690 Credit Score – co to znaczy i jak to poprawić? (Aktualizacja 2020)

17 lutego 2021

Zdolność kredytowa to trzycyfrowa liczba, która jest wartością odpowiedzialności finansowej. Ta liczba mówi pożyczkodawcom i innym, jak bardzo można poświęcić się spłacie długów i innych rachunków. Im wyższy wynik, tym lepiej. Chociaż istnieje wiele osób, które nie mają odpowiedniego kredytu, ważne jest, aby mieć dobrą zdolność kredytową. Ocena kredytowa będzie częścią procesu ubiegania się o kartę kredytową, pożyczkę, a nawet wynajem mieszkania lub domu. Na szczęście dla tych, którzy mają uczciwy kredyt, można poprawić swój wynik z czasem i wysiłkiem.

Czy ocena kredytowa 690 jest dobra czy zła?

Pytanie brzmi: „Czy ocena kredytowa 690 jest dobra czy zła? Odpowiadając na to drugie, 690 znajduje się w rozsądnym zakresie w skali FICO, co oznacza, że ​​czyjaś zasługa nie jest okropna, ale z pewnością przydałoby się kilka ulepszeń. Zazwyczaj pożyczkodawcy preferują te z „dobrym lub „doskonałym kredytem, ​​ale wiele innych czynników jest również branych pod uwagę. Dobra wiadomość jest taka, że ocena kredytowa 690 nie jest najgorszą w kategorii „ uczciwych kredytów, co oznacza, że ​​wciąż można wiele zrobić, aby znaleźć się w przedziale „ dobrym .

Poniżej znajduje się zestawienie oceny zdolności kredytowej:

Ocena kredytowaOcena 750 – 850Świetny700 – 749Dobry650–699Targi550–649Ubogi549 i poniżejZły

Co oznacza zdolność kredytowa 690 i jak wpływa na Twoje życie?

Chociaż bycie w uczciwym przedziale kredytowym nie jest najgorsze, nadal ma wady. Ponieważ wielu z oceną kredytową 690 może być uznanych za potencjalnie ryzykownych pożyczkobiorców, nierzadko osobom z taką oceną kredytową oferuje się karty kredytowe i pożyczki o wyższym oprocentowaniu. Jeśli ktoś chce mieć większe szanse na nisko oprocentowaną pożyczkę, zgodę na kartę kredytową lub wynajem domu i lepsze stawki ubezpieczenia samochodu, posiadanie możliwie najlepszego kredytu jest koniecznością.

Z drugiej strony, ocena kredytowa na poziomie 690 to nie koniec świata. Zazwyczaj to osoby z wynikami niższymi niż 630 („słaby przedział FICO) mają niższy poziom aprobaty i sprawiedliwe oprocentowanie pożyczek, kart kredytowych itp., To znaczy jeśli w ogóle zostaną zatwierdzone. Bycie w słabym lub bardzo słabym przedziale oceny kredytowej oznacza, że ​​można uzyskać zgodę tylko na pożyczki zabezpieczone: pożyczone pieniądze, które muszą być zabezpieczone kosztownym posiadaniem (np. Samochód lub dom) w zamian za pożyczone środki finansowe na wypadek, gdybyś nie spłacić swoje długi.

Co się stanie, jeśli poprawisz swoją zdolność kredytową 690 punktów o 50 lub 100 punktów?Jeśli ktoś podejmie wysiłek, aby choć trochę podnieść swoją uczciwą zdolność kredytową, mogą z tego wyniknąć korzyści. Po pierwsze, twoja zdolność kredytowa będzie wyglądać lepiej dla pożyczkodawców. Oznacza to, że proces zatwierdzania pożyczek i kart kredytowych będzie szybszy i będzie bardziej prawdopodobny. Nieco wyższy wynik może również zwiększyć szanse na znalezienie pracy. Wielu menedżerów ds. Rekrutacji bierze pod uwagę oceny kredytowe potencjalnych pracodawców podczas procesu rekrutacji. Kolejną zaletą zwiększenia kredytu jest silniejsza szansa na zakup lub wynajem wymarzonego domu. Każda poprawa wyniku pomaga. Zanim się zorientujesz, Twój wynik kredytowy 690 może znajdować się w strefie „ dobrej ”, z jeszcze większymi korzyściami.

Co się stanie, jeśli Twój wynik 690 FICO spadnie?Jednak, podobnie jak podniesienie kredytu może pomóc, obniżenie kredytu tylko szczypta może wpędzić cię w rutynę. Z kredytem na poziomie 690, obniżający się wynik może szybko umieścić Cię w „słabej strefie kredytowej. Słaby kredyt nie tylko wygląda i brzmi znacznie gorzej, ale może utrudniać korzyści z posiadania nieco wyższego wyniku, takiego jak powyższy. Niższa ocena kredytowa może również oznaczać, że masz trudności finansowe. Im więcej tych trudności występuje, tym fizycznie trudniej jest z nich wyjść, zarówno jeśli chodzi o zwiększenie kredytu, jak i skuteczne zarządzanie pieniędzmi.

Pomyśl o swoim wyniku 690 FICO jak o ocenie z zajęć. Jeśli chcesz uzyskać ocenę „A, zazwyczaj musisz zachować ocenę 90% lub wyższą. Oczywiście 98 procent wygląda lepiej niż 92 procent. Przy wyższym odsetku nie tylko wyglądasz na lepszego ucznia, ale także masz większą szansę na utrzymanie oceny na poziomie „A, ponieważ więcej zadań jest dodawanych do dziennika ocen. Im więcej pozytywnego wysiłku włożysz w utrzymanie lub podniesienie swojej oceny, aw tym przypadku zdolności kredytowej, tym więcej korzyści z tego wyniknie.

Różne grupy zdolności kredytowejW zależności od Twojej oceny kredytowej (bardzo słaba, słaba, zadowalająca, dobra, doskonała), dostępne są różne wady i zalety. Dla kogoś o bardzo złym zakresie kredytowym pożyczkodawcy będą bardzo mało skłonni uznać cię za odpowiedniego pożyczkobiorcę. Twoja zdolność do spłaty pożyczonych pieniędzy jest niezwykle ryzykowna. Bycie w kiepskim zakresie FICO jest nadal postrzegane jako ryzyko. Z drugiej strony jest kilku pożyczkodawców, którzy zaakceptują osoby z ryzykiem kredytowym 690. Jeśli jednak masz uczciwy kredyt, możesz oczekiwać, że większość pożyczkodawców uzna ten wynik za wystarczająco dobry. Podobnie osoby z dobrym lub doskonałym kredytem będą uważane za odpowiednio bardzo niezawodnych lub wyjątkowo niezawodnych kredytobiorców. Dlatego kluczowe jest poszukiwanie przynajmniej uczciwego kredytu, jeśli nie dobrego lub wyjątkowego.

Amerykańskie wyniki FICO są wszechobecne, z 20% na wyjątkowych wynikach, 18% na dobrych, 22% na zadowalających, 20% na słabych i 17% na bardzo słabych kredytach. Chociaż te ostatnie statystyki mogą, ale nie muszą być zaskakujące, przy obliczaniu zdolności kredytowej bierze się pod uwagę wiele czynników.

Pięć głównych czynników, które mają znaczenie przy określaniu wyniku, to: historia płatności, wykorzystanie długu, wiek kredytu, historia ubiegania się o kredyt oraz rodzaje kont pojawiające się w historii kredytowej. Twoja historia płatności lub zapisy dotyczące tego, czy spłacasz swoje długi w terminie, są zazwyczaj największym czynnikiem w procesie ustalania, stanowiąc około 35% Twojego wyniku. Ważnym czynnikiem jest również wykorzystanie długu, które stanowi 30% twojego wyniku: kwota długu, który nosisz. Twój wiek kredytowy, który określa, ile lat mają Twoje konta kredytowe, stanowi około 15% Twojej zdolności kredytowej. Wreszcie, Twoja historia ubiegania się o kredyt i rodzaje kont stanowią około 10% kredytu, co podkreśla liczbę zapytań kredytowych i rachunków wymienionych w Twojej historii kredytowej (mieszanka kredytów).

Należy zauważyć, że obliczenie zdolności kredytowej 690 FICO jest bardziej złożonym zadaniem, niż się wydaje. Z tego powodu otrzymanie zdolności kredytowej może się różnić w zależności od źródła. Inne informacje, poza pięcioma ostatnimi, są również uwzględniane w procesie oceny zdolności kredytowej.

Radzenie sobie z negatywnymi informacjami, które wpływają na Twoją zdolność kredytową 690Niezależnie od tego, czy masz zbyt wiele trudnych zapytań, czy też w raporcie są wymienione opóźnienia w płatnościach, wiedza o tym, jak radzić sobie z negatywnymi informacjami w raporcie kredytowym, ma kluczowe znaczenie przy próbie podniesienia zdolności kredytowej. Na szczęście ta informacja z czasem zostanie usunięta. W stosownych przypadkach niektóre informacje z raportu kredytowego mogą zostać nawet usunięte wcześniej od pierwotnej daty.

UpadłościJeśli ogłosiłeś upadłość na podstawie rozdziału 13, Twoje bankructwo zostanie usunięte z raportu kredytowego po siedmiu latach. W przypadku bankructwa na podstawie rozdziału 7 zostanie ono usunięte za dziesięć lat. Można próbować wcześniej wyczyścić bankructwo ze swojego sprawozdania; jednak może to być trudny proces.

Trudne pytaniaMożna się spodziewać, że w ich raporcie będą się znajdować trudne zapytania przez dwa lata. Początkowo mogą obniżyć twoją zdolność kredytową 690 punktów z 5 do 10 punktów. Na szczęście w miarę upływu czasu coraz mniej wpływają na kredyt. Aby potencjalnie wcześniej usunąć trudne zapytanie, można zakwestionować zapytanie z wierzycielem lub biurem kredytowym. Ta ostatnia technika jest przydatna dla osób, które padły ofiarą kradzieży tożsamości.

Opóźnione płatnościOpóźnione płatności zostaną usunięte z raportu kredytowego po siedmiu latach od daty zaległości. Istnieją sposoby, na które można podjąć próbę wcześniejszego usunięcia opóźnionych płatności: zażądanie korekty wartości firmy od wierzyciela, dobrowolne zgłoszenie się wierzycielowi do płatności automatycznych w zamian za usunięcie opóźnionej płatności lub zakwestionowanie wszelkich informacji dotyczących spóźnionej płatności. płatność jako niedokładna (tj. kwota płatności, daty itp.).

WindykacjaUsunięcie kolekcji z raportu potrwa siedem lat od daty zaległości. Można starać się o wcześniejsze usunięcie kolekcji, jeśli uda im się odpowiednio zakwestionować windykację jako niedokładną, poprosić o usunięcie wartości firmy lub zapłacić wierzycielowi za jej wcześniejsze usunięcie.

Zastawy podatkowePo siedmiu latach od daty złożenia wniosku zastaw podatkowy zostanie usunięty po zapłaceniu. Jeśli nie zostanie zapłacona w terminie, pozostanie na Twoim raporcie kredytowym przez dziesięć lat.

Orzeczenia sądów cywilnychNawet po zapłaceniu wyroków sądowych nie zostaną one całkowicie usunięte z raportu kredytowego przez siedem lat od daty złożenia wniosku.

Co może dać ci punktacja kredytowa 690?

Dla tych, którzy znajdują się w odpowiednim przedziale kredytowym, dobrze jest zrozumieć, co możesz, a czego nie możesz otrzymać.

Niestety, osoba ze sprawiedliwym wynikiem 690 punktów nie kwalifikuje się do jakiejkolwiek karty kredytowej, na przykład takiej, która oferuje duże początkowe bonusy. Ogólny proces akceptacji będzie również trudniejszy dla osób z mniej niż dobrym kredytem. Jednak osoby w tym przedziale kredytowym zwykle kwalifikują się do następujących kart: karty z zerowym finansowaniem, bez opłat zagranicznych lub bez opłat rocznych; karty lotnicze / hotelowe; i karty sklepowe. Na tej podstawie istnieje kilka opcji kart kredytowych dostępnych dla osób ze średnim kredytem, ​​ale większość z nich wiąże się z rocznymi opłatami i zezwala tylko na niski limit kredytu.

Chociaż nie jest to gwarantowane, osoba posiadająca uczciwy kredyt może być potencjalnym kandydatem do pożyczki osobistej. Oczywiście, komuś z uczciwym kredytem będzie trudniej otrzymać pożyczkę osobistą niż komuś z dobrym lub doskonałym kredytem. Na szczęście osoba z oceną kredytową 690 może nadal kwalifikować się do niezabezpieczonych pożyczek z przystępnymi oprocentowaniem i płatnościami. Mimo to osoby posiadające uczciwy kredyt będą miały generalnie wyższe oprocentowanie pożyczek niż ich dobre i doskonałe odpowiedniki kredytowe, ale niektórzy pożyczkodawcy mogą zapewnić większą elastyczność.

Wadą posiadania rzetelnej oceny kredytowej 690, jest brak możliwości otrzymania pożyczki samochodowej z zerową stopą procentową. Pożyczki samochodowe, zgodnie z oczekiwaniami, będą również zazwyczaj miały wyższe stopy procentowe i niższe opcje finansowania dla tych, którzy mają godziwy kredyt, w przeciwieństwie do tych, którzy mają co najmniej dobry kredyt. Z drugiej strony wielu dostawców pożyczek samochodowych, takich jak MyAutoLoan, CapitalOne i SpringboardAuto, będzie skłonnych przyjmować kandydatów, nawet jeśli ich wynik FICO wynosi zaledwie 500, przy czym oczywiście podczas procesu należy pamiętać o kredycie automatycznym.

Otrzymanie kredytu hipotecznego różni się w zależności od pożyczkodawcy pod względem oceny zdolności kredytowej, jaką zaakceptują wnioskodawcy. Jedno jest jednak pewne: ci, którzy mają uczciwy kredyt, nie będą kwalifikować się do najlepszych oprocentowania kredytu hipotecznego. Podsumowując, im wyższa jest Twoja ocena kredytowa, tym niższe będzie oprocentowanie kredytu hipotecznego. Na przykład, w przypadku 30-letniego kredytu hipotecznego na dom o wartości 300 000 dolarów, osoba z uczciwym kredytem może spłacać miesięczne raty nawet o kilkaset więcej miesięcznie niż osoba o dobrej zdolności kredytowej.

Wyniki kredytowe dla kredytów mieszkaniowych mogą być często akceptowane od większości pożyczkobiorców już od 580, co oznacza, że ​​jeśli Twoja ocena kredytowa wynosi 690, co jest uważane za sprawiedliwe, nadal będziesz mieć szansę na otrzymanie kredytu mieszkaniowego. O kredyt mieszkaniowy mogą kwalifikować się osoby fizyczne, nawet w bardzo słabym zakresie kredytowym; chociaż może to być trudne. Należy pamiętać, że ubiegając się o kredyt mieszkaniowy, należy wziąć pod uwagę inne czynniki poza jednym kredytem. To właśnie w stopach procentowych kredytu mieszkaniowego uczciwa ocena kredytowa może stanowić większy problem niż w rzeczywistym procesie ubiegania się o kredyt mieszkaniowy.

Bezpłatne raporty kredytowe i wyniki ze wszystkich 3 biur kredytowychAby prawidłowo określić swoją zdolność kredytową 690, ważne jest, aby zmierzyć ją we właściwy sposób. Dostępne są różne modele punktacji:

 • FICO
 • PrzewagaTransRiskExperianCreditXpertPodczas ubiegania się o kredyt lub pożyczkę większość pożyczkodawców korzysta z FICO. Wyniki wahają się od 300 do 850. Jednym z wiodących konkurentów FICO jest Vantage, który został stworzony przez biura kredytowe Experian, TransUnion i Equifax. Wyniki mieszczą się w przedziale od 300 do 850 i zazwyczaj opierają się na kredytach sprzed 24 miesięcy.

  TransRisk, opracowany przez TransUnion, to kolejny model, który odkrywa ryzyko związane z nowymi rachunkami kredytowymi.

  Experian stworzył inny model, National Equivalency Score, który daje użytkownikom wynik od 0 do 1000. Inny model eksperymentalny, który jest bardziej porównywalny z wynikiem FICO, obejmuje zakres od 360 do 840.

  Wreszcie, CreditXpert to kolejny popularny model, który ma na celu pomaganie osobom fizycznym w podnoszeniu ich wyników kredytowych poprzez dostarczanie im przydatnych porad opartych na ich wyniku.

  Jak poprawić zdolność kredytową 690?

  Dzięki punktacji kredytowej 690 jesteś już na dobrej drodze do uzyskania dobrego kredytu. Wszystko zależy jednak od wysiłków włożonych w fizyczną poprawę wyniku. Poniższe sugestie będą ważne, jeśli chcesz zamienić swój uczciwy kredyt w dobry kredyt:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy