5 kart kredytowych dla superbogatych

17 lutego 2021

Dla osób o średnim zamożności karty kredytowe są sposobem na przetrwanie, gdy brakuje pieniędzy, dokonanie dodatkowych zakupów lub uzyskanie ogólnych nagród. Karty kredytowe zapewniają super-bogatą moc, niesamowite korzyści i pomagają im dalej finansować ich ekstrawagancki styl życia. Wiele z tych ekskluzywnych kart kredytowych jest dostępnych tylko na zaproszenie lub po osiągnięciu określonych punktów odniesienia.

Kluczowe wnioski
 • Dla wielu zwykłych ludzi karta kredytowa jest używana do robienia zakupów, gdy gotówka nie jest łatwo dostępna, a wielu Amerykanów utrzymuje saldo z miesiąca na miesiąc.
 • Jednak dla najbogatszych karty kredytowe służą do gromadzenia korzyści, nagród i obnoszenia się.Te karty, które przedstawiamy poniżej, obejmują kartę Centurian z American Express i kartę Stratus Visa, która jest dostępna tylko na zaproszenie.1. Karta American Express Centurion

  Karta American Express Centurion jest najbardziej ekskluzywną kartą kredytową na świecie i jest powszechnie znana jako oryginalna czarna karta. Wprowadzony na rynek w 1999 roku American Express utrzymał go w otulinie niepewności, nadając mu bardzo wysoki poziom w świadomości konsumentów. Firma nie ujawni pełnych szczegółów karty ani tego, jak można zostać posiadaczem karty, ale wyciekło kilka kryteriów.

  Przed złożeniem wniosku o posiadanie tej karty osoba musi być posiadaczem karty American Express Platinum przez co najmniej rok. Posiadacz karty musi obciążyć kartę Platinum w wysokości co najmniej 250 000 USD w jednym roku kalendarzowym. Następnie, jeśli posiadacz karty ma szczęście zostać zaproszony do ubiegania się o kartę American Express Centurion, będzie musiał wnieść opłatę wstępną w wysokości 10 000 USD i roczną opłatę w wysokości 5000 USD. Wcześniejsze 

  Z tymi kryteriami i opłatami wiążą się bardzo fajne korzyści. Karta American Express Centurion podobno zapewnia dostęp do całodobowej usługi concierge, podwyższenia klasy lotu, dodatkowych pokoi hotelowych, osobistych zakupów oraz możliwość zamknięcia sklepu detalicznego w celu zakupów osobistych.

  2. Karta JP Morgan Chase Palladium

  Karta kredytowa JP Morgan Chase Palladium jest wykonana z wytrawionego laserowo palladu i złota i jest zarezerwowana dla konsumentów, którzy mają relacje z bankiem prywatnym, bankiem zarządzającym majątkiem lub bankiem inwestycyjnym firmy JP Morgan. W przeciwieństwie do karty American Express Centurion, ta karta ma roczną opłatę w wysokości zaledwie 595 USD i nie wymaga wcześniejszych wydatków.

  Karta JP Morgan Chase Palladium oferuje swoim posiadaczom bardzo wysoki program nagród. Każdy dolar, który posiadacz karty wydaje na podróże, daje 3 punkty do korzyści wynikających z karty. Wcześniejsze 

  3. Dubai First Royal MasterCard

  Karta Dubai First Royal MasterCard jest obszyta złotem, z diamentem osadzonym pośrodku karty. Konsumenci muszą otrzymać zaproszenie od Dubai First, aby zostać posiadaczami kart. Wcześniejsze 

  Karta zawiera niesamowite korzyści. Posiadacze kart mają dostęp do zespołu menadżerów stylu życia 24/7, których jedynym celem jest spełnienie każdego żądania posiadacza karty. Ponadto karta nie ma limitu kredytowego i zerowych ograniczeń, dzięki czemu posiadacze kart mogą wydawać tyle, ile chcą.

  4. Karta Visa Stratus Rewards

  Stratus Rewards Visa to karta, która próbuje odróżnić się od innych elitarnych kart, nawet pod względem koloru. Jasnobiała karta jest dostępna dla zamożnych osób (HNWI) tylko za zaproszeniem. Jednak te osoby mogą łączyć swoje punkty nagród, aby wykorzystać je na prywatne odrzutowce i inne profity, opcja dostępna wyłącznie dla tej karty.

  Te inne korzyści obejmują osobiste usługi konsjerża, zniżki na loty czarterowe, usługi samochodowe, podwyższenie klasy luksusowych hoteli, zniżki na towary i konsultacje z ekspertami od stylu życia. Karta ma opłatę roczną w wysokości 1500 USD.

  5. Karta Coutts World Silk

  Królowa Elżbieta II korzysta z Coutts World Silk Card, podobnie jak co najmniej 100 innych osób, które mają 1 milion dolarów lub więcej na koncie Coutts. Znana jako najbardziej ekskluzywna karta kredytowa w Anglii, Coutts World Silk Card zapewnia całodobową usługę concierge, dostęp do ekskluzywnych salonów lotniskowych i prywatne zakupy w sklepach znanych projektantów. Jednak karta kredytowa ma wyjątkowo wysoką roczną rentowność na poziomie 49,1%, co skłania posiadaczy kart do szybkiej spłaty sald.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy