13 bezpłatnych zajęć, które pomogą Ci zarządzać finansami osobistymi (jak osoba dorosła)

13 bezpłatnych zajęć, które pomogą Ci zarządzać finansami osobistymi (jak osoba dorosła)
16 października 2020

Pamiętam, kiedy dostałem swoją pierwszą kartę kredytową. Czułem się jak prawdziwy dorosły. Byłem tak podekscytowany, że dostałem ten błyszczący, mały kwadrat pieniędzy, który pozwoliłby mi kupić wszystko, co chciałem. Tak było, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że tak naprawdę nie wiem, jak go używać (poza przesuwaniem go podczas sprawdzania, oczywiście). Zanim zrujnowałem swój kredyt – co, jak wiedziałem, było bardzo realne – zrobiłem najmniej dorosłą rzecz i zwróciłem się do rodziców.

Zwykle tak się dzieje, jeśli chodzi o mnie i pieniądze – kiedy zacząłem płacić rachunki, zastanawiać się, na jaki czynsz mogę sobie pozwolić i zarabiać regularną wypłatę, zawsze podnosiłem telefon, żeby poprosić kogoś (naprawdę każdego!) O wyjaśnienie. ja, powiedzmy, czym była kaucja lub jak zaplanować automatyczne płatności na moje konto.

Wiem, że nie jestem w tym sam – założę się, że wciąż uczysz się zarządzać swoimi finansami osobistymi i je rozumieć. Cóż, zamiast polegać na rodzinie i przyjaciołach, którzy nieustannie wyjaśniają Ci wszystko, co musisz wiedzieć, dlaczego nie spróbować kursu online?

1. Czwórka podstaw finansów osobistych, Udemy

Wróćmy do podstaw dzięki temu kursowi, który koncentruje się na zarządzaniu długiem, zmniejszaniu wydatków, finansowaniu domu, przejściu na emeryturę i wszystkim pomiędzy.

Czas trwania: 18 wykładów / 1 godz

2. Finanse osobiste 101, Udemy

Lub, aby podsumować wszystkie powiązane tematy, wypróbuj ten kurs dla początkujących, który wyjaśni wszystko, od kredytów po podatki, po różne kwestie, takie jak pójście na studia, zakup domu lub ślub.

Czas trwania: 53 wykłady / 3 godziny

3. Planowanie finansów osobistych i rodzinnych, Coursera

Stworzony przez University of Florida, ten jest przeznaczony dla osób w każdym wieku, które są na dowolnym etapie kariery. Oprócz podstaw obejmie inwestowanie, zarządzanie ryzykiem i tworzenie własnego planu finansów osobistych.

Uwaga: bezpłatnie bez certyfikatu

Długość: 9 tygodni

4. Planowanie finansów osobistych, edX

W opisie czytamy: „Czy oglądałeś film, w którym odnoszące sukcesy postacie z Wall Street porzuciły fajnie brzmiący finansowy żargon, a ty uśmiechałeś się i skinąłeś głową, nie wiedząc, co mówią?” Ta klasa jest dla wszystkich, którzy właśnie entuzjastycznie zgodzili się na to (prawdziwa historia: tak).

Czas trwania: 5 tygodni / 3-4 godziny tygodniowo

5. Finanse dla każdego: inteligentne narzędzia do podejmowania decyzji, edX

Prowadzone przez University of Michigan zajęcia poświęcone „pięknu i sile finansów”. Obejmuje podejmowanie mądrych decyzji podczas patrzenia na swoją sytuację finansową – zarówno jako profesjonalista, jak i jako osoba fizyczna.

Długość: 6 tygodni / 5-6 godzin tygodniowo

6. Znajomość finansów, ALISON

Więcej niż tylko wiedza, co zrobić ze swoimi pieniędzmi, to zrozumienie, czym one są, jak działają i co oznaczają dla Twojego życia osobistego i zawodowego. Ta interaktywna klasa pomoże Ci skonfigurować konta, budżet oraz pracować z podatkami i świadczeniami rządowymi.

Czas trwania: 6-10 godzin

7. Wprowadzenie do zarządzania długami w finansach osobistych, ALISON

Jeśli Twoim największym zmartwieniem jest dług, ten kurs jest dla Ciebie. Dowiesz się, jak założyć arkusz kalkulacyjny zadłużenia, jak skontaktować się z firmami obsługującymi karty kredytowe, jak ustalać priorytety swoich długów i wiele więcej, które doprowadzą Cię do tej szczęśliwej strefy wolnej od długów.

Czas trwania: 1 godzina

8. Wprowadzenie do prostych i złożonych odsetek, ALISON

Nie wiesz, co to do cholery jest? Chcesz, aby ktoś przeprowadził Cię przez te koncepcje w łatwy do naśladowania sposób? Spodoba ci się ten kurs, który skupia się na tym, co proste i składane odsetki oznaczają dla twoich pożyczek.

Czas trwania: 1-2 godziny

9. My Financial Mountain: Understanding Your Path to Solid Financial Foundation, Skillshare

Niezależnie od tego, gdzie w danej chwili znajdujesz się w Twojej sytuacji, zajęcia te wprowadzą Cię na realistyczną i skuteczną ścieżkę do stabilności finansowej – wystarczy siedem kroków.

Długość: 13 filmów / 24 minuty

10. Personal Finance, Missouri State University w iTunes

Chcesz uzyskać porady dotyczące finansów osobistych w podróży? Pobierz teraz ten kurs na swojego iPhone’a i miej wiedzę wszędzie tam, gdzie zaprowadzą Cię pieniądze.

Długość: 8 filmów

11. Podatki osobiste, Khanacademy

Nie wiesz, dlaczego twoja wypłata jest tak niska, kiedy ją widzisz? Oto przewodnik po podatkach rządowych i obliczaniu wynagrodzenia na wynos.

Czas trwania: 10 wykładów

12. Obudowa, Khanacademy

Jeśli kiedykolwiek planujesz wynajmować lub kupować dom, możesz odświeżyć kluczowe aspekty kredytów hipotecznych, ubezpieczeń i nieruchomości.

Czas trwania: 19 wykładów

13. Pojazdy inwestycyjne, ubezpieczenia i emerytura, Khanacademy

Aby upewnić się, że wszystkie te tematy dotyczące finansów osobistych są uwzględnione, oto najważniejsze wnioski, które powinieneś wiedzieć.

Czas trwania: 26 wykładów

Zainspirowany i chcesz dowiedzieć się więcej? Wspaniały! Sprawdź wyselekcjonowane kursy The Muse – są one wybierane ręcznie dla ludzi, którzy chcą poprawić swoje życie i karierę (i wszystko pomiędzy).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy