3 sposoby inwestowania pieniędzy w silnego dolara amerykańskiego

17 lutego 2021
Category: Mogą Również

W jaki sposób inwestorzy mogą zyskać na rosnącym dolarach amerykańskich?

Leo jest specjalistą ds. Technologii i towarów konsumpcyjnych, który od 2012 r. Przemierza skrzyżowanie Wall Street i Doliny Krzemowej. Jego sterówka obejmuje biznesy związane z chmurą, IoT, analityką, telekomunikacją i grami. Śledź go na Twitterze, aby uzyskać więcej aktualizacji!

Wzrost wartości dolara amerykańskiego, który obecnie jest najwyższy od wielu lat, to zła wiadomość dla amerykańskich firm, które generują duże przychody za granicą. Międzynarodowe firmy, takie jak Microsoft Procter & Gamble i Caterpillar wszystkie ostatnio ostrzegały, że silny dolar pochłonie ich zagraniczne zyski.

Siła dolara amerykańskiego wynika głównie z trzech czynników. Po pierwsze, gospodarka Stanów Zjednoczonych rozwija się w szybszym tempie niż inne duże gospodarki. Po drugie, Japonia i UE rozpoczęły niedawno plany luzowania ilościowego (QE), które dewaluują swoje waluty w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego. Chiny mogą również wkrótce uruchomić plan QE. Po trzecie, amerykański Fed najprawdopodobniej podniesie stopy procentowe jeszcze w tym roku, co może spowodować jeszcze większy wzrost wartości dolara.

Źródło obrazu: Getty Images.

Oznacza to, że firmy z ekspozycją na rynki europejskie i azjatyckie odnotują duży wpływ walutowy na wynik finansowy. Istnieje jednak kilka sposobów, w jakie sprytni inwestorzy mogą czerpać zyski z rosnącego dolara.

Akcje

All-American Prostym sposobem jest zakup większej ilości akcji „All-American, które są głównie zależne od gospodarki USA. Według FactSet Research, 107 firm z S&P 500 generuje ponad 85% swoich przychodów ze Stanów Zjednoczonych.

Solidne wybory z tej listy obejmują giganta mediów i telewizji kablowej Comcast (NASDAQ: CMCSA), sprzedawcę artykułów gospodarstwa domowego Home Depot (NYSE: HD) oraz tytoń tytanowy Altria (NYSE: MO). Wszystkie trzy firmy mają za sobą solidne wzrosty zysków, wycenę fair forward i wypłacają przyzwoite dywidendy.

Wzrost przychodów

Wzrost dochodu netto

Do przodu P / E

Stopa dywidendy

Comcast

Altria

Home Depot

Źródło: kwartalne raporty o zarobkach, Yahoo Finance, 28 kwietnia.

Silny dolar amerykański nie wpłynie na te firmy, ale stoją przed własnymi wyzwaniami. Comcast musi radzić sobie z obcinaczami kabli, którzy rezygnują z planów kablowych na rzecz rozwiązań obsługujących tylko transmisję strumieniową. Altria musi poradzić sobie ze spadkiem wskaźnika palenia i rosnącym podatkiem akcyzowym w całej Ameryce. Rozwój Home Depot w dużej mierze zależy od kondycji rynku mieszkaniowego.

Niemniej jednak wszystkie trzy są dość konserwatywnymi akcjami blue chipów, które można uznać za bezpieczne schronienie przed wahaniami walut.

ETF-y w dolarach amerykańskich

Innym sposobem inwestowania w rosnącego dolara jest po prostu zakup funduszu notowanego na giełdzie, takiego jak PowerShares DB US Dollar Bullish ETF (NYSEMKT: UUP). Ten ETF ustanawia pozycje w kontraktach futures w celu śledzenia zmian kursu dolara amerykańskiego w czasie.

Innymi słowy, jest to łatwy sposób na zysk, jeśli dolar amerykański będzie nadal rosnąć bez bezpośredniego handlu walutami. Jak dotąd ETF wykonał całkiem dobrą robotę, śledząc indeks dolara. W ciągu ostatnich 12 miesięcy indeks dolara amerykańskiego wzrósł o 21%, a fundusz ETF PowerShares wzrósł o 19%.

Bardziej agresywni inwestorzy mogą rozważyć ETN Futures ETN (NYSEMKT: UUPT), który ma na celu potrojenie miesięcznej stopy zwrotu z amerykańskiego indeksu. ETN to długoterminowe niezabezpieczone zobowiązania dłużne zabezpieczone przez Deutsche Bank , a nie faktyczne inwestycje w kontrakty futures. ETN zyskał 57% w ciągu ostatnich 12 miesięcy – dokładnie trzykrotnie więcej niż UUP. Ale jeśli dolar zacznie spadać, te straty również się potroją.

ETF-y z zabezpieczoną walutą

Innym interesującym pomysłem jest inwestowanie na rynkach zagranicznych stymulowanych luzowaniem ilościowym, takich jak Japonia. Chociaż japońska gospodarka jest stymulowana przez QE, ryzykowne jest inwestowanie bezpośrednio w japońskie firmy, ponieważ silny dolar amerykański zmniejsza te zyski.

W tym miejscu do gry wchodzą fundusze ETF z zabezpieczeniem walutowym, które zmniejszają ekspozycję na walutę jena poprzez pomiar zysków w dolarach amerykańskich. Jednym z takich funduszy ETF na rynek japoński jest WisdomTree Japan Hedged Equity Fund (NYSEMKT: DXJ), który zyskał 26% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dla porównania, fundusz ETF iShares MSCI Japan (NYSEMKT: EWJ), szerszy fundusz ETF śledzący rynek, który nie jest zabezpieczony przed wpływem kursów walut, zyskał jedynie 20,5%.

Inwestorzy mogą również korzystać z ETF-ów z zabezpieczoną walutą do inwestowania na rynku europejskim. Na przykład fundusz akcji WisdomTree Europe Hedged Equity Fund (NYSEMKT: HEDJ) zyskał 19% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy