2 najlepsze aktywa do posiadania w oczekiwaniu na recesję

17 lutego 2021
Category: Rzecz Biorąc

Sztabki złota są przedstawione w niemieckim banku centralnym Bundesbank we Frankfurcie nad Menem w zachodnich Niemczech. [+] 9 lutego 2017 r. / AFP / dpa / Boris Roessler / Germany OUT / Getty Images

Obecna hossa obchodziła swoje ósme urodziny 9 marca. 96-miesięczny wynik jest obecnie drugim najdłuższym w historii.

Jednakże, gdy S&P 500 ma mieć najgorsze miesięczne wyniki od ponad roku, a DJIA spada przez sześć dni z rzędu, pojawiły się pytania o to, jak długo może trwać ten bieg.

Mając to na uwadze, jakie aktywa najlepiej posiadać w czasie kryzysu?

Niezawodna ochrona

Ten wykres pokazuje, że papiery skarbowe i gotówka osiągnęły najlepsze wyniki w latach 2002 i 2008 – dwóch najgorszych latach dla rynków w najnowszej historii.

W latach 2002 i 2008 najlepsze wyniki osiągnęły papiery skarbowe i gotówka

Inwestorzy chcą mieć zarówno papiery skarbowe, jak i gotówkę w swoich portfelach, gdy nadejdzie kolejny kryzys. Ponieważ jednak aktywa te są bardzo defensywne, nie przyniosą przyzwoitych zwrotów, ponieważ czekają na recesję.

Ale jest jeden zasób, którego nie ma na tym wykresie… i tak się składa, że ​​jest to najskuteczniejszy zasób od 2000 roku.

Zasób nr 1: złoto – osiem razy więcej niż indeks S&P 500 od 2001 r

Jak pisaliśmy wcześniej, głównym powodem utrzymywania złota w portfelu jest jego ujemna korelacja z akcjami. Ta korelacja była ostatnio niezwykle niska. Innymi słowy, złote zygi, gdy zapasy zag.

Korelacja między S & P500 a złotem

Kapitał liderów wiedzy

Złoto wzrosło o 24,7% w 2002 i 2,7% w 2008.

Ale złoto nie tylko dobrze radzi sobie w złych czasach. Od 2001 r. Złoto ośmiokrotnie wyprzedziło indeks S&P 500 i było aktywem o najlepszych wynikach.

Roczny zwrot złota vs. S&P 500

Jednak aby uzyskać realne zyski, powinniśmy również wziąć pod uwagę akcje. Poza tym długoterminowa historia akcji sprawia, że ​​są one obowiązkowym holdingiem.

Zatem które sektory giełdowe najlepiej radzą sobie w okresie spowolnienia?

Zasób nr 2: Zszywki konsumenckie – najskuteczniejszy zasób w późnych fazach rynków Bull

Nawet w najgorszych czasach konsumenci wciąż kupują takie same ilości podstawowych towarów, jak pasta do zębów i papier toaletowy.

W takich czasach kluczem jest posiadanie systemu, który poprowadzi Cię przez emocjonujące rynki.

Historycznie rzecz biorąc, produkty konsumenckie najlepiej radziły sobie w każdym sektorze w trudnych czasach.

Kiedy indeks S&P 500 spadł o 49% podczas krachu internetowego, ceny konsumenckie jako grupa wzrosły o 1,2%. Chociaż spadły o 29% od szczytu do dołka podczas kryzysu finansowego, osiągnęły najlepsze wyniki w każdym sektorze.

W tym samym okresie S&P 500 spadł o 57%.

S&P 500 a zszywki konsumenckie

Zszywki nie tylko dobrze sobie radzą, gdy nadejdą złe czasy.

Raport firmy Ned Davis Research z 2015 r. Wykazał, że podstawowe produkty konsumenckie były najlepiej prosperującymi sektorami giełdy w późnych fazach każdej hossy od 1970 r.

Ich zdolność do radzenia sobie w trudnych czasach jest głównym powodem, dla którego są najlepiej działającymi sektorami w ciągu ostatniej dekady. W ciągu ostatnich 10 lat produkty podstawowe przyniosły roczne zwroty w wysokości 9,93%.

Inną korzyścią, jaką zapewniają zszywki, jest ich niska zmienność. Firmy z sektora rzadko doświadczają gwałtownych spadków cen. Z tego powodu mieli najmniejszą bessę w jakimkolwiek sektorze S&P.

McKinsey odkrył, że zyski w tym sektorze utrzymywały się na niemal stałym poziomie podczas każdej recesji sięgającej 1980 roku. Mówiąc prościej, podstawowe produkty konsumenckie są niezależne od cyklu.

Ale jest jeszcze jeden powód stabilności tego sektora.

Podstawowe produkty konsumenckie dobrze radzą sobie w okresach spadków, również ze względu na swoją reputację jako wysokiej jakości akcje dywidendowe. Jeśli firma może wypłacić pieniądze nawet w najgorszych czasach, inwestorzy ją kupią.

Przeciętna firma produkująca podstawowe produkty zwiększyła swoją dywidendę o 8% rocznie od 1996 r. Ponad 25% indeksu S&P 500 Dividend Aristocrats, indeksu obejmującego firmy, które zwiększały dywidendy przez ostatnie 25 kolejnych lat, to spółki podstawowe.

Końcowe przemyślenia

Hossa może się wkrótce rozwinąć lub trwać przez kolejny rok – nikt nie wie. Obligacje skarbowe i złoto zapewniają najlepszą ochronę podczas recesji. Ale w międzyczasie możesz stracić przyzwoite zyski.

Dlatego sugerujemy również rozważenie podstawowych produktów konsumenckich, które są stosunkowo bezpiecznym i lukratywnym miejscem na lokowanie kapitału w oczekiwaniu na nadejście burzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy