6 rzeczy, które kredytodawcy hipoteczni rozważają przed zatwierdzeniem kredytu mieszkaniowego

17 lutego 2021

Myślisz o zakupie domu? Chociaż bezczynne zakupy domu mogą być ekscytujące, proces ten powinien rozpocząć się na długo przed uczestnictwem w jakimkolwiek otwartym dniu.

Uzyskanie wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego może dać ci przewagę przy zakupie i może służyć jako dobry wskaźnik dla potencjalnych sprzedawców i agentów nieruchomości, że jesteś poważnym nabywcą. Może również służyć jako okres próbny w procesie finansowania domu. Chociaż nie jest to wiążące (ponieważ podane przez Ciebie informacje nie zostały zweryfikowane), może dać Ci lepsze wyobrażenie o tym, na co Cię stać, i pomóc w przygotowaniu się do oficjalnego wniosku o kredyt hipoteczny.

Trudno jest ustalić, czego dokładnie szukają pożyczkodawcy tacy jak Castle & Cooke Mortgage, LLC podczas rozpatrywania wniosku o pożyczkę mieszkaniową, ale ostatecznie większość pożyczkodawców obawia się tego samego podstawowego problemu – zdolności spłaty kredytu mieszkaniowego. Poniżej znajduje się sześć rzeczy, które większość pożyczkodawców przegląda podczas procesu kredytowego.

Kredyt

Aktywność kredytowa i wyniki mają duży wpływ na zatwierdzanie kredytów hipotecznych i mogą wpływać na rodzaj kredytu mieszkaniowego i otrzymywaną stopę procentową. Najniższe dostępne stawki są zazwyczaj dostępne tylko dla pożyczkobiorców z wysokimi wynikami kredytowymi. Pożyczkodawcy wykorzystują te wyniki, aby ocenić ryzyko, jakie podejmuje, zapewniając Ci finansowanie domu.

Oprócz Twojej oceny kredytowej specjaliści od kredytów hipotecznych przejrzą również Twoją historię płatności, co jest uważane za mocny wskaźnik prawdopodobieństwa dokonania terminowych płatności w przyszłości. Procent dostępnego kredytu, którego używasz, długość Twojej historii kredytowej i ostatnie próby uzyskania dodatkowego kredytu mogą mieć wpływ na Twój wynik.

Dług

Nie potrzebujesz zerowego salda na wszystkich swoich kartach kredytowych, aby kwalifikować się do kredytu mieszkaniowego. Jednak im mniej jesteś winien wierzycielom, tym lepiej. Pożyczkodawcy używają wskaźnika zadłużenia do dochodów (DTI) – miernika finansów osobistych, który porównuje kwotę, którą zarabiasz, z kwotą, którą jesteś winien – aby upewnić się, że nie zostaniesz nadmiernie przedłużony z nową spłatą kredytu hipotecznego. Limity zadłużenia do dochodu mogą się różnić w zależności od programu pożyczkowego, ale w wielu przypadkach wynoszą od 43% do 50%. Aby obliczyć DTI, zsumuj wszystkie miesięczne spłaty zadłużenia i podziel je przez miesięczny dochód brutto.

Ponadto, należy unikać stosowania na każdym nowym długiem lub dokonywania większych zakupów aż po już zamknięte na kredyt. Pożyczkodawcy ponownie sprawdzają Twój kredyt przed zamknięciem, a każdy nowy dług może opóźnić lub nawet uniemożliwić zamknięcie kredytu hipotecznego.

Dochód

Aby zakwalifikować się do kredytu hipotecznego, pożyczkodawcy potrzebują dowodu dochodów. Dzięki dwuletnim informacjom podatkowym pożyczkodawcy mogą sprawdzić, czy Twoje dochody są stałe, spadają lub rosną.

Jeśli prowadzisz działalność na własny rachunek, pożyczkodawcy sprawdzą skorygowany dochód brutto w zeznaniu podatkowym, aby sprawdzić, czy Twoja firma zarabia.

Zatrudnienie

Tak jak pożyczkodawca dokonuje przeglądu twoich dochodów, to samo można powiedzieć o historii zatrudnienia w przypadku większości pożyczek. Brak stałej pracy przez ostatnie dwa lata może potencjalnie wpłynąć na Twoje uprawnienia. Pożyczkodawcy skontaktują się z Twoim obecnym pracodawcą, aby upewnić się, że nadal jesteś zatrudniony i zweryfikować Twoje wynagrodzenie. Jeśli zmieniłeś pracę w ciągu ostatnich dwóch lat, pożyczkodawcy mogą również skontaktować się z Twoimi poprzednimi pracodawcami.

Majątek

Kredytodawcy hipoteczni mogą poprosić o wyciągi z Twojego konta bankowego i rachunku inwestycyjnego z ostatnich dwóch miesięcy, aby upewnić się, że wszelkie pieniądze, o które się twierdzisz, rzeczywiście tam są. Będą chcieli sprawdzić, czy jest tam od kilku miesięcy i sprawdzić, czy masz rezerwy gotówkowe. Pożyczkodawcy mogą kwestionować ostatnie duże depozyty, ponieważ mogą sprawiać wrażenie, że pieniądze nie są twoje.

Zaliczka

Potraktuj swoją zaliczkę jako inwestycję w kapitał własny domu. Chociaż istnieją programy hipoteczne, które nie wymagają żadnych pieniędzy z własnej kieszeni, możesz mieć dostęp do bardziej korzystnych opcji finansowania z zaliczką.

Istnieje wiele programów, które wymagają niższej zaliczki, co pozwala sfinansować do 97% ceny zakupu. Ale w większości przypadków będziesz musiał zapłacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego, jeśli odłożysz mniej niż 20%. To dodatkowe ubezpieczenie chroni pożyczkodawcę przed stratami, jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego.

Przyjmowanie pieniędzy od znajomego lub krewnego jako zaliczki jest dopuszczalne, ale będziesz potrzebować listu podarunkowego, aby udowodnić, że pieniądze nie są pożyczką ani od sprzedawcy. Niektóre programy pożyczkowe mogą mieć również pewne ograniczenia dotyczące funduszy upominkowych. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z urzędnikiem ds. Pożyczki.

Jeśli nie masz pieniędzy na zaliczkę, nie martw się. Castle & Cooke Mortgage oferuje 100% opcje finansowania i kilka programów pomocy w przedpłacie (DPA), do których możesz się kwalifikować.

Gotowy do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny lub masz pytania? Skontaktuj się z doradcą ds. Kredytów hipotecznych w Castle & Cooke już dziś!

Castle & Cooke Mortgage, LLC® (NMLS # 1251) jest wiodącym niezależnym pożyczkodawcą hipotecznym z siedzibą w Draper w stanie Utah, z oddziałami w całych Stanach Zjednoczonych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy