3 powody, dla których cena Bitcoin może spaść w IV kwartale 2020 r

17 lutego 2021
Category: Może Zostać

Yashu Gola | 01 paź 2020 | 05:17

3 powody, dla których cena Bitcoin może spaść w IV kwartale 2020 rYashu Gola | 01 paź 2020 | 05:17

Rok 2020 był rokiem rollercoaster dla Bitcoin. Blokady spowodowane pandemią koronawirusa na początku roku spowodowały spadek kryptowaluty o prawie 60 procent. Jego krach nastąpił wkrótce po równie agresywnym odbiciu, które podniosło jego cenę o 220 procent.

Można śmiało powiedzieć, że Bitcoin znajduje się na zyskownej pozycji aż do końca roku. Roczne wyniki kryptowaluty na poziomie 50 procent powyżej zera są wyższe niż te zarejestrowane na tradycyjnych rynkach, w tym na amerykańskim indeksie S&P 500.

Jednak wkraczając w czwarty i ostatni kwartał 2020 r., Rynek Bitcoinów boryka się z perspektywą odparcia znacznej części swoich rocznych zysków, jeśli nie wszystkich. Oto trzy powody, dla których kryptowaluta ryzykuje spadkiem w nadchodzącej sesji.

Niepewność wyborcza nr 1 w USA

Bitcoin pod koniec trzeciego kwartału poruszał się niemal w parze z amerykańskimi akcjami. Wygląda więc na to, że traderzy kryptowalut czekali na dalsze wyjaśnienia co do wyniku wyborów prezydenckich w USA w listopadzie. Ale nawet gdy sondaże pokazały, że kandydat Demokratów Joe Biden może wygrać prezydenturę, Donald Trump zepsuł prognozy.

Obecny prezydent USA powiedział, że nie opuści gabinetu po cichu z powodu podejrzeń o oszustwo wyborców. Inwestorzy wzięli to sobie do serca. Zrzucali zapasy przez cały wrzesień 2020 roku, szukając bezpieczeństwa w gotówce. W międzyczasie Bitcoin również zanurkował o 9 procent w ciągu miesiąca, pomimo zamknięcia trzeciego kwartału na wyjątkowo pozytywnym poziomie.

Korelacja Bitcoin-SPX z niepewnością dotyczącą wyborów w USA. Źródło: TradingView.com

W październiku oczekuje się, że indeksy Bitcoin i Wall Street pozostaną niestabilne, jeśli nie niedźwiedzi. Kryptowaluta mogłaby zatem wrócić do poprzednich poziomów wsparcia w pobliżu 10 400 USD, 10 200 USD i 10 000 USD, gdy inwestorzy wejdą w bezpieczeństwo gotówki. Tymczasem inwestorzy z perspektywą długoterminową mogą ograniczyć spadkowy trend, kupując BTC na lokalnych minimach.

# 2 Zaległości

Innym czynnikiem, który mógłby przetestować byki Bitcoin i Wall Street, jest wzrost złych kredytów w USA.

Brak porozumienia w sprawie drugiego pakietu stymulacyjnego na koronawirusa budzi niepokój bezrobotnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Ponieważ ekonomiści nie spodziewają się żadnego bodźca przed wyborami prezydenckimi, na rynku może nastąpić wzrost przestępstw związanych z hipotekami, pożyczkami, kredytami i czynszami w czwartym kwartale.

To może obniżyć poziom zasobów finansowych – kręgosłupa gospodarki USA. Wcześniej jego straty mogą odbić się na rynku bitcoinów, ponieważ handlowcy zaczną rozładowywać swoje zyskowne pozycje, aby pokryć swoje straty na Wall Street. Dzieje się tak – znowu – z powodu korelacji między Bitcoinem a S&P 500.

# 3 Koronawirus

Rynki amerykańskie będą nadal handlować pod ryzykiem drugiej fali infekcji koronawirusem. W przypadku braku bodźca, a następnie groźby kolejnej rundy blokad biznesowych, inwestorzy mogą zostać zmuszeni do powrotu do aktywów pozbawionych ryzyka, w tym dolara amerykańskiego i obligacji rządowych.

Wcześniej, w okresie od lutego do marca, podobne nastroje spowodowały załamanie się rynku Bitcoin. Dlatego też, o ile nie będzie dostępna nowa pomoc dla gospodarki USA, kryptowaluta może zostać uwięziona w nastrojach wyprzedaży spowodowanych koronawirusem.

Najważniejsze jest to, że bodziec i płynność mogą uchronić Bitcoin przed osiągnięciem poniżej 10000 USD. Handlowcy powinni obserwować rozwój sytuacji na Kapitolu, aby uzyskać dalsze wskazówki. Do tego czasu pozostaje ryzyko poważnych spadków.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy