4 rzeczy do zrobienia z 401 (k), gdy zmienisz pracę

17 lutego 2021

Napisane przez Kathryn Bergeron 2 czerwca 2016 4 MIN PRZECZYTAJ Produktywność

Zmieniając pracę, stajesz przed ważną decyzją finansową. Co należy zrobić ze swoim kontem 401 (k)? Masz cztery możliwości. Omawiamy zalety i wady każdego wyboru poniżej, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

1. Zatrzymaj pieniądze w planie 401 (k) poprzedniego pracodawcy

To jest Twoje prawo, jeśli masz na koncie co najmniej 5000 USD. Zapytaj, ile masz czasu na podjęcie decyzji. W większości przypadków masz od 30 do 90 dni. Jeśli na Twoim koncie jest mniej niż 5000 USD, pracodawca ma możliwość wypłaty z planu. (Jeśli taka jest Twoja sytuacja, przejdź do wyboru nr 3).

 • Znasz plan. I możesz pomyśleć, że jest wyjątkowo dobry.
 • To jest łatwe; nie musisz nic robić.
  • Gdy przestaniesz być pracownikiem, Twój dostęp do pieniędzy może być ograniczony. Możesz mieć tylko określoną liczbę zmian w wyborze inwestycji – a nawet zabronić ci pobierania wypłat do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego. Zapytaj, jakie są zasady.
  • Jako były pracownik możesz zostać obciążony dodatkowymi opłatami za utrzymanie. Firma, która dotuje wydatki na prowadzenie ewidencji pracowników aktywnych w ramach planu 401 (k), może być mniej hojna w przypadku uczestników, którzy już tam nie pracują.

   2. Przenieś swoje pieniądze do planu 401 (k) nowego pracodawcy

   Prawie wszystkie plany 401 (k) akceptują teraz przeniesienia z innych planów emerytalnych. Z pewnością powinieneś wnieść swój wkład w nowy plan. Ale czy powinieneś przenieść na to swoje stare konto?

   • Konsolidacja pieniędzy z emerytury ułatwia zarządzanie. Po odejściu z konta emerytalnego w firmie, w której już nie pracujesz, możesz zwracać mniejszą uwagę na jej wydajność lub bagatelizować jej znaczenie w ogólnej alokacji aktywów.
   • Nowy plan może oferować atrakcyjniejsze opcje inwestycyjne niż stary, a także dodatkowe usługi, np. Porady w zakresie planowania finansowego.
    • Nowy plan może oferować mniej opcji inwestycyjnych lub inwestycji, które nie spełniają Twoich potrzeb.

     3. Przenieś swoje pieniądze na Indywidualne Konto Emerytalne (IRA)

     Ten wybór zapewnia maksymalną kontrolę i elastyczność. W przypadku planu 401 (k) pracodawca wybiera inwestycje i ustala zasady – a zasady różnią się w zależności od planu. Z IRA to Ty rządzisz.

     • Nieograniczone możliwości inwestycyjne zamiast małego menu. Każdy plan 401 (k) ma ograniczone opcje inwestycyjne; W przeciwieństwie do tego, masz pełną swobodę wyboru w przypadku IRA, w który można inwestować w dowolną liczbę funduszy inwestycyjnych, akcji i obligacji.
     • Większa kontrola nad wydatkami inwestycyjnymi. Opłaty za plan 401 (k) są rzadko ujawniane, aw wielu przypadkach są wyższe niż to, co zapłaciłbyś za porównywalne inwestycje poza planem. Zbieranie tanich funduszy na IRA może z czasem zaoszczędzić dziesiątki tysięcy dolarów.Większa swoboda w określaniu beneficjentów. Zgodnie z prawem, beneficjentem planu 401 (k) musi być współmałżonek; musisz uzyskać od niego podpisaną zgodę, jeśli chcesz wymienić kogoś innego. Dzięki IRA możesz nazwać dowolnego beneficjenta, którego chcesz.
      • Podatki zostaną potrącone, chyba że przeniesiesz pieniądze ze swojego 401 (k) do IRA za pośrednictwem przelewu powiernika do powiernika. Aby uniknąć tego problemu, najpierw skonfiguruj nowy IRA, a następnie poproś starego pracodawcę o przelanie pieniędzy bezpośrednio z planu 401 (k) na nowe konto.

       4. Wypłać swoje stare konto

       Pomyśl długo i intensywnie, zanim to zrobisz. Prawie nigdy nie jest to najlepszy wybór – i powoduje duży rachunek podatkowy!

       • To pieniądze, które możesz wykorzystać na opłacenie rachunków lub na inny cel. Ponadto, jeśli odszedłeś z pracy w trakcie lub po roku kalendarzowym, w którym skończyłeś 55 lat, nie jesteś winien kary za wcześniejsze wycofanie.
        • Będziesz musiał zapłacić podatek dochodowy od swoich pieniędzy. Jeśli na przykład znajdujesz się w 30% federalnym i stanowym przedziale podatkowym i wypłacisz 50 000 $ z konta, pozostanie Ci tylko 35 000 $ po opodatkowaniu. (A dystrybucja może nawet popchnąć cię do wyższego przedziału podatkowego w roku, w którym ją przyjmiesz!)
        • Zniszczysz swoje gniazdo emerytalne.Podsumowując: dla większości ludzi najlepszą opcją jest przeniesienie oszczędności do IRA, co daje największą swobodę i kontrolę nad swoimi pieniędzmi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy