni wymaganej dla elektrowni słonecznej o mocy 1 MW. Aby rozpocząć, potrzeba co najmniej 15 akrów ziemi. Ci, którzy mają przygotowany kapitał, mogą od razu kupić ziemię. Jeśli nie chcesz kupować, możesz być w stanie wydzierżawić ziemię. Jednak umowa leasingu powinna być zawarta na co najmniej 50 lat. Dzięki temu nie będzie potrzeby zbyt szybkiego demontażu paneli słonecznych.

5. Skonstruuj strukturę

Następnie przyszedł czas na budowę fotowoltaicznych struktur energetycznych. Możesz znaleźć wiele firm, które zlecą montaż farmy słonecznej. Firma odpowiada również za większość prac remontowo-konserwacyjnych. Przy takim długoterminowym projekcie preferuje się współpracę z jedną firmą. Praca z wieloma firmami jest zbyt skomplikowana.

6. Wysyłaj oferty do osób fizycznych i firm

Podczas budowy wiele osób lub firm może przychodzić z zapytaniami o warunki świadczenia usług. Gdy konstrukcja zostanie całkowicie wzniesiona, możesz skontaktować się z osobami fizycznymi, firmami i branżami w sprawie oferowanych usług. Ważne jest również, aby uwzględnić metodę płatności i koszty obsługi korzystania z energii z farmy słonecznej.

7. Wybierz nazwę

Wreszcie, jeśli chcesz rozpocząć działalność związaną z energią słoneczną, nie zapomnij nadać jej odpowiedniej nazwy. Musisz mieć nazwę, która odróżnia ją od wszystkich innych firm oferujących ten sam zestaw usług.

Rozpoczęcie działalności farmy słonecznej od podstaw

Rozpoczynając działalność związaną z energią słoneczną od podstaw, musisz się dużo dowiedzieć o tej branży. Musisz mieć wiedzę na temat instalacji, różnych dostępnych produktów i rozwiązań dla właścicieli firm i domów. To także budowanie dobrych relacji z dostawcami i różnymi konsultantami handlowymi.

Kiedy zaczynasz farmę słoneczną, badania rynku i wykonalność są dość ważne. Usługi firmy solarnej są przydatne w następujących branżach:

 • Hotele
 • Licea, uczelnie i uniwersytety
 • Kompania niebieskiego czipu
 • Organizacje korporacyjne
 • Stacje telewizyjne
 • Gospodarstwa domowe i osoby fizyczne
 • Obiektów sportowych
 • Instytucje finansowe, firmy ubezpieczeniowe i banki
 • Organizacje religijne
 • Dystrybutorzy i producenci
 • Agencje reklamowe
 • Rząd (wydział robót publicznych)
 • Wydawnictwa lub drukarnia
 • Wykonawcy, deweloperzy i właściciele nieruchomości
 • Firmy badawczo-rozwojowe

Jak rozpocząć działalność na farmie słonecznej – ważne FAQ

Ile akrów ziemi potrzeba?

Niewielkie gospodarstwo można założyć na kilku akrach ziemi. Jednak duża farma na skalę przemysłową może wymagać setek akrów.

Jak działa połączenie elektryczne?

Lokalizacja działki jest niezwykle ważna. Musi znajdować się blisko paneli elektrycznych lub linii elektroenergetycznych, aby można go było podłączyć do określonego scentralizowanego źródła zasilania.

W jaki sposób plan jest utrzymywany i czyszczony?

Czyszczenie instalacji jest ważne, aby zachować wydajność paneli słonecznych. Do czyszczenia paneli często używane są roboty zasilane energią słoneczną.

Szczegóły branży solarnej

Branża deweloperów farm fotowoltaicznych odnosi się do wielu firm zajmujących się instalacją i budową systemu sieci energii słonecznej, który jest powszechnie znany jako farmy słoneczne. Wykonywane prace obejmują naprawy, rehabilitację, odbudowę, a także prace nowe.

Jeśli myślisz o założeniu farmy słonecznej, musisz znać kilka faktów na temat branży i dlaczego jest to mądra decyzja.

Korzyści z farmy słonecznej w Ameryce i Kanadzie

 • Solar to jedno z najszybciej rozwijających się odnawialnych źródeł energii w Ameryce i Kanadzie
 • Energia słoneczna dostarcza niedrogą, niezawodną i czystą energię do ponad 2,2 miliona domów w Ameryce i Kanadzie (w Ontario znajdowała się największa farma słoneczna na świecie).
 • Solar pomógł stworzyć tysiące nowych miejsc pracy w Ameryce. W rzeczywistości branża wniosła miliardy dolarów do gospodarki Stanów Zjednoczonych i Kanady.
 • Branża ogromnie się rozwinęła w ciągu ostatnich pięciu lat.
 • Popyt na farmy słoneczne jest obecnie wspierany przez zachęty rządowe. Obejmują one ulgi podatkowe na inwestycje w ITC lub energię słoneczną, które są odpowiedzialne za prywatne inwestycje w technologie słoneczne. Dzięki takim zachętom projekty dotyczące energii słonecznej nabierają tempa, zwłaszcza w ciągu ostatnich pięciu lat.
 • Technologia nie jest jeszcze konkurencyjna cenowo.

Niewątpliwie energia słoneczna może pomóc w zarabianiu pieniędzy przez długi czas. Oto kilka innych sposobów zarabiania pieniędzy na biznesie energii słonecznej:

Inwestycja Wunder Solar

Wunder Capita l to popularny, bezpieczny i niezawodny sposób na inwestycję w energię słoneczną. Pomaga inwestorom w dokonaniu właściwej inwestycji w projekty solarne. Będziesz mógł zarabiać pieniądze, a także zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby chronić środowisko.

Wunder Capital to niezawodna platforma inwestycyjna. Działa jako pomost między projektami energii słonecznej a inwestorami. Tworzy słoneczne fundusze inwestycyjne, ponieważ ma na pokładzie kilka małych firm zajmujących się energią słoneczną.

Wunder Capital to popularna firma zajmująca się technologiami finansowymi, która odgrywa ważną rolę w zarządzaniu każdą częścią procesu inwestycyjnego.

Jak Wunder zarabia pieniądze: inwestycja Wunder Solar

Wunder Capital ma siedzibę w USA. Ma ponad 100 komercyjnych instalatorów solarnych i kilku programistów jako partnerów. Firmy zwykle kontaktują się z klientami i zawierają niezależne transakcje. Wunder Capital zapewnia pomoc finansową wszystkim tym firmom, ponieważ zapewnia kapitał za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych.

Jeśli nie masz zbytniej pewności co do założenia firmy zajmującej się energią słoneczną, nadal możesz osiągać zyski, inwestując w firmy solarne innych osób. Inwestowanie w energię słoneczną jest zawsze lukratywną opcją, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić.

Inwestycja, którą dokonasz, trafi do Wunder. Wunder wykorzystuje te pieniądze do finansowania różnych średnich firm zajmujących się energią słoneczną. Wunder Capital ma na ogół trzy fundusze dłużne. Dwa z tych funduszy są dostępne na nowe inwestycje.

Leasing Your Land

Innym sposobem na inwestycję w sektor energii słonecznej jest wydzierżawienie nieużywanej ziemi farmie słonecznej. Nie będziesz wkładać żadnych fizycznych pieniędzy w biznes. Jednak po prostu dzierżawisz swoją ziemię tym, którzy jej potrzebują. Możesz poszukać firm lub inwestorów w projekty energii słonecznej, którzy chętnie zainwestują w farmy słoneczne.

Jednak zanim zdecydujesz się zaoferować swoją ziemię, musisz zastanowić się, czy Twoja ziemia będzie w stanie spełnić kryteria niezbędne do instalacji słonecznej. Niezależna firma zajmująca się oceną terenu może udzielić informacji na temat wymagań dotyczących gruntów związanych z energią słoneczną i może pomóc w ustaleniu, czy ziemia nadaje się na farmę słoneczną. Gdy grunt przejdzie test i zostanie zatwierdzony do instalacji paneli słonecznych, należy poszukać deweloperów energii słonecznej. Firmy finansujące i deweloperzy energii słonecznej zapewnią wszelką niezbędną pomoc w założeniu farmy słonecznej.

Inne sposoby inwestowania w przemysł farm słonecznych

Jeśli nie jesteś zainteresowany zakładaniem farmy słonecznej, nadal możesz specjalizować się w branży solarnej.

Oto lista niszowych pomysłów:

 • Usługi monitorowania
 • Zaopatrzenie w energię słoneczną
 • Instalacja paneli słonecznych, usługi naprawcze i konserwacja
 • Montaż panelu dachowego
 • Budowa instalacji skoncentrowanej energii słonecznej (CSP)
 • Montaż panelu – montaż do podłoża
 • Montaż panelowy – stojak stały
 • Instalacja panelowa – śledzenie słoneczne
 • Budowa elektrowni – słoneczna z krystalicznego krzemu
 • Sprzedaż i dystrybucja akcesoriów do paneli słonecznych
 • Budowa elektrowni – cienkowarstwowa

Powiązane posty:

 • Nie rezygnuj jednak z codziennej pracy, aby rozpocząć nową małą firmę. Zrobić…
 • 87 pomysłów na rozpoczęcie dodatkowej działalności i zakończenie pracy od 9 do 17
 • 19 łatwych sposobów na zwiększenie marży w małych firmach
 • 6 prostych sposobów generowania marketingu szeptanego dla Twojej firmy
 • 3 skuteczne sposoby na zwiększenie rentowności małej firmy i…

Powinieneś także rozważyć zapisanie się do naszego bloga. Publikujemy jeden artykuł w tygodniu na temat małych firm i tworzenia bogactwa. Możesz zapisać się tutaj.

Latem 2018 roku opublikowaliśmy także książkę „ The Kickass Entrepreneur’s Guide to Investing, Three Simple Steps to Create Massive Boalth with Your Business Profits . Był numerem 1 na Amazonie zarówno w dziale biznesowym, jak i literaturze faktu. Możesz otrzymać bezpłatną kopię tutaj.

Dziękujemy za zainteresowanie PRZEWODNIKIEM INWESTYCJI FIRMY KICKASS. Trzy proste kroki do zbudowania ogromnego bogactwa dzięki zyskom Twojej firmy. Sprawdź pocztę e-mail, aby potwierdzić pobranie książki. Formularz: 400529

Powiązane posty:

 • Nie rezygnuj jednak z codziennej pracy, aby rozpocząć nową małą firmę. Zrobić…
 • 87 pomysłów na rozpoczęcie dodatkowej działalności i zakończenie pracy od 9 do 17
 • 14 ciekawych pomysłów dla studentów na rozpoczęcie działalności gospodarczej od podstaw
 • 10 sposobów na uruchomienie pomysłu na biznes bez kapitału
 • 6 prostych sposobów generowania marketingu szeptanego dla Twojej firmy
 • 19 łatwych sposobów na zwiększenie marży w małych firmach
Ashley Jenkins

Ashley jest przede wszystkim mamą niesamowitego młodego syna i żony. Ashley założyła i sprzedała kilka małych firm w ciągu ostatnich wielu lat, a teraz postanowiła poświęcić trochę czasu na spędzenie czasu z rodziną i wychowanie syna. Ashley zarządzała zespołem 11 pracowników i wkrótce zamierza rozpocząć kolejny biznes. Ashley jest zagorzałym inwestorem i oszczędzającym. Ma wiedzę nie tylko o przedsiębiorczości, ale także o inwestowaniu.

Może Ci się spodobać
 • Wszystkie blogi
 • Rosnące dochody
 • Rosnące dochody

10 sposobów na uruchomienie pomysłu na biznes bez kapitału

 • 22 września 2020 r
 • Jeff Wiener
 • Wszystkie blogi
 • Rosnące zyski
 • Rosnące dochody
 • Rosnące dochody

Jak osiągnąć 600% zwrot z inwestycji biznesowej w ciągu 24 miesięcy i porównać zwroty za pomocą IRR

 • 14 września 2020 r
 • Jeff Wiener
 • Wszystkie blogi
 • Marketing
 • Sprzedaj swoją firmę

Biznes na sprzedaż. Szukam przedsiębiorcy do prowadzenia firmy. Czy jesteś początkującym przedsiębiorcą?

 • 31 sierpnia 2020 r
 • Jeff Wiener
 • Wszystkie blogi
 • Rosnące dochody

Znaczenie zrozumienia kluczowych wskaźników wydajności w Twojej firmie

 • 18 sierpnia 2020
 • Jeff Wiener
 • Wszystkie blogi

Odzyskiwanie działalności po COVID-19 za pomocą finansowania faktur

 • 6 sierpnia 2020 r
 • Jeff Wiener
 • Wszystkie blogi
 • Pozytywny stan umysłu

57 najlepszych cytatów finansowych, które pomogą Ci na drodze do sukcesu

 • 31 lipca 2020 r
 • Jeff Wiener
 • Wszystkie blogi
 • Twórz bogactwo (inwestowanie)

Czy przeniósłbyś się za granicę, aby zaoszczędzić podatki? Wywiad z Andrew Hendersonem, Nomad Capitalist

 • 27 lipca 2020 r
 • Jeff Wiener
 • Wszystkie blogi
 • Rosnące zyski
 • Opinie

Zmień swoją małą firmę w maszynę zapewniającą zysk w 60 dni

 • 24 lipca 2020 r
 • Jeff Wiener

Dołącz do 6472 przedsiębiorców, którzy otrzymują pocztą elektroniczną posty dotyczące budowania mojej firmy i tworzenia bogactwa

Mogę cię nauczyć, jak zbudować udany, dochodowy biznes i przekształcić go w miliony osobistych bogactw.

Dziękujemy za zainteresowanie PRZEWODNIKIEM INWESTYCJI FIRMY KICKASS. Trzy proste kroki do zbudowania ogromnego bogactwa dzięki zyskom Twojej firmy. Sprawdź pocztę e-mail, aby potwierdzić pobranie książki. Formularz: 400529

Nie będziemy wysyłać Ci spamu. Wypisz się w dowolnym momencie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy